- •М етодичний посібник
- •Використання пальчикових ігор в початковій школі
- •Використання пальчикового театру на уроках основ здоров’я
- •Вправи для пальчикової гімнастики
- •Вправа 18
- •Вправа 23
- •Додаток 2 Зразки силуетів тіньового театру:
- •Хід уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •Розказування віршів.
- •3 Розповідь учителя.
- •4 Робота в групі
- •5 Робота за підручником
- •Список використаної літератури
Додаток 2 Зразки силуетів тіньового театру:
Додаток 3
Уривок уроку з курсу «Я у світі» 3 клас
Тема. . ШКОЛА. ОСНОВНІ ПРАВИЛА ШКОЛЯРА. ПРОЕКТ «ІСТОРІЯ МОЄЇ ШКОЛИ»
Мета: вчити учнів аргументувати необхідність безпечної поведінки в школі для збереження життя й здоров’я, вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом; спонукати школярів до виконання правил безпечної поведінки в школі; ознайомити учнів з основними правилами школяра; розвивати інтерес до пізнання і збереження традицій школи; виховувати почуття гордості за свою школу, відповідальність за свої вчинки.
Хід уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота за підручником (с. 48)
а) Читання учнем вірша Марії Чумарної ≪Чого навчаюсь я у школі≫ на с. 48.
— Доповніть перелік шкільних наук.( інформатика, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, англійська і російська мови, природознавство, основи здоров᾽я).
Які кому найбільше до вподоби?
Що кожен із вас хоче зрозуміти про себе? ( Я хочу зрозуміти про себе, чому я плачу, коли засмучений; я хочу зрозуміти « Чому я сміюся, почувши жарт?»; я хочу зрозуміти, чому не хочу вранці рано прокидатися?; я хочу зрозуміти: «Як ніс відчуває запах?»)
Щоб дати відповіді на всі ці запитання, потрібно навчатися у школі і кожного дня здобувати нові знання.
Розказування віршів.
Розкажіть, будь ласка, вірші, які ви готували про школу. Навіщо ще потрібно ходити в школу?
Вдома вчить мене матуся,
В школі вчить мене учитель
І сама я пильно вчуся
Рідним словом говорити.
Вчусь не тільки говорити,
А й читати і писати,
Щоби здивувались діти,
Щоб раділи мама й тато.
Щоб пішла між люди слава,
Щоб сказали: « От дитинка!
Пильна, мудра і ласкава
Ця маленька українка!»
Молодці!
3 Розповідь учителя.
Школа – це велика країна знань: це уроки, свята, перерви, друзі. Шкіл в Україні є багато та правила і традиції в них схожі. Дотримання правил учнів перебування в школі є обов'язковим елементом шкільного навчання в нашій країні. В школі вчать не лише наукам, а й правилам поведінки в різних ситуаціях.
4 Робота в групі
Я пропоную вам об’єднатися в три групи і опрацювати правила поведінки школяра, які записані у ваших підручниках на с. 50. Потім розіграти їх за допомогою пальчикових ляльок і найголовніше правило записати на аркуші паперу, який я вам дам. На підготовку вам даю 3 хвилини.
Яка група вже готова відповідати?
Учні працюють над правилами школяра с. 50.
1-ша група опрацьовує правила під номером 1 і 4
Твій зовнішній вигляд і мова спілкування.
Висновок: Твій зовнішній вигляд – це твоя візитна картка.
Наша мова повинна бути культурною.
2-га група опрацьовує правила під номером 2
Доброзичливість твоя візитна картка.
Висновок: Доброзичливо стався один до одного.
3-тя група опрацьовує правила під номером 3
Твоя поведінка в школі.
Висновок: Дотримуйся правил поведінки в школі.
Молодці! Я думаю, що всі ці правила ви будете дотримуватися.
5 Робота за підручником
Багато привил ми пригадали, а чи знаєте ви, як правильно потрібно сидіти за партою?
Давайте дізнаємося з оповідання ≪Стеж за поставою≫, яке записане на с. 53. Хто з хлопчиків неправильно сидів за партою і до чого це призвело?
Чи вмієте ви правильно сидіти за партою?
Читання тексту ≪Стеж за поставою≫ на с. 53
— То ж хто з хлопчиків неправильно сидів за партою?
До чого це може призвести?
Так, щоб була у нас правильна постава, потрібно не лише правильно сидіти за партою, а й виконувати фізичні вправи.
Підніміться. Підрівняйтесь. Виконаємо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка (слайд 2)
