Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5-9 шыгару енбек.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.39 Mб
Скачать
  1. Қызығушылықты ояту.

Ауыстыру (ротация) әдісі бойынша мұғалім оқушыларды жұпқа бөледі. Сұрақтарға нақты жауап береді

  1. Түнгі көйлекке қандай мата қолданады?

  2. Алдыңғы бой өлшемдерін атап беріңіз?

  3. Симметрия дегенді қалай түсінесіз?

  4. Киім пішкенде симметрия кезесеме?

  5. Бұйымның ұзындығы мен ені туралы не білесіз?

  6. Түнгі көйлекті, жеңін эскизеңіз?

Әр топ 5-6 минут ішінде ватманға өз ойларындағы көйлек суретін салады. Қолтық ойындысы, жеңі туралы толық түсінік береді. Соңында әр топ өз пікірлері бойынша презентация жасайды.

ІІІ. Рефлексия.

а) Оқушылар «кластер» әдісі бойынша кәсібін ортада топтастырады.

ә) Сергіту сәті: Оқушылар бір біріне жақсы тілектерді қимылмен жеткізеді.

б) Сабақты қорыту:

- жуан жіңішке сұрақтар қою.

Үйге тапсырма:

- шығармашылық жұмыс «бірнеше жеңді модельдеу»

Сабақ 17

Сабақ тақырыбы: Иық , бүйір және төменгі қиықтарын өңдеу

Сабақ мақсаты:Иық, бүйір және төменгі қиықтарын дұрыс өңдеуге үйрете отырып, ұқыптылыққа тәрбиелеу

Сабақтың әдісі: СТО технологиясы әдістері.

Сабақ көрнекілігі: - интерактивті тақта (слайдтар)

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру,

ІІ. Жаңа сабақ: Практикалық жұмыс

Практикалық жұмысты орындауға кіріспес бұрын, өтілген материалды бекіту қажет

«Блицтурнир» өткізуге болады.

Оқушылар үш топқа бөлінеді. Мұғалім төрт сұрақтан қояды. Жауабын айтуға бір минут уақыт беріледі, оқушылар бірін – бірі дұрыстап, толықтырып отырады. Осы жерде мұғалім жаңа сабақта жүргізілетін жұмысты толық баяндап, сұрақ арқылы оқушы түсінгендігін тексереді. Жауап жетондармен бағаланады.

Ақыл – ойға арналған аэробика – ми қызметін жұмыс қалпына келтіру, ой қабілетінің белсенділігін арттыру және күшеутуге, қандайда болмасын проблемаларды жеңуге бағыттай алады. /Ол үшін оқушыларға үш жаттығу беріледі/

1 – жаттығу. Әрқайсысын нөмірлей отыра, 10 ер адамның атын айтады /неғұрлым тезірек айту керек/

2 – жаттығу. Жоғарыдағыдай әйел адамның атын тезірек айтып шығу

3 – жаттығу. Жоғарыдағыдай жаттығуларға ұқсас, осы жолы «Конструкциялау және модельдеу» тақырыбы бойынша 10 терминді нөмірлеуге тура келеді. (мысалы - эскиз, 2 – сызба, 3 – пішім т.б. )

Практикалық тапсырмаларды орындау кезінде жалаң бөлшектердің шетін және тігістің сапалылығына көңіл бөлу керек. Жұмыс екі сағатқа арналғандықтан оқушылар келесі сабақта жалғастырады. Бұл жолы оқушылар бағаландайды, тек жақсы қатысып жетон жинағандарды бағалауға немесе мадақтауға болады.

ІІІ. Сабақты қорытындылау

Сабақ 19

Сабақ тақырыбы: Ақаумен жұмыс. Бөлшектерді машина тігісімен біріктіру

Сабақ мақсаты: Оқушылардың электр тігін машинасында тігіс түрлерін орындау операцияларын меңгерту, өз бетімен жұмыс жасай алуға, әсемдікке, іскерлікке, ұқыптылыққа, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу

Сабақтың түрі: СТО элементтері, аралас ойын сабақ

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру

              Оқушыларды түгендеу

              Сабаққа дайындығын тексеру