Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5-9 шыгару енбек.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.39 Mб
Скачать

2.Кубизм стратегиясы

Кубиктің 6 жағы бар, иіреді қай жағы түссе сол жақтың сұрағына жауап береді

Мысалы:

1. мата үшін керек?

2 матаны қарапайым өндіру қалай?

3.химия деген не?

4.табиғи талшыққа не жатады?

5.зыңыр, асбест деген не?

6.Айырмашылығы қандай?

В) Сарамандық жұмыс

Тігістің екі түрін 2 топ орындап шығады. Бір – біріне өз еңбектерін дәлелдейді

ІІІ. Оқушылар бағалау

ІY. Сабақты аяқтау

Сабақ 7

Сабақ тақырыбы: Машина тігістерінің түрлері. Біріктіру, шет, әрлеу тігістерін орындаудың технологиялық процесі

Сабақтың мақсаты: Машинасы тігісімен жұмыс кезеңдерін меңгеру арқылы өзін – өзі қамту әрекетін қалыптастырады.

Күтілетін нәтиже:

      1. Қол мен іс машинасы тігістерінің айырмашылығын үйренеді

      2. Жұмыс барысында кезеңдерді дұрыс пайдалануға бейімделеді

      3. Тігіс түрлерінің маңыздылығын және өмірде қажеттілігіне ізденеді

Сабақтың әдісі: СТО технологиясы стратегиялары

Оқушылар не арқылы бағаланады: Жуан – жіңішке сұрақтар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылармен амандасу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру, топтастыру

ІІ. Жаңа сабақ.

А) «Ой шақыру»

Қандай тігіс түрлерін білесіңдер?

(Оқушыларға сұрақтар қойылады, ассоциация арқылы жазып береді.)

Овал 12

Бүгінгі сабақта қол тігісі мен іс машинасы тігісітерін салыстырамыз

Ә) «Қызығушылықты ояту»

ВЕн диаграммасы бойынша жүргізіледі

Овал 10 Қол тігісі Ортақ қасиеті Іс машинасы тігісі

2.Кубизм стратегиясы

Кубиктің 6 жағы бар, иіреді қай жағы түссе сол жақтың сұрағына жауап береді

Мысалы: 1. Тігіс не үшін керек?

  1. Көтеу ше?

  2. Іс машинасы тігісі неге керек?

  3. Киім тігу қай ғасырдан басталды?

  4. Киімді жиектеу ше?

  5. Айырмашылығы қандай?

В) Сарамандық жұмыс

Тігістің екі түрін 2 топ орындап шығады. Бір – біріне өз еңбектерін дәлелдейді

ІІІ. Оқушылар бағалау

ІY. Сабақты аяқтау

Сабақ 8

Сабақ тақырыбы: Практикалық жұмыс №1 Өңдеу тігістерінің түрлерін орындау технологиясы

Сабақтың мақсаты: Дамыта оқыту технология әдістерін қолдана отырып, оқушының өз бетінше ой – өрісін, практикалық белсенділігін білім арқылы қалыптастыру

Сабақ көрнекілігі: Интерактивті тақта пайдалану

Сабақ типі: Жаңа сабақты меңгерту

Сабақ түрі: Дәстүрден тыс галерия сабақ

Сабақ барысы:

  1. Бағдарлау – мотивациялық кезең

1.1 Ұйымдастыру бөлімі

  • амандасу

  • оқушы дайындығын қарау, түгелдеу

  • кабинет дайындығын, техникалық қауіпсіздігін ескеру

1.2 Жаңа сабаққа кіріспе

  • күн жадын жаздыру

  • Сабақ тақырыбын, мақсатын анықтауға миға шабуыл әдісімен тақтадан сөздер оқытып, пәнге қатысты таныс емес сөзді табу

мысалы: (шеберлік, технология, тігістер, шығармашылық жоба, бисер, ине, галерея, өлшем сән, тағам) Сөздерді оқытып, түсініксіз, мағынасын толық білмейтін сөз туралы ассоциация жасату (плакат ілу)

ГАЛЕРЕЯ

а) жеке ойлау, ә)жұптық жұмыс, б) топтық жұмыс 1 минут уақыт ішінде ойланып топтан 1 оқушыға пікірін жаздыру. Соңынан түсінік сөзіне сөздік түрінде берілген анықтаманы оқытып ассоциацияны мұғалім қорыту

1.3 Мұғалім галерея туралы айта келіп, сабақ түрін тақырыбын айтып, оқушыларға «Өңдеу тігіс түрлері» тақырыбын жаздырып, галерияға шақырады. Оқушылар тақтаға ілінген тігіс түрлерімен танысы отырып, мұғалімнен мәтін алып жеке оқиды, бірі – бірімен пікір алысады