- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота з геометричним матеріалом.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Гра «Яке число пропустили?»
- •Vі. Фізкультхвилинка
- •Vіі. Геометричний матеріал
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Гра «Весела лічба» :
- •Робота з лічильним матеріалом.
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Геометричний матеріал.
- •Vіі. Закріплення нового матеріалу.
- •Хід уроку
- •Гра «Весела лічба» :
- •Загадка:
- •V. Порівняння чисел в межах трьох.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •V. Написання цифри 4.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Порівняння чисел у межах 4.
- •Vііі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Гра «Весела лічба» :
- •V. Письмо цифри 5.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота в зошиті.
- •Vііі. Динамічна пауза.
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Геометричний матеріал.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Загадка:
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Гра «Весела лічба» :
- •Загадка:
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •Загадка:
- •V. Закріплення нового матеріалу.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Продовження роботи у зошиті.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •Загадка:
- •V. Продовження роботи над опрацюванням нового матеріалу.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •2 Е р і (двері)
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Повторення складу чисел 5 і 6 з двох та більше доданків. Склад чисел 9 і 10.
- •Гра «Засели будинки».
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 17 Математика
- •Хід уроку
- •Загадка:
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота з геометричним матеріалом.
- •Vіі. Підсумок уроку.
Як називається результат дії віднімання?
Гра «Весела лічба».
На полиці - 8 книг,
Толя взяв одну із них,
Хто тепер сказати б міг,
Скільки на полиці книг?
Було у Іринки
7 ягід малинки.
6 ягідок з’їли.
А скільки лишили?
Урок 17 Математика
ТЕМА: |
Число і цифра 0. Послідовність чисел від 0 до 10. Місце нуля у числовому ряді |
|
|
МЕТА: |
Ознайомити з числом нуль, його утворенням і місцем у числовому ряді; вправляти у відніманні рівних чисел; розвивати уважність, вміння мислити. |
|
|
ОБЛАДНАННЯ: |
Демонстраційний матеріал: цифрова каса, предметні малюнки, таблиці: «Письмо цифри 0», «Геометричні фігури: овал, коло, круг», «Числовий відрізок»; індивідуальний матеріал: лічильний матеріал, кольорові олівці. |
Хід уроку
І. Повторення вивченого матеріалу.
Лічба предметів в межах 10 (пряма і зворотна; порядкова і кількісна).
Робота з цифровою касою.
На дошці вчитель вивішує предметні малюнки і знаки « », « », « ».
Діти на партах викладають певну кількість фігур залежно від знаку.
-
Продовж логічний ряд.
?
( ) 1, 3, 5, … (7)
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Загадка:
Така велика, довгошия,
І вища за найбільшу шафу,
Така розумна і красива
У зоопарку є …
(Жирафа)
На дошці вивішується малюнок жирафи.
Робота у зошиті Г. А. Іваниці (сторінка 30).
Розгляньте малюнок у колі. Кого зображено? Скільки точок намальовано в колі? (Жодної). В такому випадку кажуть, що в колі нуль точок.
Яку геометричну фігуру нагадує нуль? Скільки великих овалів використали у малюнку жирафи праворуч від кола? Скільки маленьких?
Намалюйте ще одну жирафу.
Оголошення теми уроку.
Яку цифру принесла жирафа?
Біля малюнка жирафи вивішується таблиця «Письмо цифри 0».
Читання вірша на сторінці 30 у зошиті.
Утворення числа 0. Місце нуля у числовому ряду.
а) Робота з лічильним матеріалом. Робота в парі. Один учень викладає на парті 4 кружечки. Діти вдвох перелічують їх. Після цього одна дитина віддає іншій по одному кружечку. Кожного разу вони з’ясовують скільки кружечків залишилось. Нарешті на парті не залишилось жодного кружечка. Дістали 0.
б) Одночасно виконується робота на дошці.
4 - 1 = 3
3 - 1 = 2
2 - 1 = 1
1 - 1 = 0
-1
-1 -1 -1
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Робота за підручником М. Богдановича (сторінка 42 № 1, 3).
ІІІ. Фізкультхвилинка.
ІV. Робота в зошиті Г. А. Іваниці (сторінка 30).
Письмо цифри 0.
Вчитель ще раз показує, як пишеться цифра нуль.
Виконання завдання № 2.
Завдання виконується з опорою на лічильний матеріал.
Діти роблять висновок: число нуль дістаємо, якщо віднімаємо таку саму кількість предметів, яку мали.
Завдання № 3.
Завдання виконується з опорою на числовий відрізок.
-1
1 - 1 = 0
0 1 2 3 4 5 6
-2
2 - 2 = 0
0 1 2 3 4 5 6
-3
3 - 3 = 0
0 1 2 3 4 5 6
Висновок: число 0 дістаємо при відніманні рівних чисел.
V. Фізкультхвилинка.
Vі. Робота з геометричним матеріалом.
Виконання завдання № 4 на сторінці 30 в зошиті Г. А. Іваниці.
Назвіть відомі вам фігури. Яка фігура зайва? Чому? Порахуйте і запишіть у порожні клітинки кількість кутів.
Діти роздивляються таблицю «Геометричні фігури: овал, коло, круг». Знаходять ці фігури в зошиті на сторінці 31. Обводять овали фіолетовим, коло - синім, круг - замальовують червоним олівцем.
Діти роздивляються малюнок (сторінка 31). Називають кількість овалів, обводять та розфарбовують малюнок.
Vіі. Підсумок уроку.
Яке число вивчили? Що воно позначає?
Складіть приклади на віднімання рівних чисел.
