Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Орган_метод_провед_зан_з_управ_вогнем_механ_і_танк_підроз.Бібірад.2011.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
34.77 Mб
Скачать

План-конспект

проведення заняття з управління вогнем

із курсантами 2 взводу

Тема: Управління вогнем механізованого відділення в обороні.

Навчальна мета: навчити курсантів вірно проводити оцінку і вибір цілей для поразку, швидко і рішуче подавати команди на відкриття вогню і ставити вогневі завдання в умовах оборонного бою.

Виховна мета: виховувати у тих, хто навчається, впевненість у тактичних діях.

Час: 2 год.

Місце: клас (на макеті місцевості).

Метод: практичне заняття.

Матеріальне забезпечення:

- плакати, література;

- план проведення заняття;

- методична розробка;

- навчальні умовні знаки;

- мішені і макети для нарощування обстановки.

Література:

1. Проект Бойового статуту Сухопутних військ ч. ІІІ (взвод, відділення, танк). – Київ, 2009. – С. 35-78.

2. Управление огнем мотострелковых и танковых подрозделений. – Москва, 1971. – С. 110-154.

3. Подразделения иностранных армий. – Москва, 1975. – С. 9-365.

Тактична обстановка

Противник обороняється на півн. берегу струмка “Світлий”, одночасно зосереджує резерви для переходу в наступ.

Наші підрозділи, наступаючи у північному напрямку, зупинені і перейшли до оборони.

2 мв обороняє опорний пункт на півн. схилах вис. 215,3.

2 відділення обороняє позицію: праворуч – каміння, ліворуч –два пні із завданням: не допустити прорива танків і піхоти противника у напрямку вис. 215,3.

Командир 2 відділення з’ясував завдання, вивчив місцевість, визначив вогневу позицію для кулемета, гранатомета, місця для снайпера та стрільців і поставив їм бойові завдання, організував оборону і о 8.00 9.7 доповів командиру взводу про готовність системи вогню.

Положення своїх підрозділів і противника наведені на схемі (рис. 6.1).

Рис. 6.1. Схема обстановки до заняття на макеті місцевості на тему “Управління вогнем механізованого відділення в обороні”

Хід заняття

Навчальні питання і розрахунок часу

Дії керівника

Команди і дії тих, хто навчається

І . Вступна частина – 10 хв

ІІ. Основна частина – 85 хв

Доведення вихідної обстановки – 10 хв

1. Управління вогнем відділення при відбитті нальоту авіації – 15 хв

2 . Управління вогнем відділення при відбитті атаки противника –35 хв

3. Управління вогнем відділення при вклиненні противника в опорний пункт взводу – 25 хв

ІІІ. Заключна частина – 5 хв

Об’явити тему, мету і навчальні питаня; перевірити знання курсантів за наступними питаннями:

1. Порядок ведення вогню по повітряних цілях із стрілецької зброї.

2. Приблизні команди на відкриття вогню із кулемета (гранатомета).

Вказати масштаб макета місцевості, напрямок північ – південь, орієнтири, кодовані місцеві предмети.

Довести вихідну тактичну обстановку (на 8.00 9.8), вказати положення підрозділів на макеті місцевості.

О б’явити оперативний час – 10.00 9.8 – і дати ввідну про наліт авіації: “З напрямку Отрожки три вертольоти на висоті 400 м наносять удар реактивними снарядами по опорному пункту взводу. Командир взводу встановленим сигналом – трасою куль у напрямку цілі – дає сигнал відкрити по них вогонь”. Наказати тим, хто навчається, в ролі командира 2 відділення підготувати команду на відкриття вогню.

Опитати 2-3 тих, хто навчається, зробити розбір відповідей; навести варіант вірної команди.

Об’явити оперативний час – 11.00 9.8 – і дати завдання (летючку) № 1, показати на макеті місцевості дії противника.

“Противник після вогневої підготовки перейшов в атаку. Перед фронтом відділення танк противника веде вогонь з ходу, за ним просуваеться піхота і бойова машина піхоти. Із окопу край дороги кулемет веде вогонь по лівому флангу відділення; бойова машина піхоти із-за кургану 4,1 веде вогонь з місця. Артилерія противника перенесла вогонь в глибину; командир взводу подав команду “До бою”, відділення займає позицію”.

Наказати тим, хто навчається, в ролі командира відділення подати команди.

З аслушавши команди одного з призначених курсантів, заслуховувати обгрунтування його рішення, зробити розбір і наказати 1-2 курсантам повторити вірні команди.

Наказати тим, хто навчається, доповісти в ролі гранатометника (кулеметника), із якими установками відкривати вогонь по цілі, вказаній командиром відділення, з врахуванням, наприклад, бокового вітру; розібрати й оцінити відповіді; підкреслити важливість урахування поправок на боковий вітер, особливо для гранатометника

Об’явити оперативний час – 11.20 9.8 – і завдання (летючку) № 2: “Противник, продовжуючи атаку, вклинився в опорний пункт взводу. Танк і група піхоти противника ведуть бій на позиції 3 відділення, група піхоти і бойова машина піхоти увірвалися в траншею на лівому фланзі 2 відділення; перед його фронтом залягли дві окремі групи противника; перед 1 відділенням група піхоти і бойова машина піхоти зупинені біля болота.

У відділенні вбиті і ранені стрілець і гранатометник; до гранатомета залишилося два постріли.

Кулеметник, снайпер і стрілець, які залишилися ведуть, вогонь по противнику, який заліг перед фронтом відділення”.

Наказати тим, хто навчається, в ролі командира відділення подати команду, заслухати призначеного курсанта, зробити розбір, повторити вірні команди.

Підтити підсумок заняття, вказати загальні недоліки, нагадати значення психологічної підготовки особового складу для успішних дій з управління вогнем, оголосити оцінки курсантам, дати завдання для усунення недоліків і підготовки до чергового заняття

Відповідають за викликом керівника.

Повторюють за викликом керівника орієнтири, визначають дальність до них.

Команда: “Відділенню по вертольотах над Отрожки, три, наводити в головний, довгими (при підльоті вертольота на Д = 500 м) – вогонь”.

Відділення – до бою. Гранатометнику, прямо по танку – вогонь. Кулеметнику, ліворуч край дороги окоп, в окопі кулемет, придушити. Снайперу та стрільцям, по піхоті за танком, чотири, в пояс, короткими – вогонь”

Команда командира від-ділення: “Помічнику гранатометника, з гранатометом – до бою. За струмком бойова машина піхоти, три, всередину – вогонь. Навіднику бойової машини піхоти, по піхоті зліва – вогонь”.

КЕРІВНИК ЗАНЯТТЯ

викладач кафедри вогневої підготовки

майор А.М. ВОВК

(звання, підпис)

” 20 р.

Управління вогнем механізованого взводу в наступі

ЗАТВЕРДЖУЮ

начальник кафедри

вогневої підготовки

полковник В.Г. Бобко

“___” _______________ 20 р.