- •Урок 1
- •Хід уроку.
- •V. Слухання музики. Віночок українських народних мелодій.
- •Vі.Фізкультхвилинка
- •Vіі. Вокально-хорова робота. «Музика рідного дому», музика о. Злотника, слова о. Вратарьова.
- •Vііі. Підсумок уроку. Урок 2
- •Хід уроку
- •IV. Слухання музики. Антоніо Вівальді. «Осінь» (з циклу «Пори року»)
- •V.Фізкультхвилинка
- •Vі. Вокально-хорова робота. «Вперше осінь йшла до школи», музика і слова о. Лобової.
- •Vіі. Підсумок уроку. Урок 3
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики. Р.Кириченко « Моя Україно», н.Матвієнко «Квітка-душа», а.Солов’яненко «Їхав козак за Дунай», д.Гнатюк «Києве мій».
- •Vі .Фізкультхвилинка
- •Vіі. Вокально-хорова робота. Українська народна пісня «Господарство».
- •Vііі. Підсумок уроку. Урок 4
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики. Олександр Аляб’єв. «Соловей».
- •Vі . Фізкультхвилинка.
- •Vіі . Вокально-хорова робота. «Не щебечи, соловейку», музика м. Глінки, слова в. Забіли.
- •Vііі. Підсумок уроку. Урок 5
- •Хід уроку
- •V.Фізкультхвилинка
- •Vі. Вокально-хорова робота. «Немає України без калини», музика м.Ведмедері, слова г. Клок
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 6
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики.
- •VI. Вокально-хорова робота.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 7
- •Хід уроку:
- •IV. Cлухання музики ж.Бізе Опера «Кармен» Увертюра
- •V. Вокально-хорова робота Норвезька народна пісня «Камертон» український текст а. М’ястківського
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіі. Вихід з класу під музику Урок 8
- •Хід уроку
- •Десять завдань для перевірки знань:
- •III. Фізкультхвилинка
- •IV. Слухання музики.
- •V. Виконання вивчених на уроках пісень.
- •IV. Підсумок уроку.
- •Урок 9
- •Хід уроку:
- •IV. Слухання музики. Троїсті музики.
- •V. Фізкультхвилинка.
- •VI. Вокально-хорова робота муз. В.Прихожая, сл.. Т.Сая «Нічні музики»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок10
- •Хід уроку:
- •IV. Слухання
- •V. Фізкультхвилинка.
- •VI. Вокально-хорова робота с. Гаврилова, переклад о. Лобової « Навчайте мене музики»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок 11
- •Хід уроку:
- •IV. Слухання
- •V. Фізкультхвилинка
- •VI. Вокально - хорова робота українська народна пісня «Верховино, світку ти наш»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок 12
- •Хід уроку:
- •IV. Слухання
- •Урок 13
- •Хід уроку:
- •1 Частина 2 частина 3 частина 4 частина
- •IV. Слухання
- •V. Фізкультхвилинка
- •VI. Робота з підручником.
- •VII. Вокально - хорова робота є.Карпенко «Їжачки зелені»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок 14
- •Хід уроку:
- •IV. Фізкультхвилинка
- •V. Вокально – хорова робота українська народна пісня «Старий рік минає»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок 15
- •Хід уроку
- •Десять завдань для перевірки знань:
- •III. Фізкультхвилинка
- •IV. Слухання музики.
- •V. Виконання вивчених на уроках пісень.
- •IV. Підсумок уроку.
VI. Вокально-хорова робота.
Виконання пісні «Немає України без калини», музика М.Ведмедері, слова Г. Клок
Vіі. Підсумок уроку.
Про які жанри хорової музики ви дізналися на уроці?
Що таке хорова обробка пісні?
Яка з пісень, прослуханих сьогодні, вам сподобались найбільше?
Урок 7
Тема: Царина вокального мистецтва
Мета:
Виховна: узагальнити й поглибити знання школярів щодо жанру опери, побудови й основних номерів оперної вистави. Вчити дітей емоційно сприймати музику, вчити розповідати про вплив музичного мистецтва на людину та її вчинки.
Розвиваюча: розвивати вокально-хорові навички, художнє мислення, естетичний смак.
ВИховна: виховувати любов до музики та кращі моральні якості особистості.
Тип уроку: урок поглиблення знань.
Обладнання: музичний інструмент, підручники.
Хід уроку:
Учні входять до класу під музику («Марш тореадора» з опери «Кармен» Ж.Бізе)
І. Організаційний момент.
ІІ. Музичне вітання. Мотивація навчальної діяльності.
Пригадайте провідні жанри хорової музики? (хор, хорова обробка пісні, хоровий концерт, кантата, ораторія, опери, оперети. мюзикл) .
Є мистецький жанр, де можна «зустрітися» з усіма різновидами вокальної музики. Це опера – справжня царина вокального мистецтва. Оперний жанр виник в Італії понад 400 років тому (наприкінці 16 століття), проте і досі залишається найскладнішим у музиці.
Зазвичай оперна вистава складається з кількох дій (актів), а кожна дія - з номерів.
Сольний номер називається арія. У ній дійові особи розповідають про себе, свої думки і почуття. Різновидами арії є аріозо, арієта тощо.
Коли оперні персонажі зустрічаються та спілкуються на сцені, звучать камерні ансамблі: дует, тріо, квартет, квінтет. Завдяки ним розкриваються події сюжету, характери і стосунки персонажів.
Значне місце в оперній виставі посідають хорові номери. Саме хор може найбільш яскраво та виразно передати колективні сцени: народні свята, картини пишних балів і військових походів…
Неабияку роль в опері відіграє й інструментальна музика. Звучання інструментів не лише супроводжує вокальні номери, а й виконує самостійну роль: наприклад, у танцювальних сценах або в увертюрі – оркестровому вступі до опери.
Отже, структуру оперної вистави можна зобразити так:
Увертюра
|
1 дія
|
2 дія
|
ІІІ. Актуалізація знань.
Поясніть, чому оперу названо цариною вокального мистецтва?
Яку роль відіграють в опері сольні й ансамблеві номери, хор і оркестр?
Розгляньте фото оперних театрів на сторінці 34-35. Скажіть а де можете послухати оперу ви?
Відомості про композитора.
Одним з найпопулярніших музично-театральних творів – опера «Кармен» французького композитора Жоржа Бізе.
Ж.Бізе народився у Парижі, в родині учителя співів. Після закінчення Паризької консерваторії юний музикант отримав Римську премію. Це дало йому змогу продовжити навчання в Італії – на батьківщині опери.
Ту композитор і захопився оперним жанром, а згодом став автором оригінальних опер. Остання з них – «Кармен» - яскрава музична розповідь про життя іспанського народу.
Відкриває виставу увертюра, яка готує слухачів до подорожі сторінками цієї музично-театральної дії. Її яскрава музика змальовує сцени з народного життя Іспанії та образи найважливіших оперних персонажів: гордої циганки Кармен і мужнього тореадора Ескамільйо.
Є в опері і виразні хорові сцени. Одна з них змальовує хлопчиків, що веселою ватагою крокують вулицями міста. Цей оперний номер так і називається - «Хор хлопчиків».
