Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11 сын. Д.т. САБАҚ ЖОСП-ЛАРЫ 1.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
531.46 Кб
Скачать

Әскери-саяси блоктар

Үшінші

Бағалау: өзін-өзі

Үйге тапсырма: §2 «Қырғи-қабақ соғыс»

11-сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §3. Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Шығыс

Азия елдері

Сабақтың мақсаты:

  • Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Шығыс Еуропа мемлекеттері туралы түсінік беру;

  • Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

  • Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

  • Екіші дүние жүзілік соғыстың саяси қорытындыларын атаңдар?

  • БҰҰ-ның құрылу себебі?

  • «Қырғи-қабақ соғыс» деген ұғымды қалай түсінесіңдер?

  • Блоктарға қосылмау қозғалысы қашан пайда болды?

  • ВШО-ның рөлі қандай болды?

Жаңа сабақтың жоспары:

1.Жапония.

2.Корея.

  • 1945ж Жапония сөзсіз жеңілісі туралы актке қол қойды,

  • 1966 ж Тынық мұхит Кеңесіне кірді.

  • 1992ж Қазақстан мен Жапония арасында дипломатиялық қарым-қатынас орнады.

  • 2004ж «жеке кәсіпкерлік үшін мүмкіндіктерді реттеу мен ашу реформалары» атты үш жылдық жоспардың қабылдануы.

  • 1950-1953ж Кореядағы соғыс.

  • 1960ж Сәуір революциясы.

  • 1971жЖаңа деревня жолындағы қозғалыс.

Сабақты бекіту:

Бағалау: өзін-өзі

Үйге тапсырма: §3

11-сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §4.Дүниежүзілік саясат циклдары

Сабақтың мақсаты:

  • Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі дүние жүзі мемлекеттері арасындағы қатынас, сырқы саясаттары туралы түсінік беру;

  • Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

  • Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

Сабақтың барысы:

  • 1952ж ЕЭҚ құрылуы.

  • 1967ж ОША МА құрылуы.

  • 1989 жКеңес әскерлері ауғанстаннан әкетілді.

  • 1994 ж-1999ж НАТО ұлғайтылды.

  • 1995 жКедендік одақ құрылды.

  • 2001 жШанхай ұйымы құрылды.

Сабақты бекіту:

  1. ЕЭҚ ұашан құрылды?

  2. Қашан Кеңес әскерлері Ауғанстаннан әкетілді?

  3. Қай жылдары НАТО ұлғайтылды?

  4. 1995 ж қандай одақ құрылды?

  5. Шанхай ұйымы қай жылы құрылды?

Бағалау: өзін-өзі

Үйге тапсырма: §4

11-сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §5. Батыс дамуының тенденциялары

Сабақтың мақсаты:

  • Батыс Еуропа мемлекеттерінің даму бағыттары, халықтарарасындағы қатынас, сырқы саясаттары туралы түсінік беру;

  • Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

  • Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау;

Жаңа тақырып:

  • 1945ж БҰҰ құрылды.

  • 1960ж Отаршылдықты жою туралы декларация қабылданды.

  • ҒТР- бағыттары қалыптасты. Дүние жүзілік жаңалықтар әкелді.

  • Жаһандану үдерісі кең таралды.

Сабақты бекіту;

Бағалау: өзін-өзі

Үйге тапсырма: §5

11-сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §6. Америка Құрама Штаттары

Сабақтың мақсаты:

  • Екінші дүниежүзілік соғыс тан кейінгі әлем көрінісі, Американың мемлекетінің саяси құрылысы, ұлы державалардың экспанциясы, демократтар өкімет басында болуы туралы терең білім беру.

  • Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

  • Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу. Өркениеттер үндестігі тақырыптарында айта отырып, белсенділігі жоғары білімді азамат тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: д.ж саяси карта , суреттер, сызба, т.б.

Негізгі ұғымдары: Дискриминация,Сегрегация.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

  • Б.Ү.Ү. кестесі.

Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді

Жаңа сабақтың жоспары:

1. Соғыстан кейінгі даму

2. Өкімет басына республикашылдардың келуі

3. Демократтар өкімет басында

4. ДЖ.Кеннеди саясаты

5. АҚШ 60-70-жылдарда

6. Рейган – Буш республикалық әкімшілігінің қызметі.

7. АҚШ 1990-2010 жылдарда

Білгенім

Үйренгенім

Үйренгім келеді

Сабақты бекіту:

  • Д. Кеннедидің саяси бағыты?

  • «Уотергейт ісі» дегеніміз не?

  • «Жаңа шептер» саясаты деп аталған бағдарламаны кім ұсынды?

  • Рейган қашан билікке келді?

Соғыстан кейінгі АҚШ-тың дүниежүзілік саяси және экономикалық жағдайы қалай болды?

Г.Трумэннің «әділ саясатының» мазмұнын ашып беріңдер.

1950-1960 жылдардағы нәсілшілдікке қарсы заңдардың мәнін ашып көрсетіңдер

Рейгон мен Клинтон әкімшілігінің әлеуметтік-экономикалық саясаттағы табыстарына сипаттама жасаңдар.

Кіші Дж. Буштың сыртқы саясаттағы әрекеттерін қалай бағалайсыңдар?

Канада елінің экономикалық жетістіктері туралы айтып беріңдер. Оның себептерін ашыңдар.

АҚШ-тың ішкі және сыртқы саясаты

Президент

Қай партия өкілі

Президент болған жылдары

Ішкі саяси бағыты

Сыртқы саяси бағыты

Бағалау: өзін-өзі

Үйге тапсырма: §6. Америка Құрама Штаттары

11-сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §7. Латын Америкасы

Сабақтың мақсаты:

  • Латын Америкасы елдерінің даму ерекшеліктерін қарастыру.

  • Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

  • Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

  • Д. Кеннедидің саяси бағыты?

  • «Уотергейт ісі» дегеніміз не?

  • «Жаңа шептер» саясаты деп аталған бағдарламаны кім ұсынды?

  • Рейган қашан билікке келді?

Жаңа сабақтың жоспары:

1. 40-50 жылдардағы Латын Америкасы

2. Кубадағы 1959 жылғы ревалюция және социализм орнату

3. 60-70 жылдардағы Латын Америкасы

4. 1970-1973 жылдардағы Чили ревалюциясы