Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Орган_метод_провед_зан_з_управ_вогнем_механ_і_танк_підроз.Бібірад.2011.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
34.77 Mб
Скачать

Управління вогнем механізованого відділення в наступі

ЗАТВЕРДЖУЮ

начальник кафедри

вогневої підготовки

полковник В.Г. Бобко

“___” _______________ 20 р.

План-конспект

проведення заняття з управління вогнем

із курсантами 2 взводу

Тема: Управління вогнем механізованого відділення в наступі.

Навчальна мета: Навчити курсантів правильно проводити оцінку і вибір цілей для поразку, швидко і рішуче подавати команди на відкриття вогню, ставити вогневі завдання; удосконалювати польовий вишкіл курсантів.

Виховна мета: виховувати у тих, хто навчається, впевненість у тактичних діях.

Час: 4 год.

Місце: тактичне поле (військове стрільбище).

Метод: практичне заняття.

Матеріальне забезпечення:

- озброєння тих, хто навчається, – штатне;

- мішені – згідно зі схемою;

- вибухопакетів – 5;

- холостих патронів – 50;

- навчальних ручних гранат – по 2 на кожного з тих, хто навчається;

- прапорців – 1 пара.

Література:

1. Проект Бойового статуту Сухопутних військ ч. ІІІ (взвод, відділення, танк). – Київ, 2009. – С. 79-120.

2. Управление огнем мотострелковых и танковых подразделений. – Москва, 1971. – С. 45-93.

3. Подразделения иностранных армий. – Москва, 1975. – С. 9-365.

Тактична обстановка

Противник обороняється на рубежі вис. “Безіменна”, вис. “Плоска”.

Наші підрозділи у вихідному районі готуються до наступу з ходу.

2 відділення отримало завдання: наступати у складі взводу на опорний пункт противника на вис. “Плоска”, атакою з ходу в напрямку сарай лівіше дороги, курган на вис. “Плоска”, знищити кулемет і групу піхоти противника в окопі, нижче кургану.

Праворуч атакує 1 відділення в напрямку східн. схилів вис. “Плоска”, ліворуч 3 відділення знищує ручний протитанковий гранатомет і кулемет в окопі на західн. скатах вис. “Плоска”.

У напрямку атаки взводу засобами старшого командира під час вогневої підготовки знищуються танк і гармата в районі кургану на вис. “Плоска” і пророблюється прохід у загородженях противника в створі сарай, курган.

Положення наших підрозділів і противника наведене (рис. 6.12).

Хід заняття

Навчальні питання і роз-рахунок часу

Схема обстановки і дій роти

Завдання (летючки) і дії керівника

Варіанти рішень і дії тих, хто навчається

І. Вступна частина і висування до місця заняття – 35 хв

ІІ. Основна частина – 130хв

Доведення так-тичної обста-новки – 10 хв

1 . Управління вогнем відділення при атаці переднього краю – 40 хв

2. Управління вогнем відділення під час бою в глибині оборони – 50 хв

3. Управління вогнем відді-лення при зни-щенні против-ника, який від-ходить, – 30 хв

І ІІ. Заключна частина і висування в розташування – 35 хв

Рис. 6.12. Схема обстанов-ки згідно із завданням (летючкою)

1

Рис. 6.13. Схема обстанов-ки згідно із завданням (летючкою) № 2

Рис. 6.14. Схема обстановки згідно із завданням (летючкою) № 3

До посадки в машину: перевірити зовнішній вигляд, екіпіровку курсантів, матеріальне забезпечення; оглянути зброю.

Під час висування до місця заняття повторити організацію й озброєння мотопіхотного взводу противника; приблизні команди на відкриття вогню із стрілецької зброї по різних цілях.

Подати команду на посадку і початок руху.

Оголосити тему, мету і навчальні питання заняття.

Зорієнтувати курсантів на місцевості: вказати напрямок на північ, орієнтири і повідомити кодування місцевих предметів.

Довести вихідну тактичну обстановку, вказавши на місцевості положення противника, рубіж атаки, напрямок наступу і завдання відділень.

Довести обстановку згідно із завданням (летючкою) № 1: “За сигналом командира взводу спішу-ється і розгортається в бойовий порядок на рубежі міст, кут пашні.

2 відділення на бойовій машині піхоти висувається до сарая. По вис. “Плоска” веде вогонь наша артилерія. Спостерігач доповідає: “Орієнтир перший, вліво 1-00, протитанковий гранатомет веде вогонь по танках”.

Дати сигнал оператору показа-ти цілі згідно із завданням (летючкою) №1.

Наказати курсантам у ролі командира 2 відділення подати команди. Заслухавши тих, хто навчається, зробити розбір, оголосити найдоцільніше рішення, наказати повторити зразкові команди.

Створити із навчального взводу курсантів розрахунок відділення і наказати призначеному командиру відділення діяти за цією обстанов-кою

Наказати решті курсантам слідувати за відділенням і спостерігати за його діями.

Підбити підсумок роботи курсантів згідно з цим завданням (летючкою)

Вивести взвод, курсантів на півн. узлісся гаю “Круглий” і довести обстановку згідно із завданням (летючкою) № 2: “2 мв, продовжуючи наступ на вис. 130,6, на рубежі чагарник півн. гаю “Круглий” зустрів організований вогонь противника і заліг.

Командир 2 відділення спостерігає: із окопа біля каміння веде вогонь кулемет противника, лівіше за камінням ручний протитанковий гранатомет веде вогонь по нашому танку; біля будинку край дороги бойова машина піхоти противника; наш танк веде вогонь по танку противника в окопі, на західн. схилах вис. 130,6”.

Положення 2 мв і противника показати на місцевості згідно зі схемою обстановки.

Подати сигнал на показ і імітацію цілей згідно із обстановкою.

Методом групової вправи відпрацювати варіанти рішення і команд командира 2 відділення.

Створити із курсантів розрахунок 2 відділення і наказати його командиру діяти згідно з цією обстановкою.

Решті курсантам навчального взводу наказати спостерігати за діями відділення, готувати вихідні дані для стрільби із кулемета, гранатомета й автоматів за рішен-ням командира відділення. із урахуванням реального вітру і температури на час заняття.

Опитуванням курсантів перевірити підготовку вихідних даних для стрільби.

Підбити підсумок дій курсантів згідно з цим завданням (летючкою).

Вивести взвод курсантів до руїн і зорієнтувати на місцевості. Створити із курсантів черговий розрахунок 1 відділення, наказати зайняти місця у бойовій машині піхоти, довести обстановку згідно із завданням (летючкою) № 3: 2 мв, завершивши, у складі роти розгром контратакуючого противника, перейшов до переслідування груп, що відходять.

1 відділення на бойовій машині піхоти біля руїн. Командир відділення спостерігає: із півн.-західн. схилів вис. 128,0 по нашому танку веде вогонь ПТРК; на вис. 128,0 відходять дві группи піхоти; край дороги – ручний протитанковий гранатомет. Наш танк відкрив вогонь по ПТРК.

Положення 2 мв і противника показати на місцевості згідно зі схемою обстановки.

Подати сигнал на показ і імітацію цілей за ввідною і наказати командиру відділення діяти згідно обстановки.

Разом з відділенням, що діє, зайняти місце в бойовій машині піхоти, зам. командира взводу нака-зати вести тих курсантів, хто зали-шився поблизу бойової машини піхоти.

Провести розбір дій командира відділення з управління вогнем, а решти курсантів – по прийомах стрільби; обговорити можливі варіанти рішення і команд згідно з цією ввідною.

Провести розбір заняття, перевірити зброю, оглянути її, вказати загальні недоліки в підготовці курсантів, нагадати значення психологічної підготовки особового складу для успішних дій з управління вогнем, оголосити оцінки і віддати завдання з усунення недоліків. Під час повернення в розташування –тренуватися у визначенні відстані до місцевих предметів.

Подати команду на посадку в машини і початок руху

Командир 2 відділення командує: “Бойовій машині піхоти за сараєм – стій. Навіднику кулемета, курган, ліворуч 1-00, протитанковий гранатомет, придушити. Відділення – до машини. Відділення, в напрямку кургану в атаку – вперед. По кулемету і піхоті в окопі біля кургану, з ходу – вогонь”.

При підході до позначеного на місце-вості проходу в загородженнях противника командир відділення командує: “Відділення, за мною по проходу, в колону по одному – бігом руш”.

Після подолання загороджень: “Відділення, на курган, до бою – вперед. Відділення, підготувати гранати. Відділення, по окопу, гранатами – вогонь”.

Призначене згідно з цим завданням (летючкою) відділення виконує команди зі стрільбою холостими патронами і киданням навчально-імітаційних гранат.

Рішення командира 2 відділення: вогнем кулемета знищити ручний протитанковий гранатомет; вогнем із гранатомета – бойову машину піхоти; вогнем стрільців – кулемет і піхоту в окопі.

Команди команди-ра 2 відділення: “Відділення – до бою. Кулеметнику, в окопі біля каміння ручний протитанковий гранатомет, знищити. Гранатометнику, ліворуч дороги, біля будинку, бойова машина піхоти, 5, всередину – вогонь. Снайперу та стрільцям, в окопі біля каміння кулемет, 4, під ціль, короткими – вогонь”.

Курсанти за викликом доповідають і обгрунтовують вихідні дані для стрільби.

Рішення командира відділення: з коротких зупинок вогнем із кулемета знищити ручний протитанковий гранатомет, вогнем відділення з правого борту поражати групи противника, що відходять.

Команди командира 1 відділення: “Навіднику кулемета, біля куща на дорозі ручний протиитанковий гранатомет, 4, з коротких – вогонь. Кулеметнику та стрільцям правого борту, на дорозі піхота, яка відходить, 4, в пояс – вогонь”.

Навідник кулемета, з’ясувавши ціль, командує водієві “Коротка”, уточнює наведення і веде вогонь холостими патронами

КЕРІВНИК ЗАНЯТТЯ

викладач кафедри вогневої підготовки

майор А.М. ВОВК

(звання, підпис)

“ ” 2011 р.