Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Орган_метод_провед_зан_з_управ_вогнем_механ_і_танк_підроз.Бібірад.2011.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
34.77 Mб
Скачать

Управління вогнем танкового взводу у наступі

ЗАТВЕРДЖУЮ

начальник кафедри

вогневої підготовки

полковник В.Г. Бобко

“___” _______________ 20 р.

План-конспект

проведення заняття з управління вогнем

із курсантами 1 взводу 5 роти

Тема: Управління вогнем танкового взводу в наступі.

Навчальна мета: удосконалити навички курсантів у польових умовах з виявлення, оцінки і вибору цілей для поразку, в постановці вогневих завдань і поданні команд на відкриття вогню в ролі командира взводу.

Виховна мета: виховувати у тих, хто навчається, впевненість у тактичних діях.

Час: 4 год.

Місце: танкова директриса.

Метод: практичне заняття.

Матеріальне забезпечення:

- мішенева обстановка – згідно зі схемою;

- біноклі.

Література:

1. Проект Бойового статуту Сухопутних військ ч. ІІІ (взвод, відділення, танк). – Київ, 2009. – С. 79-120.

2. Управление огнем мотострелковых и танковых подразделений. – Москва, 1971. – С. 45-93.

3. Подразделения иностранных армий. – Москва, 1975. – С. 9-365.

Тактична обстановка

Противник обороняється на рубежі Васіно, вис. 125,0, Червоне. Перед переднім краєм – загородження противника.

2 тр знаходиться у вичікувальному районі і має завдання атакою з ходу в напрямку вис. 125,0, міст через р. Силка знищити живу силу і вогневі засоби противника у районі Васіно, Червоне, вис. 125,0 і оволодіти рубежем півн. околиця Васіно, півн. околиця Червоне; надалі наступати в напрямку вис. 128,2.

1 тв атакою в напрямку окремий будинок, вис. 125,0 знищити противника на вис. 125,0, оволодіти півн. схилами вис. 125,0; надалі наступати в напрямку вис. 128,2. Прохід у мінному полі буде пророблений у створі окремий будинок у чагарнику, вис. 125,0. Рубіж атаки – північне узлісся чагарнику з окремим будинком.

Праворуч 2 тв атакує і знищує противника у Васіно; надалі наступає в напрямку східн. околиця Ликове. Ліворуч 3 тв атакує і знищує противника в Червоне; надалі наступає в напрямку гаю “Вугільний”.

Під час вогневої підготовки уражається жива сила і вогневі засоби противника в опорних пунктах на передньому краї.

Готовність до наступу 6.00 10.7.

Сигнали:

- відкриття вогню – “444”;

- зосередження вогню взводу – “555”;

- припинення вогню – “999”;

- целеуказання – трасуючі кулі.

Позивні:

- командир 2 тр – “Двійник”;

- командир 1 тв – “Двійник-1”;

- командир 2 тв – “Двійник-2”;

- командир 3 тв – “Двійник-3”;

- циркулярний позивний взводу – “Вітер”.

Тактичну обстановку наведено (рис. 6.16).

Рис. 6.16. Схема обстановки і показу цілей

Хід заняття

Навчальні питання і розрахунок часу

Дії керівника

Команди і дії тих, хто навчається

І. Вступна частина і висування до місця заняття – 35 хв

І І. Основна частина – 130 хв

Доведення тактичної обстановки – 10 хв

1. Управління вогнем під час атаки передньо- го краю противника – 45 хв

2 . Управління вогнем при бою в глибині оборони противника – 45 хв

3. Управління вогнем при відбитті контратаки – 30 хв

І ІІ. Заключна частина і висування в розташування –35 хв

Оголосити тему і мету заняття, дати завдання під час висування, повторити тактико-технічні дані протитанкових засобів мотопіхотної роти.

З прибуттям до місця заняття перевірити готовність мішеневого обладнання, уточнити сигнали взаємодії із оператором.

Вказати курсантам напрямок північ – південь, орієнтири і кодовані місцеві предмети; опитуванням 1-2 курсантів перевірити їх засвоєння.

Довести тактичну обстановку, вказавши на місцевості положення підрозділів противника, які обороняються, бойовий порядок роти, рубіж атаки 1 тв, місця проходів у загородженнях, об’єкт атаки і напрям подальшого наступу, завдання сусідніх взводів, об’єкти на передньому краї, що уражаються артилерією під час вогневої підготовки атаки.

О питуванням 1-2 курсантів перевірити з’ясування завдання 1 тв.

Вказати оперативний час – 7.50 10.7 і повідомити обстановку згідно із завданням (летючкою) № 1 “1 тв у складі роти розгорнувся в бойову лінію на півн. узліссі чагарнику із окремим будинком і почав рух в атаку; наша артилерія перенесла вогонь у глибину.

Командир взводу спостерігає (дати сигнал оператору на показ та імітацію вогню цілей згідно із завданням (летючкою) №1): з вис. 125,0 по взводу ведуть вогонь танк противника, ПТРК і кулемет; із півд. околиці Васіно веде вогонь танк. Артилерія противника веде вогонь по бойових порядках роти”.

Наказати курсантам підготувати рішення і команду в ролі командира 1 тв, заслухати 2-3 курсантів, зробити розбір; привести, якщо необхідно, зразкову команду, наказати повторити її.

Призначити курсантів на роль командирів 2 і 3 танків і наказати їм подати команди по цілях, вказаних командиром взводу, обгрунтувати вихідні установки.

П ровести розбір доповідей курсантів. Відмітити вірно подані команди і вказати на допущені помилки. Зробити загальний розбір дій курсантів згідно із завданням (летючкою) №1, звернути увагу на необхідність поразку, в першу чергу, небезпечних цілей на своєму напрямку атаки – на вис. 125,0; на околиці Васіно цілі уражаються 2 тв.

Вивести взвод курсантів на півн. скати вис. 125,0, вказати оперативний час – 8.15-8.20 10.7 і повідомити обстановку: “Взвод знищив противника на вис. 125,0, вийшов на її півн. схили; 2 тв оволодів Васіно, 3 тв – Червоне. Із вис. 128,2 по бойовому порядку 1 тв відкрили вогонь (дати оператору сигнал на показ цілей згідно із завданням (летючкою) № 2 кулемет, проти-танковий гранатомет і ПТРК”.

Наказати курсантам підготувати рішення і команду за командира 1 тв; призначити командира 1 тв і командирів 2 і 3 танків, наказати їм діяти згідно з обстановкою.

Заслухати обгрунтування рішення командира 1 тв, обговорити із курсантами інші варіанти рішень, вказати найдоцільніші і наказати 1-2 курсантам подати команду відповідно до цього рішення.

П ровести розбір дій курсантів згідно із завданням (летючкою) № 2

Вивести курсантів на вис. 112,4, вказати оперативний час – 9.00 10.7 і повідомити обстановку: “2 тр, розвиваючи наступ, вийшла на рубіж окремий двір 500 м півн. гаю “Вільховий”, півд.-західн. схили вис. 112,4. Командир роти спостерігає: у напрямку Боріно, Ветли контратакують до 15 танків і двох мотопіхотних рот противника; по них наносить удар наша авіація і артилерія.

У 2 тв підбитий один танк (третій)”.

Командир 2 тр наказав командиру 2 тв вогнем з місця з рубежу Ветли, півн.-східн. схили вис. 112,4 знищити танки противника на фронті дорога, вис. 115,0 (чотири танки).

Дати сигнал оператору показати чотири танки (цілі для 2 тв).

Наказати курсантам в ролі командира 2 тв підготувати команду; заслухати 1-2 курсантів, обговорити їх рішення і команди; дати правильну команду, наказати повторити її.

П оставити курсантів у роль командира 2 танка, наказати підготувати вихідні установки для стрільби з урахуванням реальних умов (або за ввідною з метеорологічних умов); відпрацювати питання корегування вогню згідно з ввідними керівника.

Провести розбір заняття, перевірити зброю, оглянути її, вказати загальні недоліки в підготовці курсантів, нагадати значення психологічної підготовки особового складу для успішних дій з управління вогнем, оголосити оцінки, дати завдання щодо усунення недоліків.

Після повернення в розташування дати завдання тренуватися під керівництвом помічника командира взводу у поданні команд на відкриття вогню по повітряних цілях.

Подати команди на посадку в машини і початок руху.

Ті, хто навчається, в цей час підганяють біноклі і вивчають місцевість у вказаній полосі.

За визовом керівника відповідають на поставлені питання.

Рішення командира 1 тв: зосередженим вогнем 2 і свого танків уразити танк противника на східн. скатах вис 125,0; вогнем 3 танка – ПТРК “Мілан”.

Команда командира 1 тв: “Другий, третій, я Двійник-1, другому, прямо висота, за курганом танк, в окопі, 900, третьому, ліворуч висоти в кущах ПТРК “Мілан”, 900, з ходу, знищити”. Екіпажу свого танка навести гармату в ціль системою командирського цілевказання: “Бронебійним, прямо танк, 900, з ходу – вогонь”.

Команда командира 2 танка: “Бронебійним, за курганом танк, 900, з ходу – вогонь”.

Команда командира 3 танка: “Осколковим, ліворуч висоти в кущах гармата, 900, з ходу – вогонь”.

Рішення командира 1 тв: зосереджнним вогнем взводу з коротких зупинок знищити ПТРК на вис. 128,2, потім уразити піхоту, яка відходить, протитанковий гранатомет і піхоту в окопах на півд. схилах вис. 128,2.

Обгрунтування рішення: у цей момент найнебезпечнішою ціллю являється ПТРК ‘Мілан’; протитанковий гранатомет – важлива, але безпечна, оскільки має дальність дійсного вогню 500 м, а наші танки знаходяться на віддаленні 700 м.

Команда командира 1 тв: “Вітер, я Двійник-1, орієнтир третій, праворуч 90, далі 200, ПТРК в окопі, з коротких, знищити. Прийом”

Команда командира 2 тв: другому танку – “Другий, я Двійник-1, ліворуч дороги чотири танки, по лівому, 1300, з місця, знищити”. Екіпажу свого танка – “Бронебійним, ліворуч дороги чотири танки, по правому, 1300, з місця – вогонь”.

Курсанти в ролі командирів 2 тв і 2 танка вирішують завдання з підготовки вихідних даних і корегування вогню за ввідними керівника.

КЕРІВНИК ЗАНЯТТЯ

викладач кафедри вогневої підготовки

майор А.М. ВОВК

(звання, підпис)

“ ” 20 р.