- •Хід уроку
- •2. Гра «Впіймай звук [у]»
- •3. Ознайомлення з буквою Уу
- •4. Робота за Букварем (с. 24)
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •Повторення вивченого.
- •Гра «Утворіть найдовший “ланцюжок” слів».
- •Гра «Підкажіть слівце».
- •Робота з голосним звуком [у].
- •Ознайомлення з буквою у.
- •Установлення співвідношення «звук» — «буква».
- •Фізкультхвилинка.
- •Закріплення вивченої букви у (с. 24-25 букваря).
- •Читання складів і слів із вивченими буквами (с. 24-25 букваря).
- •Читання-складання речень.
- •Закріплення знань і умінь учнів
- •Повторення вивченого звука і букви (с. 25).
- •Словесно-логічна вправа.
- •Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Закріплення отриманих знань
- •1. Аналітико-синтетичні звукові вправи
- •2. Розучування скоромовки
- •3. Робота за Букварем (с. 25)
- •III. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань
III. Підсумок уроку
— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
— Що найбільше сподобалося на уроці?
— Які завдання викликали труднощі?
АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВЕЛИКОЇ БУКВИ У. ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ У. РОЗГАДУВАННЯ РЕБУСІВ
Мета: вчити учнів писати велику рукописну букву У, склади, слова і речення з нею, розгадувати ребуси; розвивати зв’язне мовлення учнів, орфографічну пильність; виховувати охайність, пунктуальність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Гра «Знайди наголошений склад»
Учитель називає слово. Учні, користуючись сигнальними картками, вказують номер наголошеного складу. (Зошит, кішка, морозиво, хурделиця, крокодил, азбука, сніжок.)
2. Розучування вірша
ЦЕ МОЯ УКРАЇНА
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
А. Камінчук
— Як називається наша Батьківщина?
— Чим вона славиться? (Цвітом калини, стрімкими річками, безмежними степами...)
— А ще наша Батьківщина славиться лісами, де водиться багато дичини.
3. Робота за малюнком зошита (с. 51, угорі)
— Розгляньте малюнок.
— Які дерева ви впізнали?
— Хто заховався за деревами?
— Знайдіть тварин і розфарбуйте їх.
III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Гра «Знайдіть пару»
На дошці у довільному порядку виставлені букви: А, а, Н, н, Т, т, О, о, М, м, П, п, Е, е, І, і, Л, л, С, с, у.
Учні мають об’єднати букви в пари.
— Яка буква виявилася без пари?
2. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми навчимося писати велику рукописну букву У.
3. Порівняння рукописної і друкованої букви У
— Розгляньте друковану і рукописну букву У.
— Чим вони схожі? Чим відрізняються?
4. Письмо великої букви У
— З яких елементів складається велика буква У? (Перший елемент — пряма похила лінія, заокруглена вгорі вліво, внизу — вправо. Другий — пряма похила із заокругленням внизу вліво.)
— Починаємо писати букву трохи нижче міжрядкової лінії, ведемо вгору, заокруглюємо, торкаючись міжрядкової лінії, ведемо вгору, заокруглюємо, торкаючись міжрядкової лінії, і ведемо похило вниз до верхньої рядкової, де теж заокруглюємо вправо, торкаючись її; далі не зупиняємось, а продовжуємо пряму знову до міжрядкової лінії, звідки повертаємося по написаній униз прямою похилою, подовженою до нижньої рядкової лінії, і, нарешті, заокруглюємо її вліво. (Учитель пише ще двічі букву У, звертаючи увагу на те, що вона має бути не дуже широкою — не слід дуже розтягувати нижнє заокруглення першого елемента і відводити його далеко вправо.)
Учні наводять два-три рази велику букву У в повітрі, а потім — зразки у зошиті. Пишуть самостійно велику букву У в другому рядку, періодично порівнюючи її зі зразком.
Фізкультхвилинка
5. Письмо буквосполучень
— Прочитайте буквосполучення.
— Як буква У поєднується з іншими буквами? (Невеликою прямою лінією, яка виходить з її основи.)
6. Письмо речення
— Прочитайте речення.
— Скільки в ньому слів?
— Як пишеться перше слово в реченні?
— Який знак стоїть у кінці речення?
— Які знаки ви бачите в реченні? (Учитель звертає увагу на коми, їх написання.)
— Повторіть речення. Прочитайте перше слово, наведіть його ручкою, запишіть у наступному рядку перше слово. Прочитайте друге слово, наведіть його, запишіть у наступному рядку і т. д. Перевірте речення шляхом самостійного перечитування вголос.
7. Диктант
Роса, ніс, рак, пилка, лимон.
Пальчикова гімнастика «Павучок»
Кисті рук торкаються одна одної тильною стороною. Почергово переплести між собою пальці рук і розвести долоні — «розстелити хустинку».
Із тоненьких ниточок
Плете хустку павучок.
Ниточки переплітає
І хустинку розстеляє.
8. Розгадування ребусів
Учні розгадують ребуси, записують слова сова і вовк у вільному рядку.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Вправа «Мікрофон»
— Розкажіть про свої враження від сьогоднішнього уроку.
Мікрофон надає можливість кожному сказати щось швидко, по черзі. Говорити має тільки той, у кого символічний мікрофон. Відповіді не коментуються. Коли хтось говорить, решта не мають права перебивати, щось говорити, вигукувати з місця.
