- •Тема 1: «основи організації фінансів підприємств»
- •Розвязування:
- •Тема 2: «грошові надходження підприємств»
- •Теоретичний матеріал
- •Розвязування:
- •Тема 3: «прибуток підприємства, його зміст та економічне значення»
- •Теоретичний матеріал
- •Розвязування:
- •Тема 4: «кредитування підприємств»
- •Розвязування:
- •Тема 5: «фінансове забезпечення відтворення основних засобів»
- •Розвязування:
Теоретичний матеріал
ПОТОКИ ГРОШОВИХ КОШТІВ ЗА ОСНОВНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ |
|
Притоки |
Відтоки |
Грошова виручка від реалізованої продукції |
Платежі по рахункам постачальників і підрядників |
Погашення дебіторської заборгованості |
Виплата процентів за кредит |
Надходження від продажу бартеру |
Виплата по заробітній платі |
Аванси, отримані від покупців |
Відрахування в бюджет та позабюджетні фонди |
|
Відрахування на соціальну сферу |
ПОТОКИ ГРОШОВИХ КОШТІВ ЗА ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ |
|
Притоки |
Відтоки |
Продаж основних засобів, нематеріальних активів |
Придбання основних засобів, нематеріальних активів |
Дивіденди, проценти від довгострокових фінансових вкладень |
Капітальні вкладення |
Повернення інших фінансових вкладень |
Довгострокові фінансові вкладення |
ПОТОКИ ГРОШОВИХ КОШТІВ ЗА ФІНАНСОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ |
|
Притоки |
Відтоки |
Короткострокові кредити і позик |
Повернення короткострокових кредитів і позик |
Довгострокові кредити і позик |
Повернення довгострокових кредитів і позик |
Надходження від емісії акцій |
Виплата дивідендів |
Цільове фінансування |
Погашення векселів |
Ціна виробника: Ц1 = С + П
Відпускна ціна не підакцизного товару: Ц2 = Ц1 + ПДВ
Відпускна ціна підакцизного товару без ПДВ: Ц3 = Ц1 + АП
Відпускна ціна підакцизного товару з ПДВ: Ц4 = Ц3 + ПДВ
Роздрібна ціна не підакцизного товару: Ц5 = Ц2 + Тн
Роздрібна ціна підакцизного товару: Ц6 = Ц4 + Тн
С – собівартість продукції, грн.;
П – прибуток, грн.;
ПДВ – податок на додану вартість;
АП – акцизний податок;
Тн – торговельна надбавка.
Розвязування:
Задача 1.
Господарські операції |
Операційна діяльність |
Фінансова діяльність |
Інвестиційна діяльність |
Реалізовані запаси сировини балансовою вартістю 16 тис. грн., фактична ціна реалізації -15 тис. грн. |
+15 |
|
|
Реалізовані основні засоби балансовою вартістю 76 тис. грн., фактична ціна реалізації - 95 тис. грн. |
|
|
+95 |
Сплачені відсотки за банківський кредит в сумі 33 тис. грн. |
-33 |
|
|
Погашені банківські кредити на суму 45 тис. грн. |
|
-45 |
|
Отримані дивіденди на суму 42 тис. грн. |
|
|
+42 |
Нараховані і виплачені дивіденди акціонерам цього підприємства в сумі 13 тис. грн. |
|
-13 |
|
Здійснено емісію акцій номінальною вартістю 300 тис. грн., фактично отримано 350 тис. грн. |
|
+350 |
|
Поставлено споживачам продукції з відстрочкою платежу на суму 480 тис. грн. |
-480 |
|
|
Отримано передоплату (аванс) за поставку продукції на суму 300 тис. грн. |
+300 |
|
|
Викуплено акції власної емісії за номінальну вартість на суму 68 тис. грн. |
|
-68 |
|
Придбано основні засоби з оплатою грошовими коштами на суму 430 тис. грн. |
|
|
-430 |
Придбано сировину і матеріали на суму 40 тис. грн. з оформленням простого векселя |
|
-40 |
|
Придбано сировину і матеріали на суму 70 тис. грн. з оплатою грошовими коштами |
-70 |
|
|
Всього |
-268 |
184 |
-293 |
Задача 2.
Операційна діяльність |
Фінансова діяльність |
Інвестиційна діяльність |
|||
Притоки |
Відтоки |
Притоки |
Відтоки |
Притоки |
Відтоки |
25 |
50 |
60 |
- |
12 |
200 |
- |
- |
80 |
- |
- |
5 |
- |
- |
|
- |
- |
30 |
25 |
50 |
140 |
- |
12 |
235 |
-25 |
+140 |
-223 |
|||
Задача 3.
Операційна діяльність |
Фінансова діяльність |
Інвестиційна діяльність |
|||
Притоки |
Відтоки |
Притоки |
Відтоки |
Притоки |
Відтоки |
630 |
630/6 = 105 |
50 |
- |
9 |
- |
50 |
75 |
150 |
- |
- |
- |
680 |
180 |
200 |
- |
9 |
- |
+500 |
+200 |
+9 |
|||
Задача 4.
Ціна виробника: Ц1 = С + П = 58 + 11 = 69 грн.
Відпускна ціна без ПДВ: Ц3 = Ц1 + АП = 69 + 1,5 = 70,5 грн.
Відпускна ціна з ПДВ: Ц4 = Ц3 + ПДВ = 70,5 + (70,5 * 0,2) = 84,6 грн.
Задача 5.
Обсяг товарної продукції: Прибуток з одиниці продукції:
Qа = 80 + 1500 – 120 = 1460 шт. Па = 270 * 0,15 = 40,5 грн.
Qб = 140 + 1800 – 170 = 1770 шт. Пб = 310 * 0,12 = 37,2 грн.
Qв = 190 + 2600 – 130 = 2660 шт. Пв = 190 * 0,18 = 34,2 грн.
Ціна виробника: Відпускна ціна з ПДВ:
Ц1а = С + П = 270 + 40,5 = 310,5 грн. Ц2а = Ц1 + ПДВ = 310,5 *1,2 = 372,60 грн.
Ц1б = С + П = 310 + 37,2 = 347,2 грн. Ц2б = Ц1 + ПДВ = 347,2 *1,2 = 416,64 грн.
Ц1в = С + П = 190 + 34,2 = 224,2 грн. Ц2в = Ц1 + ПДВ = 224,2 *1,2 = 269,04 грн.
Виручка від реалізації:
ВРа = Ц2 * Q = 372,6 * 1460 = 543996,0 грн.
ВРа = Ц2 * Q = 416,64 * 1770 = 737452,8 грн.
ВРа = Ц2 * Q = 269,04 * 2660 = 715646,4 грн.
Сумарна виручка від реалізації: 543996,0 + 737452,8 + 715646,4 = 1997095,2 грн.
Задача 6.
Собівартість одиниці продукції: 1400 + 300 + 6200 = 7900 грн.
Прибуток з одиниці продукції: 7900 * 0,15 = 1185 грн.
Ціна виробника: Ц1 = С + П = 7900 + 1185 = 9085 грн.
Відпускна ціна без ПДВ: Ц3 = Ц1 + АП = 9085 + 220 = 9305 грн.
Відпускна ціна з ПДВ: Ц4 = Ц3 + ПДВ = 9305 * 1,2 = 11166 грн.
Виручка від реалізації: 11166 * 1200 = 13399200 грн.
Задача 7.
Кількість реалізованого товаром оптом:
Кодтерпін: 200 * 0,25 = 50 тис. шт.
Мукалтин: 700 * 0,10 = 70 тис. шт.
Трависил: 100 * 0,15 = 15 тис. шт.
Кількість реалізованого товару через мережу аптек
Кодтерпін: 200 – 50 = 150 тис. шт.
Мукалтин: 700 – 70 = 630 тис. шт.
Трависил: 100 – 15 = 85 тис. шт.
Обсяг грошових надходжень від реалізації товарів оптом:
Кодтерпін: 17,70 * 50 * 1,15 = 1017,75 тис. грн.
Мукалтин: 4,98 * 70 * 1,15 = 400,89 тис. грн.
Трависил: 48,00* 15 * 1,15 = 828,00 тис. грн.
Всього: 1017,75 + 400,89 + 828,00 = 2246,64 тис. грн.
Обсяг грошових надходжень від реалізації через мережу аптек:
Кодтерпін: 17,70 * 150 * 1,25 = 3318,75 тис. грн.
Мукалтин: 4,98 * 630 * 1,25 = 3921,75 тис. грн.
Трависил: 48,00* 85 * 1,25 = 5100,00 тис. грн.
Всього: 3318,75 + 3921,75 + 5100,00 = 12340,50 тис. грн.
Обсяг грошових надходжень в цілому:
Кодтерпін: 1017,75 + 3318,75 = 4336,50 тис. грн.
Мукалтин: 400,89 + 3921,75 = 4322,64 тис. грн.
Трависил: 828,00 + 5100,00 = 5928,00 тис. грн.
Всього: 4336,50 + 4322,64 + 5928,00 = 14587,14 тис. грн.
