Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Орган_метод_провед_зан_з_управ_вогнем_механ_і_танк_підроз.Бібірад.2011.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
34.77 Mб
Скачать

Управління вогнем механізованого взводу в обороні

ЗАТВЕРДЖУЮ

начальник кафедри

вогневої підготовки

полковник В.Г. Бобко

“___” _______________ 20 р.

План-конспект

проведення заняття з управління вогнем

із курсантами 2 взводу 3 роти

Тема: Управління вогнем механізованого взводу в обороні.

Навчальна мета: Удосконалити навички курсантів у польових умовах щодо виявлення, оцінки і вибору цілей для поразку, постановки вогневих завдань і подачі команд на відкриття вогню в ролі командира взводу.

Виховна мета: виховувати у тих, хто навчається, впевненість у тактичних діях.

Час: 4 год.

Місце: директриса військового стрільбища.

Метод: практичне заняття.

Матеріальне забезпечення:

- штатне озброєння взводу, БМП-2;

- мішенева обстановка – згідно зі схемою;

- холостих патронів – 80;

- вибухопакетів – 8.

Література:

1. Проект Бойового статуту Сухопутних військ ч. ІІІ (взвод, відділення, танк). – Київ, 2009. – С. 35-78.

2. Управление огнем мотострелковых и танковых подразделений. – Москва, 1971. – С. 110-154.

3. Подразделения иностранных армий. – Москва, 1975. – С. 9-365.

Тактична обстановка

Противник вогнем і контратакою з рубежу Хітяєво, вигин дороги, вис. 168,4 зупинив просування наших підрозділів. Одночасно висуває резерви для переходу в наступ.

Наші підрозділи до 14.00 10.5 закріпилися на досягнутому рубежі і отримали наказ перейти до оборони.

5 мр із 1 тв отримала завдання обороняти опорний пункт вис. 172,8, гай “Білий”, розвилка доріг.

2 мв у взаємодії із танком № 221 отримав наказ обороняти опорний пункт каміння, яма, стик польової і шосейної доріг із завданням не допустити прориву танків і мотопіхоти противника у напрямку Сухово, вис. 165,2.

Праворуч на вис. 172,8 обороняється 1 мв, ліворуч на півн. узліссі гаю “Білий” – 3 мв.

Командир 2 мв, оцінивши обстановку, вирішив організувати систему вогню і о 18.00 10.5 доповів про готовність командиру роти.

Положення підрозділів, орієнтири і систему вогню на 18.00 10.5 наведено (рис. 6.15).

2 мв має втрати – чотири стрільці і одну бойову машину піхоти.

Сигнали:

- зосередження вогню роти по ділянці № 1 – “222”;

- відкриття вогню – червоні ракети, по радіо – “333”;

- припинення вогню – ракети чорного диму, по радіо – “999”;

- перехід на запасні позиції – “Перекат”;

- цілевказання танку – трасуючі кулі у напрямку цілі.

Рис. 6.15. Схема обстановки і показу цілей згідно із завданням (летючкою) № 1 -3

Хід заняття

Навчальні питання і розрахунок часу

Дії керівника

Команди і дії тих, хто навчається

І. Вступна частина і висування до місця заняття – 35 хв

ІІ. Основна частина – 130 хв

Доведення так-тичної обстановки – 10 хв

1. Управління вогнем взводу при відбитті дрібних груп розвідки противника – 35 хв

2. Управління вогнем при відбитті атаки противника – 45 хв

3. Управління вогнем при вклиненні противника – 40 хв

І ІІ. Заключна частина і висування в розташування – 35 хв

До посадки в бойові машини піхоти провести огляд зброї, перевірити екіпіровку курсантів і матеріальне забезпечення.

Наказати під час висування повторити організацію і озброєння мотопіхотної роти противника.

Подати команди на посадку і початок руху.

З прибуттям на директрису перевірити готовність мішеневого обладнання, уточнити сигнали взаємодії із оператором.

Оголосити тему і мету заняття, вказати курсантам напрямок північ – південь, орієнтири і кодування місцевих предметів, опитуванням 1-2 курсантів перевірити їх засвоєння.

Д овести тактичну обстановку, вказавши на місцевості положення підрозділів противника, які обороняються, напрямок очікуваного наступу його резервів, бойовий порядок роти, границі опорного пункту 2 мв, позиції відділень, бойових машин піхоти і танка, їх смуги і сектори обстрілу, запасні позиції і смуги обстрілу з них; ділянка ЗВ взводу.

Показати бойовий порядок 2 мв на цій місцевості, для чого створити із складу курсантів бойовий розрахунок 2 мв, наказати командирам відділень протягом 5 хв на вказаних позиціях вибрати місця для стрільби і сектори обстрілу гранатометнику, кулеметнику, снайперу та стрільцям, про готовність доповісти.

Перевірити правильність вибору позицій у кожному відділенні.

Зібрати курсантів, вказати, хто із них невірно вибрав місце для стрільби, пояснити помилки.

Оголосити оперативний час – 19.00 10.5 – і довести завдання (летючку) № 1: “Противник відкрив арти-лерійський вогонь по опорному пункту взводу. Командир взводу спостерігає: півд. Хітяєво три танки і піхота противника наступають у напрямку курган 2,0, вис. 172,8; на півд. околиці Борщово розгорнулися до трьох танків з піхотою і рухаються на південь уздовж дороги; у районі оборони 3 мв чути кулеметний і автоматний вогонь.

Командир взводу отримав в 19.03 по радіо команду командира роти: “Розвідка противника із напрямку Борщово, знищити”.

Віддати сигнал оператору на показ цілей перед фронтом 2 мв, прокоментувати склад і дії противника перед своїм взводом і сусідами.

Наказати тим, хто навчається, в ролі командира 2 мв підготувати команди на відкриття вогню. Заслухати 2-3 курсантів, зробити розбір їх команд; призначити командирів відділень 2 мв і наказати їм подати команди у відповідності з отриманими вогневими завданнями; решті курсантам бути готовими подати свої команди і вказати помилки, допущені товаришами.

Підбити підсумки роботи згідно із завданням (летючкою) нагадати курсантам, що в цій тактичній обстановці розвідку противника силою до мотопіхотного взводу із трьома танками взводу доцільно відбивати частиною сил, не відкриваючи всієї системи вогню. Після поразку розвідки противника кулемети і гранатомети необхідно перемістити на запасні вогневі позиції.

О голосити оперативний час – 7.55 11.5, наказати операторові показати цілі згідно із завданням (летючкою) № 2 і об’яснити обстановку: “Продовжуючи вогневу підготовку, противник переніс вогонь артилерії в глибину оборони; танки, за ними піхота, в бойових порядках підходят до струмка. Командир 2 мв спостерігає: по противнику веде вогонь наша артилерія, одна бойова машина піхоти підбита і загорілася, наш танк веде вогонь і підбив один танк противника біля шосе; по піхоті за танками продовжують вести вогонь наші бойові машини піхоти.

Із висоти півд. озера по нашому танку відкрив вогонь ПТРК “Мілан”.

Втрати взводу від вогню артилерії противника – одна бойова машина піхоти, три стрільці і ручний кулемет 2 відділення”.

Ввести курсантів у роль командира 2 мв, наказати підготувати команди згідно з цією обстановкою.

Заслухати 2-3 курсантів, зробити розбір їх рішень, при необхідності самому подати зразкові команди і наказати повторити їх.

Призначити із курсантів командирів відділень і навідника кулемета бронетранспортера і наказати їм діяти за командами командира взводу.

Підбити підсумки роботи курсантів згідно із завданням (летючкою) № 2

Оголосити оперативний час – 8.10 11.5 і довести обстановку згідно із завданням (летючкою) № 3: “Противник оволодів західн. схилами вис. 172,8, три танки і піхота просуваються у напрямку Машіно; два танки з піхотою увірвалися на позицію 1 відділення 2 мв, командир 1 від-ділення із гранатометником і двома стрільцями перейшли на запасну позицію за дорогу на Машіно; перед фронтом 2 і 3 відділень 2 мв атака противника відбита; у проміжок із 3 мв просочилася група автоматників противника.

По півд.-західн. схилах вис. 172,8 відкрила вогонь наша артилерія”.

Наказати курсантам у ролі командира 2 мв підготувати команди. Заслухати 2-3 курсантів, зробити розбір.

Поставити курсантів на роль командирів відділень, заслухати їх команди. Оцінити дії командирів відділень; нагадати, що відділення ведуть вогонь у своїх смугах обстрілу самостійно, а командир додатково ставить завдання на поразку нових цілей.

П ідбити підсумок роботи курсантів згідно із рішенням завдання (летючки) № 3, підкресливши необхідність іні-ціативних, рішучих і сміливих дій з боку кожного командира з управління вогнем; відзначити труднощі в передачі команд голосом під час бою і шляхи їх подолання: використання сигналів, передачу команд ланцюгом, целевказання трасами куль.

Провести розбір заняття, перевірити зброю, оглянути її, вказати загальні недоліки з підготовки курсантів, нагадати значення психологічної підготовки особового складу для успішних дій з управління вогнем, оголосити оцінки, дати завдання з усунення недоліків.

Під час повернення в розташування дати завдання тренуватися під керівництвом помічника командира взводу з подання команд на відкриття вогню по повітряних цілях.

Подати команди на посадку в машини і початок руху

Командир 2 мв і командири відділень бігом розводять курсантів на вказані позиції і вибирають найзручніші місця для стрільби, призначають сектори обстрілу для кожного курсанта.

Курсанти зі зброєю перевіряють можливості ведення вогню з вибраних позицій, з’ясовують сектори обстрілу, вивчають місцевість.

Команди командира 2 мв: “1 відділенню – правий танк, 2 відділенню – середній танк, 3 відділенню – лівий танк, знищити; за танками піхота, ручними кулеметами, придушити”.

Команда командира 1 відділення: “Гранатометнику, по правому танку, 4, всередину; ручному кулемету, по піхоті за правим танком, 4, в пояс, довгими – вогонь”.

Аналогічні команди подають командири 2 і 3 відділення.

Команда командира 2 мв: “Взвод – до бою. Навіднику кулемета на бойовій машині піхоти, орієнтир третій, ПТРК в кущах, 7, всередину, довгими – вогонь. Гранатометникам, по танках, кулеметниках і стрільцях, по піхоті – вогонь”.

Команда командира 2 відділення: “Відділенню, праворуч дороги танк і піхота противника – вогонь”.

Аналогічні завдання у своїх смугах обстрілу ставлять командири 1 і 3 відділень.

Дії і команди командира 2 мв: дати цілевказання доданому танку – траси куль по танках, які прорвалися на позицію 1 відділення противника. “Гранатометнику і кулеметнику 2 відділення, із запасних позицій по танках і піхоті праворуч – вогонь”.

Команди коман -дирів відділень:

1 – “Гранатометнику, по правому танку, автоматникам, по піхоті – вогонь”.

2 – “Снайперу та стрільцям, по піхоті, що залягла – вогонь”.

3 – “Гранатометнику, прямо БМП; кулеметнику, ліворуч піхота – знищити”

КЕРІВНИК ЗАНЯТТЯ

викладач кафедри вогневої підготовки

майор А.М. ВОВК

(звання, підпис)

“ ” 20 р