Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
«Зроби свій вибір на користь здоров’я» .doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
87.04 Кб
Скачать

Тренінгове заняття «Зроби свій вибір на користь здоров’я»

Мета: розповісти ліцеїстам про здоров’я, здоровий спосіб життя та фактори, що впливають на здоров’я; сформувати бачення та усвідомлення учасниками власних пріоритетних цінностей, необхідних для повноцінного життя.

Наочне оформлення: плакати із правилами групи, ручки (12шт.), фліп-чарт (1 шт.),маркери (2 шт. - зелений, синій), плакат «Колесо життя», аркуші паперу з жетонами,аркуші паперу «слід», м’яч.

Обладнання: мультимедійний проектор, екран.

Хід заняття

Доброго дня, діти! Ми продовжуємо з вами працювати в групі і сьогодні тема нашого заняття «Здоров’я – найвища цінність людини». В процесі нашої роботи ми з вами поговоримо про здоров’я. Про те, яке значення воно має в житті людини, і наскільки наше здоров’я залежить особисто від нас самих.

  1. Вправа «Правила» ( 5 – 7 хв)

Мета: повторити правила роботи в групі, сприяти створенню робочої та доброзичливої атмосфери під час тренінгу.

На наших попередніх заняттях ми з вами прийняли правила за якими працюємо в групі. Давайте зараз їх повторимо за допомогою ось цього м’ячика. Я кидатиму його вам та називатиму ім’я, а той чиє ім’я прозвучало повинен швидко сказати одне з правил і кинути м’яч мені назад.

  • Ставитися до всіх з добротою;

  • Ніколи не судити інших;

  • Поважати думки і переконання всіх членів групи;

  • Спілкуватися з кожним;

  • Уважно слухати інших;

  • дозволяти іншим бути самим собою;

  • Ніколи нікого не принижувати;

  • Просити вибачення якщо ми когось образили.

  1. Вправа « Коло асоціацій зі словом «здоров’я» (6 хв)

Мета: активізувати учасників для виконання наступної вправи, створити позитивний настрій.

А зараз я пропоную кожному з вас по черзі назвати асоціацію до слова «здоров’я». Ви можете пропонувати будь-яке слово, яке перше з’являється у вас в думках, коли ви чуєте слово «здоров’я».

( викликаю одну дитину до дошки, яка записуватиме всі асоціації на фліп-чарті)

Здоров’я

Отже, ми з вами з’ясували з чим у кожного з вас асоціюється слово «здоров’я». Всі наші асоціації позитивні (посмішка, сонце, радість, успіх і т.д.)

Давайте подумаємо, що ж може негативно вплинути на наше здоров’я? Так, екологія, неправильне харчування, …… звички, азартні ігри і т.д.

І як під впливом цього негативу можуть змінитися наші позитивні асоціації ? (сонце перетворюється на хмару, посмішка на сльози, радість на смуток, успіх на негаразди).

Дослід

Якби я запитала у вас про те, якому напою ви віддаєте перевагу: воді, сокові, молоку чи Кока-Колі, то скільки з вас обрали Кока-Колу? (піднімаю вгору пляшку з цим або іншим солодким напоєм)

Чому? (вона приємна на смак, вона солодка, вона допомагає мені не спати, вона вгамовує спрагу)

Здається я не помиляюсь, що більшість з вас купують напої, подібні до Кока-Коли. Я також думаю, що дехто з вас уже встиг прочитати список інгредієнтів, з яких складаються ці напої, на пляшках, а дехто ще ні. Що ж входить до складу Кока-Коли? (цукор або його замінник, кофеїн, сироп із кукурудзи, харчові барвники, консерванти, газована вода і т.д.)

Як ви думаєте, що б могло трапитись, якби я додала ще один новий інгредієнт до цього напою? (змінився б смак, покращився б смак, змінився б колір, погіршився б смак)

Я збираюсь додати до Кока-Коли трошки солі. (кидаю у склянку стільки солі, щоб рідина почала сильно булькати)

Як те, що я додала дуже маленьку кількість солі, може вплинути на вигляд Кока-Коли? Як це вплине на її смак? Можливо, із вас хоче скуштувати її? (заохочую учнів, запевняю що смак рідини майже зовсім не змінився)

(кидаю ще трошки солі у склянку)

А що трапиться, коли я додам удвічі більше солі, ніж у перший раз? (буде вдвічі більше бульбашок, поміняється колір, зміниться смак)

Що ви бачите зараз? У мене не виходить та ж сама реакція. Можливо, нам треба ще більше солі.(додаю ще солі у склянку)

Як ви думаєте, чому у нас не відбувається та ж сама реакція, що і першого разу? Цікаво, як сіль вплинула на Кока-Колу? Можливо, хтось скуштує її зараз?

(заохочую учнів, щоб вони скуштували її. Смак буде більш солоним, але не жахливим)

Яка вона на смак? (солона)

Чи вона така ж газована, як на початку? (Ні, рівень газованості рідини значно знизився)

Наскільки корисною є Кока-Кола зараз? Чи відповідає вона своєму справжньому призначенню? (Ні, не дуже. Вона на така приємна на смак, а сіль тільки підсилює відчуття спраги.)

Як би ви пояснили хімічну реакцію в нашому експерименті, уявивши собі замість Кока-Коли наш організм, а замість солі – негативні фактори, які впливають на наше здоров’я? (Спочатку нам здається, що він не завдає нам ніякої шкоди, так само, як не змінюється смак рідини з невеликою кількістю солі, яку ми скуштували. Негативні чинники, які впливають на наш організм мають той самий ефект: чим більше цього негативу, тим сильніший їхній вплив на наш організм)