- •Урок 1
- •Хід уроку.
- •V. Слухання музики. Віночок українських народних мелодій.
- •Vі.Фізкультхвилинка
- •Vіі. Вокально-хорова робота. «Музика рідного дому», музика о. Злотника, слова о. Вратарьова.
- •Vііі. Підсумок уроку. Урок 2
- •Хід уроку
- •IV. Слухання музики. Антоніо Вівальді. «Осінь» (з циклу «Пори року»)
- •V.Фізкультхвилинка
- •Vі. Вокально-хорова робота. «Вперше осінь йшла до школи», музика і слова о. Лобової.
- •Vіі. Підсумок уроку. Урок 3
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики. Р.Кириченко « Моя Україно», н.Матвієнко «Квітка-душа», а.Солов’яненко «Їхав козак за Дунай», д.Гнатюк «Києве мій».
- •Vі .Фізкультхвилинка
- •Vіі. Вокально-хорова робота. Українська народна пісня «Господарство».
- •Vііі. Підсумок уроку. Урок 4
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики. Олександр Аляб’єв. «Соловей».
- •Vі . Фізкультхвилинка.
- •Vіі . Вокально-хорова робота. «Не щебечи, соловейку», музика м. Глінки, слова в. Забіли.
- •Vііі. Підсумок уроку. Урок 5
- •Хід уроку
- •V.Фізкультхвилинка
- •Vі. Вокально-хорова робота. «Немає України без калини», музика м.Ведмедері, слова г. Клок
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 6
- •Хід уроку
- •V. Слухання музики.
- •VI. Вокально-хорова робота.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 7
- •Хід уроку:
- •IV. Cлухання музики ж.Бізе Опера «Кармен» Увертюра
- •V. Вокально-хорова робота Норвезька народна пісня «Камертон» український текст а. М’ястківського
- •VI. Підсумок уроку.
- •Vіі. Вихід з класу під музику Урок 8
- •Хід уроку
- •Десять завдань для перевірки знань:
- •III. Фізкультхвилинка
- •IV. Слухання музики.
- •V. Виконання вивчених на уроках пісень.
- •IV. Підсумок уроку.
- •Урок 9
- •Хід уроку:
- •IV. Слухання музики. Троїсті музики.
- •V. Фізкультхвилинка.
- •VI. Вокально-хорова робота муз. В.Прихожая, сл.. Т.Сая «Нічні музики»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок10
- •Хід уроку:
- •IV. Слухання
- •V. Фізкультхвилинка.
- •VI. Вокально-хорова робота с. Гаврилова, переклад о. Лобової « Навчайте мене музики»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок 11
- •Хід уроку:
- •IV. Слухання
- •V. Фізкультхвилинка
- •VI. Вокально - хорова робота українська народна пісня «Верховино, світку ти наш»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок 12
- •Хід уроку:
- •IV. Слухання
- •Урок 13
- •Хід уроку:
- •1 Частина 2 частина 3 частина 4 частина
- •IV. Слухання
- •V. Фізкультхвилинка
- •VI. Робота з підручником.
- •VII. Вокально - хорова робота є.Карпенко «Їжачки зелені»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок 14
- •Хід уроку:
- •IV. Фізкультхвилинка
- •V. Вокально – хорова робота українська народна пісня «Старий рік минає»
- •VII. Підсумок уроку.
- •VIII. Вихід з класу під музику Урок 15
- •Хід уроку
- •Десять завдань для перевірки знань:
- •III. Фізкультхвилинка
- •IV. Слухання музики.
- •V. Виконання вивчених на уроках пісень.
- •IV. Підсумок уроку.
Урок 1
Тема. Твій друг – музика.
Мета.
Виховна: Ввести дітей до навчального курсу; активізувати знання про сутність і основні види музики.
Розвиваюча: розвивати вокально-хорові навички, художнє мислення, естетичний смак.
Виховна: виховувати любов до музики та кращі моральні якості особистості.
Тип уроку: урок введення в тему.
Обладнання: музичний інструмент, підручники.
Хід уроку.
І. Вхід під музику. Організаційний момент.
Урок музики у нас,
Запросив усіх у клас,
Привітаймо дружно всіх:
- До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!
ІІ. Музичне вітання. Мотивація навчальної діяльності.
Мій юний друже, в добрий час
заходиш ти в музичний клас.
На перший погляд, скажеш ти,
все в цьому класі, як завжди:
учнівські парти і стільці,
учитель з крейдою в руці...
Але тобі покаже час —
це найдивніший в школі клас!
Цей клас — музичний корабель!
У нім до чарівних земель
ти вирушаєш, ще й не сам —
є місце друзям і батькам.
Щоб кожний з вас узяти зміг
травневий грім, січневий сніг,
калину у легкій імлі
та голос рідної землі.
Сьогодні, завтра, раз у раз,
коли заходиш ти в цей клас,
то йдеш не просто на урок —
ти робиш свій наступний крок
у світ, де нас завжди чека
твій друг, супутник — музика!
ІІІ. Актуалізація знань.
Пригадайте, що таке музика.
Поміркуйте, чи можете ви назвати її своїм другом і супутником.
Розгляньте малюнки. Розкажіть, де діти спілкуються з музикою.
Поміркуйте, де ви зустрічаєтеся з нею. (на концерті, у школі, на святі, на відпочинку)
Поміркуйте, які малюнки відображають такі види музики:
народну і композиторську;
вокальну й інструментальну.
Подумайте, які з цих видів музики вам до вподоби.
Що виражає та зображає ваша улюблена музика?
Словничок
Музика — мистецтво, що створює художні образи й спілкується зі слухачами мовою звуків.
Музичне мистецтво може зображати довкілля та виражати духовний світ людини.
Ц е ц і к а в о з н а т и!
Музика — одне з найдавніших мистецтв. Вважається, що перші спроби музикування було зроблено близько 40 тисяч років тому. А слово музика походить зі Стародавньої Греції. У грецьких міфах живуть дев’ять муз — покровительок наук і мистецтв: комедії і трагедії, поезії, гімнів, танців...
Музика — мистецтво звуків. Мовою звуків можна створити безліч музичних образів: передати почуття та настрої, «намалювати» музичні портрети і картини природи, відобразити звуки природи й навколишнього світу тощо.
Пригадайте, які звуки називають шумовими, а які — музичними.
Пригадайте властивості музичних звуків за табличками (висота, тривалість, гучність, тембр).
Поміркуйте, яка властивість відрізняє музичні звуки від шумових.
Покажіть голосом, як змінюється висота звучання.
V. Слухання музики. Віночок українських народних мелодій.
Послухайте віночок українських народних мелодій. Поміркуйте, де може звучати така музика. За малюнками розподіліть музичні фрагменти на сольні, ансамблеві, хорові й оркестрові. (Підручник с.7)
За різними ознаками музику можна розподілити на такі види:
• народна і композиторська;
• вокальна та інструментальна;
• сольна, ансамблева, хорова та оркестрова.
