- •Орієнтовна схема комплексного аналізу уроку
- •Відповідно до поставленої мети
- •II. Мета: оцінювання оптимальності змісту уроку
- •IV. Мета: перевірка, оцінювання знань, умінь, навичок
- •V. Мета: як формуються загальнонавчальні вміння та навички на уроці
- •VI. Мета: вивчення способів активізації пізнавальної діяльності
- •VII. Мета: вивчення характеру взаємовідносин учителя й учнів
- •VIII. Мета: реалізація принципів навчання на уроці
- •IX. Мета: організація пізнавальної діяльності на уроці
- •Орієнтовна схема самоаналізу
- •Щодо самоаналізу уроку
- •Соціологічний аналіз уроку
- •Аналіз уроку з позицій розвивального навчання
- •Аналіз виховних аспектів уроку
- •Аналіз уроку фізичної культури у початковій школі
- •Аналіз уроку фізичної культури
- •Перша частина уроку — підготовча (8—12 хв)
- •Друга частина — основна (28—32 хв)
- •Дата ________________________________________________________________________________
- •І. Аналіз поурочного плану
- •II. Аналіз умов для успішного проведення уроку
- •III. Аналіз організації і методики уроку
- •14. Індивідуальний підхід до учнів.
- •IV. Висновки і пропозиції до проведення уроку
- •Технологічна карта уроку
- •1. Діяльність учителя з навчання творчого мислення учнів.
- •2. Підготовленість учнів та навчальних груп до самостійної творчої діяльності.
- •VI. Зміст уроку:
- •Та оцінка ефективності навчальних занять
- •Системний аналіз уроку Оцінка основних особистісних якостей учителя
- •Оцінка діяльності учнів на уроці
- •Оцінка ефективності способів діяльності вчителя і учнів
- •Оцінка мети і результатів проведеного уроку
- •Структурний аналіз уроку
- •IV етап: підготовка учнів до активного і свідомого засвоєння нового матеріалу.
- •V етап: засвоєння нових знань.
- •VI етап: перевірка розуміння учнями нового матеріалу.
- •VII етап: закріплення нового матеріалу.
- •VIII етап: інформація про д/з, інструктаж щодо його виконання.
- •Аналіз уроку
- •Методичний напрямок уроку:
- •Психологічний аналіз уроку
- •Стиль уроку
- •Організація пізнавальної діяльності учнів
- •Обладнання уроку:
- •Самооцінка ефективності уроку
- •Пам¢ятка перевірки викладання географії в школі
- •Орієнтовна схема для спостереження та аналізу позакласного заходу
- •Загальна характеристика.
- •Підготовка позакласного заходу.
- •Хід заходу.
- •Висновки і зауваження.
- •Орієнтовна схема самоаналізу уроку вчителем
- •Орієнтувальний етап
- •Виконавський етап ( проведення уроку)
- •Контрольно-оцінний етап (рефлексія уроку)
Пам¢ятка перевірки викладання географії в школі
Під час перевірки викладання географії керуються програмами з географії та рекомендаціями щодо роботи за новими програмами.
Перевірити виконання програм за журналами за поточний і минулий навчальні роки.
Визначити рівень науковості викладання, використання вчителем матеріалу нових програм і виховання учнів на уроці.
Перевірити виконання практичної частини програм (спостереження за Сонцем, погодою, фенологічні спостереження Сонця, робота з гірськими породами, топографічними картами тощо). Доказом проведення цих робіт є календарні, майданчик для географічних досліджень, зібрані восени колекції для практичних робіт, наявність топографічної карти свого села та схеми пришкільної ділянки в зошитах учнів.
Визначити вміння вчителя поєднувати теорію і практичні заняття, місце практичних занять на уроці, в темі. Перевірити навички учнів у застосуванні їх під час вивчення нового та навколишньої географії (орієнтування, ходіння за азимутом у 6 класі, опис свого краю в 7 клісі, вміння розбиратися в газетному матеріалі в 8-9 класах тощо), рівень набутих умінь і навичок.
Оцінити навчання на уроці. Розподіл часу на самостійне мислення учнів, роботу з підручником, аналіз карт, діаграм, відповіді на запитання, на розповідь учителя, опитування вчителя, опитування учнів. Як закріплюється матеріал на уроці? Чи вдало визначено методи навчання? Чи уважні учні впродовж усього уроку? Як вирішується програмне навчання на уроці? Що дав новий урок кожному учневі?
Оснащеність уроків наочністю. Наявність атласів на всіх партах, настінних карт, книжок. Використання гербаріїв, колекцій, технічних засобів, дошки матеріалу підручника. Обладнання географічного майданчика та уроки на ньому. Наявність географічного кабінету і його роль у навчанні. Наявність посібників з географії, їх використання й збереження. Наочність з географії, зроблена власноруч. Їхня роль у навчанні. Вміння вчителя використовувати наочність на уроці.
Успішність учнів з географії. Знання учнями основних питань програми, перевірити письмово та усно. Заняття з учнями, які люблять географію, на уроці та позаурочний час.
Факультатив з географії, класи, програма, методи, ефективність занять.
Позакласне читання всіма учнями відповідно до програм з географії. Перевірити за формулярами в бібліотеці, поговорити з учнями. Уточнити на уроках, чи мають учні список літератури, рекомендований учителем, і чи використовують прочитане у своїй розповіді учні.
Оформлення краєзнавчого метеріалу. Що? Де? Як?
Позакласна робота. Наявність форм і тем занять у гуртках. Масовість. Випуск географічної газети.
Самоосвіта вчителя, подорож у період відпустки. Участь у методичній роботі. Де, коли зроблено доповіді? Над якою темою працює? Система підготовки до уроків. Перевірити за тематичними й поурочними планами.
Орієнтовна схема для спостереження та аналізу позакласного заходу
