Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11 сын. Д.т. САБАҚ ЖОСП-ЛАРЫ 1.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
531.46 Кб
Скачать

11-сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §1.Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері

Сабақтың мақсаты:

  • Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері туралы түсінік беру; Жетекші державаларына,соғыстан кейінгі әлем дамуының ерекшеліктері,ҒТР-дің негізгі бағыттары,ақпараттық қоғам дегеніміз не?

үшінші дүние елдерін атаңдар,жаһанданудеген түсініктерді таладай отырып терең білім беру.

  • Ұлттық рухы биік, бәскеге барынша қабілетті тұлға қалыптастыру

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта

Сабақтың жоспары I. Ұйымдастыру кезеңі

II Үй тапсырмасын тексеру

III Жаңа сабақ

IV Жаңа сабақты бекіту

V Қорытындылау,бағалау

VI Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

  • Еуропа мен Американың жетекші державаларына Азия мен Африка елдерінің отар және жартылай отарларға айналуының қандай себептері болды?

  • «Империя», «император», «империализм» терминдерінің арасында мағыналық байланыс бар ма?

Жаңа сабақтың жоспары:

  1. Үш дүниенің құрылуы

  2. Ғылыми-техникалық прогресс

3. Ақпараттық қоғам

  1. Қоғамның әлеуметтік стратификациясы

  2. Жаһандану

Үшінші дүние елдерінің экономикалық дамуы

Үшінші дүние елдерінің әлеуметтік дамуы

Сабақты бекіту:

  • Соғыстан кейінгі әлем дамуының ерекшеліктері?

  • ҒТР-дің негізгі бағыттары?

  • Ақпараттық қоғам дегеніміз не?

  • Үшінші дүние елдерін атаңдар?

  • Жаһандану дегеніміз не?

Бағалау:

Үйге тапсырма: §1.

11-сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §2 «Қырғи-қабақ соғыс»

Сабақтың мақсаты:

  • Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері арасындағы қатынас туралы түсінік беру;

  • Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

  • Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

  • Соғыстан кейінгі әлем дамуының ерекшеліктері?

  • ҒТР-дің негізгі бағыттары?

  • Ақпараттық қоғам дегеніміз не?

  • Үшінші дүние елдерін атаңдар?

  • Жаһандану дегеніміз не?

Үшінші дүние елдерінің экономикалық дамуы

Үшінші дүние елдерінің әлеуметтік дамуы

Жаңа сабақтың жоспары: 1.Екінші дүние жүзілік соғыстың саяси қорытындылары

2. Дүние жүзінде бір-біріне қарсы тұрған жүйенің орнауы

3. Әскери-саяси блоктардың құрылуы

4. Халықалалық қатынастар

Сабақты бекіту:

  • Екіші дүние жүзілік соғыстың саяси қорытындыларын атаңдар?

  • БҰҰ-ның құрылу себебі?

  • «Қырғи-қабақ соғыс» деген ұғымды қалай түсінесіңдер?

  • Блоктарға қосылмау қозғалысы қашан пайда болды?

  • ВШО-ның рөлі қандай болды?