Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpory_ekzamen_ep.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.7 Mб
Скачать

Решение

Мвх=1750 шт. изделий

Мвых=1750+1450+850-980=3070 шт. изделий

Задача 3

У звітному періоді підприємство реалізувало продукції на 100 тис. грн. при середньорічному залишку нормованих оборотних коштів 8,34 тис. грн. У плановому періоді обсяг реалізованої продукції зросте на 15%.

Визначити потребу підприємства в оборотних коштах і суму вивільнених оборотних коштів за рахунок прискорення їх оборотності, якщо відомо, що планом передбачено зростання коефіцієнта оборотності на 12%.

Решение

Коб(баз)=100/8,34=11,99 Коб(пл)=11,99+12%=13,43

РПпл=100+15%=115 тыс. грн.

Тоб(баз)=360/11,99=30 дн. Тоб(пл)=360/13,43=27 дн.

Т=Тплбаз=27-30=-3 дн.

ΔО=115/360х(-3)= -0,96 тыс. грн.

Задача 4

Проаналізувати динаміку показників ефективності використання та руху основних виробничих фондів (ОВФ) підприємства. Визначити основні напрямки підвищення ефективності використання ОВФ. Вихідні дані наведені в табл.

Показники

2007 р.

2008 р.

Основні виробничі фонди на початок року, тис. грн.

10215

10345

Введення в дію нових основних фондів, тис. грн.

232

305

Місяць надходження основних фондів

04

06

Виведення з експлуатації спрацьованих основних фондів, тис. грн.

102

85

Місяць вибуття основних фондів

03

07

Загальний обсяг товарної продукції, тис. грн.

17515

16945

Середньооблікова чисельність персоналу, чол.

855

860

Решение

2007 год

ОФк=10215+232-102=10345 тыс. грн.

2008 год

ОФк=10345+305-85=10565 тыс. грн.

Задача 5

Згідно національних стандартів бухгалтерського обліку підприємству дозволено нараховувати прискорену амортизацію основних фондів. Визначити, який з методів прискореної амортизації найбільш доцільно використовувати для даного об’єкту, якщо первісна вартість устаткування – 66 тис. грн., ліквідаційна вартість – 3 тис. грн. Термін корисного використання устаткування – 4 років.

Решение

1. Начисление амортизации основных фондов методом уменьшения остаточной стоимости:

Год

Амортизационные отчисления за год, грн.

Накопленная амортизация на конец года, грн.

Остаточная стоимость на конец года, грн.

0

-

-

66000

1

66000*0,5383=35527,8

35527,8

30472,2

2

30472,2*0,5383=16403,19

51930,99

14069,01

3

14069,01*0,5383=7573,35

59504,34

6495,66

4

6495,66*0,5383=3496,61

63000,95

2999,05

2. Начисление амортизации основных фондов методом ускоренного уменьшения остаточной стоимости:

Сумма амортизации объекта четвертого года использования определяется как разница между первоначальной стоимостью, износом объекта на конец третьего года эксплуатации и его фактической ликвидационной стоимостью.

Год

Амортизационные отчисления за год, грн.

Накопленная амортизация на конец года, грн.

Остаточная стоимость на конец года, грн.

0

-

-

66000

1

66000*0,5=33000

33000

33000

2

33000*0,5=16500

49500

16500

3

16500*0,5=8250

57750

8250

4

66000-57750-3000=5250

63000

3000

3. Начисление амортизации основных фондов кумулятивным методом:

Сч=1+2+3+4=10 Sа=66-3=63 тыс. грн.

Год

Амортизационные отчисления за год, грн.

Накопленная амортизация на конец года, грн.

Остаточная стоимость на конец года, грн.

0

-

-

66000

1

63000*4/10=25200

25200

40800

2

63000*3/10=18900

44100

21900

3

63000*2/10=12600

56700

9300

4

63000*1/10=6300

63000

3000

Наиболее выгодным для предприятия является использование того метода, который дает возможность за первую половину срока службы погасить большую часть стоимости объекта.

Следовательно, метод уменьшения остаточной стоимости наиболее выгоден для предприятия, так как дает возможность за два года погасить 51930,99 грн.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]