- •Тема 1: «основи організації фінансів підприємств»
- •Розвязування:
- •Тема 2: «грошові надходження підприємств»
- •Теоретичний матеріал
- •Розвязування:
- •Тема 3: «прибуток підприємства, його зміст та економічне значення»
- •Теоретичний матеріал
- •Розвязування:
- •Тема 4: «кредитування підприємств»
- •Розвязування:
- •Тема 5: «фінансове забезпечення відтворення основних засобів»
- •Розвязування:
Розвязування:
Задача 1.
S = P * (1 + i*n) – проста відсоткова ставка
S
= P * i*n;
S1 = 130000 * 55/365 * 0,15 = 2938,36 грн.
S2 = 130000 * 80/365 * 0,20 = 5698,63 грн.
S3 = 130000 * 125/365 * 0,22 = 9794,52 грн.
S4 = 130000 * 105/365 * 0,26 = 9723,29 грн.
S = 2938,36 + 5698,63 + 9794,52 + 9723,29 = 28154,80 грн.
S = 130000 + 28154,80 = 158154,80 грн.
Підприємству потрібно повернути в банк 158154,8 грн.
Задача 2.
S = P * (1 + i*n) – проста відсоткова ставка
S1 = 10000 * (1 + 0,25*0,3) = 10750 грн.
S2 = 10000 * (1 + 0,5*0,3) = 11500 грн.
S3 = 10000 * (1 + 1*0,3) = 13000 грн.
S4 = 10000 * (1 + 2*0,3) = 16000 грн.
S = P * (1 + i)n – складна відсоткова ставка
S1 = 10000 * (1 + 0,3)0,25 = 10677,90 грн.
S2 = 10000 * (1 + 0,3)0,5 = 11401,75 грн.
S3 = 10000 * (1 + 0,3) 1 = 13000,00 грн.
S4 = 10000 * (1 + 0,3)2 = 16900,00 грн.
Отже, якщо термін кредиту до 1 року, то клієнту вигідно використовувати складну відсоткову ставку, а якщо більше 1 року – просту відсоткову ставку.
Задача 3.
;
грн.
Нарощувана сума, яку необхідно повернути складає 201370,62 грн.
Задача 4.
;
року
або 1125 днів.
Період нарахування становить 1125 днів.
Задача 5.
Плата за факторинг
=
грн.
Комісія за факторинг
=
грн.
Загальна сума по факторингу = 2400 + 4800 = 7200 грн.
Плата за кредит =
грн.
Більш доцільним для підприємства є короткостроковий кредит (5000 грн. < 7200 грн.).
Задача 6.
Амортизаційні відрахування = 540 * 0,12 * 2 = 129,6 тис. грн.
Відсоток за кредит = 540 * 0,24 * 2 = 259,2 тис. грн.
Комісійна винагорода = 540 * 0,04 * 2 = 43,2 тис. грн.
Комісія за додаткові послуги = 8 тис. грн.
Загальна плата за лізинг = 129,6 + 259,2 + 43,2 + 8 = 440 тис. грн.
Розмір лізингового
внеску =
тис. грн.
Залишкова вартість обладнання = 540 – 129,6 = 410,4 тис. грн.
Розмір лізингового внеску становить 55 тис. грн.,а залишкова вартість обладнання – 410,4 тис. грн.
Задача 7.
Залишок на 01.06 = 20 тис. грн.
Залишок на 04.06 = 20 +8 = 28 тис грн.
Залишок на 15.06 = 28 – 25 – 7 = -4 тис. грн.
Плата по овердрафту
=
грн.
Залишок на 25.06 = -4 – 9 = -13 тис. грн.
Плата по овердрафту
=
грн.
Загальна плата по овердрафту = 23,33 + 37,92 = 61,25 грн.
Заборгованість підприємства перед банком станом на початок операційного дня 1 липня становить 61,25 грн.
Задача 8.
Плата за факторинг
=
грн.
Комісія за факторинг
=
грн.
Загальна сума по факторингу = 611 + 2115 = 2726 грн.
Плата за факторинг становить 2726 грн.
Тема 5: «фінансове забезпечення відтворення основних засобів»
Задача 1. Розрахувати середньорічну вартість основних засобів та показники забезпечення підприємства основними засобами за такими даними:
вартість основних засобів на початок року – 190 тис. грн. У червні введено основних засобів на суму 31 тис. грн., а у жовтні вибуло основних засобів на суму 16 тис. грн.;
сума нарахованого зносу – 42,6 тис. грн.;
вартість майна підприємства – 620 тис. грн.;
вартість виробленої продукції – 384 тис. грн.;
середньоспискова чисельність працюючих – 20 тис. осіб.
Проаналізувати отримані показники.
Задача 2. Визначте коефіцієнт оновлення основних засобів підприємства, якщо вартість основних засобів на початок року складає 300 тис. грн., коефіцієнт вибуття дорівнює 0,18, а приріст основних засобів в звітному році складає 28 тис. грн. Зробити висновки.
Задача 3. Первісна вартість основних засобів підприємства становила 60 тис. грн., а за відрахуванням зношеності – 40 тис. грн. Протягом року було введено в березні в дію нових основних засобів на 11 тис. грн. Вибуття основних засобів внаслідок зносу за повною вартістю було в липні на суму 6 тис. грн. Залишкова вартість вибулих основних засобів складає – 0,6 тис. грн. Сума нарахованої амортизації за рік – 6,5 тис. грн. Визначити наявність основних засобів на кінець року за первісною і залишковою вартістю; показники, що характеризують стан основних засобів на початок і кінець року. Зробити висновки.
Задача 4. В січні поточного року підприємство придбало комп’ютери, на суму 55 тис. грн. з очікуваним терміном експлуатації 5 років. Сума коштів, яку очікує отримати підприємство від продажу комп’ютерів після закінчення п’ятирічного терміну їхньої експлуатації 6,1 тис. грн. Необхідно визначити річну суму нарахованої амортизації прямолінійним методом, методом зменшення залишкової вартості, методом прискореного зменшення залишкової вартості та кумулятивним методом за весь період експлуатації комп’ютерів і заповнити таблицю:
Рік корисної експлуатації |
Залишкова вартість на початок року |
Норма амортизації, % |
Річна сума амортизації |
Сума зносу з початку експлуатації |
Залишкова вартість |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
