- •Орієнтовна схема комплексного аналізу уроку
- •Відповідно до поставленої мети
- •II. Мета: оцінювання оптимальності змісту уроку
- •IV. Мета: перевірка, оцінювання знань, умінь, навичок
- •V. Мета: як формуються загальнонавчальні вміння та навички на уроці
- •VI. Мета: вивчення способів активізації пізнавальної діяльності
- •VII. Мета: вивчення характеру взаємовідносин учителя й учнів
- •VIII. Мета: реалізація принципів навчання на уроці
- •IX. Мета: організація пізнавальної діяльності на уроці
- •Орієнтовна схема самоаналізу
- •Щодо самоаналізу уроку
- •Соціологічний аналіз уроку
- •Аналіз уроку з позицій розвивального навчання
- •Аналіз виховних аспектів уроку
- •Аналіз уроку фізичної культури у початковій школі
- •Аналіз уроку фізичної культури
- •Перша частина уроку — підготовча (8—12 хв)
- •Друга частина — основна (28—32 хв)
- •Дата ________________________________________________________________________________
- •І. Аналіз поурочного плану
- •II. Аналіз умов для успішного проведення уроку
- •III. Аналіз організації і методики уроку
- •14. Індивідуальний підхід до учнів.
- •IV. Висновки і пропозиції до проведення уроку
- •Технологічна карта уроку
- •1. Діяльність учителя з навчання творчого мислення учнів.
- •2. Підготовленість учнів та навчальних груп до самостійної творчої діяльності.
- •VI. Зміст уроку:
- •Та оцінка ефективності навчальних занять
- •Системний аналіз уроку Оцінка основних особистісних якостей учителя
- •Оцінка діяльності учнів на уроці
- •Оцінка ефективності способів діяльності вчителя і учнів
- •Оцінка мети і результатів проведеного уроку
- •Структурний аналіз уроку
- •IV етап: підготовка учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу.
- •V етап: засвоєння нових знань.
- •VI етап: перевірка розуміння учнями нового матеріалу.
- •VII етап: закріплення нового матеріалу.
- •VIII етап: інформація про д/з, інструктаж щодо його виконання.
- •Аналіз уроку
- •Методичний напрямок уроку:
- •Психологічний аналіз уроку
- •Стиль уроку
- •Організація пізнавальної діяльності учнів
- •Обладнання уроку:
- •Самооцінка ефективності уроку
- •Пам¢ятка перевірки викладання географії в школі
- •Орієнтовна схема для спостереження та аналізу позакласного заходу
- •Загальна характеристика.
- •Підготовка позакласного заходу.
- •Хід заходу.
- •Висновки і зауваження.
- •Орієнтовна схема самоаналізу уроку вчителем
- •Орієнтувальний етап
- •Виконавський етап ( проведення уроку)
- •Контрольно-оцінний етап (рефлексія уроку)
Виконавський етап ( проведення уроку)
Чи створене позитивне емоційне тло уроку?
Чи виходить мотивувати учнів на виконання завдань?
Чи вдається надати дітям необхідну міру навчальної самостійності в роботі над кожним завданням?
Наскільки усвідомлено діють діти (якщо є потреба, роблять запит до вчителя; ставлять запитання один одному; за необхідності розгортають і обґрунтовують спосіб дії, що використовується; звертаються до моделей)?
Які з дитячих здогадок, запитань, припущень потрібно зафіксувати дня подальшого колективного просування в освоєнні предметного змісту й форм колективно-розподіленої діяльності?
На які аспекти в організації навчальної співпраці я маю звернути увагу зараз (використання норм; особливості роботи груп; характер міжгрупового обговорення тощо)?
Контрольно-оцінний етап (рефлексія уроку)
Чи виконали учні поставлені завдання?
Чи вдалося мені реалізувати професійні завдання, що були визначені?
Чи виникла в ході уроку незапланована ситуація? Якщо так, то чому? Якою була моя реакція? Якими є позитивні й негативні результати виникнення цієї ситуації?
Які позитивні підсумки уроку (змістові, організаційні, емоційні) необхідно відтворити на наступному уроці?
Які проблеми залишилися невирішеними (для учнів і для мене)? Чому вони виникли?
Які завдання в освоєнні змісту й форм діяльності я маю поставити перед собою на найближчі уроки, виходячи з підсумків даного уроку.
