Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5-9 шыгару енбек.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.39 Mб
Скачать

Сабақ 14

Сабақ тақырыбы: Практикалық жұмыс № 4 Матаны пішуге дайындау

Сабақ мақсаты: Оқушылардың білім, білік түсініктерін толықтыру, киімді дұрыс тіге білуге үйрете отырып өзіндік ойлау, талдау қабілеттерін дамыту және өмірде қолдана алуына көмектесу

Күтілетін нәтиже:

  • Киім пішу білімін актуалдандырады;

  • Матаны дұрыс пайдалануды, ұқыптылық дағдыларын жүзеге асырады;

  • таным әрекетінде қарым-қатынас шеберлігін іске асыра біледі.

Сабақтың әдісі: СТО технологиясы әдістері.

Оқушылар не арқылы бағаланады?

Сабақ көрнекілігі: - интерактивті тақта (тақырыптық слайдтар)

- парақшалар (пішім бөліктері)

І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру,

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

              1. өткен сабақ бойынша пішу ережесін қайталау

              2. пішім бөліктеріне не жатады?

ІІ. Жаңа сабақ: Практикалық жұмыс түрінде жүргізіледі

Түнгі көйлектегі негізігі пішім бөлігі алдыңғы, артқы бойды өңдеу болып табылады. Мұнда мұғалім өз шеберханасынан үзінділер көрсетеді. Оқушыға тиімді, әрі түсінікті етіп түсіндіреді. Бұйымді өңдеу бірізділігі қатаң сақталады.

ІІІ.Сабақты бекіту: «Кубизм» әдісі бойынша

1. Матаға үлгіні қалай орналастырамыз?

2.Түнгі көйлек дегеніміз не?

3.Матаны пішер алдындағы өңдеу жұмысын ата.

4.Матаны қайда пішкен ыңғайлы?

5. Қауіпсіздік ережесін айтып беріңіз?

6.Біздер қандай қауіпсіздік ережесін қолдандық.

 ІҮ.Бағалау.

Оқушыларды біліміне байланысты және дайындаған жұмысына байланысты бағалау.

 Ү.Үйге тапсырма

Түнгі көйлектің негізіг бөлшектерін өңдеуді аяқтау.

Сабақ 16

Сабақ тақырыбы: Мойын қиықтарын пішімдік әдіптеумен өңдеу реттілігі

Сабақ мақсаты: Оқушыларға мойын ойындысын өңдеу әдіс- тәсілдерін меңгерту, теориялық білімдерін сарамандық жұмыста пайдалана білуге, өз бетінше ізденуге дағдыландыру, олардың ой өрісін дамыту;

Сабақ түрі: Панорамалық сабақ

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабақ құралдарын тексеру

ІІ.Жаңа сабақ:

  1. Ұйымдастыру бөлімі

  • Мұғалім панорамалық сабақ тақырыбын түрін, мақсат – міндеттерін түсіндіру

  • Оқушыларды шақыру

  • Топқа отырғызу

  • «Ротация» әдісімен киім өңдеу технологиясы туралы білетіндерін топтастырып, оқиды.

  • Мұғалім тыңдап өзіндік қорытынды жасап, сабақтың практикалық бөліміне көшеді.

  • Қауіпсіздік ережесін ескеріп өту

Мойын өңдеу технологиясы туралы практикалық түрде өңдеу тәртібімен жұмыстану

(Слайд арқылы көрсету)

Рефлексия

  • Әр оқушы парақшаға өз атын жазып, «Ротация» әдісімен орындаған жұмыстарын қорытындылайды.

  • Мойын, жағаның жалпы киімге қандай сән береді?

Мойын, жаға туралы айту

  • Пікірлерді топтастыру

  • Мұғалімнің оқушылардың жұмыстарын бағалап, қорытуы

  • Сұрақтарға жауап

  • Ықылас білдіру. Оқушыларды бағалау

  • Қоштасу

Сабақ 17

Сабақ тақырыбы: Қолтық ойындысын өңдеу

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың алған білім, білік түсініктерін толықтыру, қызығушылық қабілеттерін дамыту, ынтымақтастықта жұмыс жасауға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

  • берілген тақырыпты талдауға қатысады;

  • таным әрекетінде қарым-қатынас шеберлігін іске асыра біледі.

Сабақтың әдісі: СТО технологиясы әдістері.

Оқушылар не арқылы бағаланады?

Сабақ көрнекілігі: - интерактивті тақта (тақырыптық слайдтар)

Сабақтың барысы: