Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
про у.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
37.29 Кб
Скачать

Тема: ЗВУК [у], ПОЗНАЧЕННЯ ЙОГО БУКВОЮ Уу. ВИДІЛЕННЯ ЗВУКА [у] В СКЛАДАХ І СЛОВАХ. ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛІВ, ЇХ МОДЕЛЮВАННЯ

Мета: ознайомити учнів з артикуляцією звука [у], позначенням його буквою Уу; навчати впізнавати велику і малу букву Уу, розвивати увагу, зв’язне мовлення, фонематичний слух; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Аналітико-синтетичні звукові вправи

— Яку букву вивчали на попередньому уроці?

— Який звук позначає ця буква?

— Знайдіть букву Аау нашій кишеньковій азбуці.

Гра «Утворіть склад»

— Я називатиму приголосний звук, а ви утворюйте з нього склад разом з голосним [а]: [н], [л], [с], [ж], [п], [т], [р].

2. Гра «Додай склад»

— Який склад зі звуком [а] треба додати, щоб вийшло слово? (Учні називають потрібний склад, а потім уже утворюють слово. Наприклад: гру — (ша) — груша.)

Наприклад: гро(за), кни(га), во(да), со(ва), лі(так), гу(сак), тра(ва), жур(нал).

III. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Впіймай на гачок»

— Послухайте вірш і впіймайте звук, який найчастіше в ньому зустрічається.

У долині жив удав:

Удавав, що він все знав.

Удавав, що все умів,

У траві хвостом вертів.

У ріку лише дивився,

Удавав, що вже умився.

— Який звук найчастіше зустрічається у цьому вірші?

— Який це звук — голосний чи приголосний? Доведіть. Як будемо позначати цей звук? (Кружечком, великою крапкою)

— Голосний звук [у] може утворювати злиття з різними приголосними звуками. Ось послухайте загадку.

Хто гнізда свого не має,

Яйця іншим підкидає,

Та у лісі в холодку

Все кує: «Ку-ку! Ку-ку!»?

— Про яку пташку ця загадка?

— Яке злиття із звуком [у] ви тут чуєте?

— Чи чуєте злиття зі звуком [у] в самому слові зозуля?

— Послухайте ще раз загадку і назвіть слова, в яких, крім зозулиного «ку-ку», вимовляємо склад ку (Холодку, кує)

2. Гра «Впіймай звук [у]»

Урок, рука, дуга, луна, зуб, кенгуру, учні, дубок, узвар.

— Доберіть слова, в яких є звук [у]. (Робота в парах.)

Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири, п’ять.

Стали в колі ми кружлять.

Покружляли, розійшлися,

До роботи знов берися.

3. Ознайомлення з буквою Уу

— Звук [у] позначається буквою Уу. Розгляньте велику і малу букви Уу. Чи відрізняються вони між собою за формою? (Ні, вони однакові.) Велика і мала букви Уу відрізняються тільки розміром.

— На що схожа буква Уу?

— Послухайте віршик.

Проясніло небо хмуре,

Відійшла, ущухла буря...

Шкода довго лютувала,

Навіть липу поламала.

Я гіллячку вніс у хату —

Буква «У», дивися, тату!

4. Робота за Букварем (с. 24)

— Розгляньте ще раз велику і малу букви Уу.

1) Звуко-складовий аналіз слів.

— Розгляньте верхні малюнки. Хто на них зображений? (Комахи)

— Назвіть їх. (Мураха, жук, павук)

Учні виконують повний звуковий аналіз слів з опорою на схеми, подані у підручнику.

2) Читання букв у будиночках (хором та індивідуально).

— Назвіть всі звуки у слові жолудь.

— Яких птахів бачите на малюнку?

— Назвіть всі звуки у слові журавель.

— Скільки складів у слові голуб?

— Який склад наголошений?

— У якому складі є звук [у]?

— Звук [у] — незвичайний. Він, як і звук [а], може утворювати хоч і коротке, але окреме слово. Наприклад, є слово сад, але якщо треба сказати, де ростуть яблука, то скажемо вже не одним, а двома словами — у саду. Подивіться на малюнок. Складіть речення.

— Хто є у гуски?

— Хто у курки?