- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота з геометричним матеріалом.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Гра «Яке число пропустили?»
- •Vі. Фізкультхвилинка
- •Vіі. Геометричний матеріал
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Гра «Весела лічба» :
- •Робота з лічильним матеріалом.
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Геометричний матеріал.
- •Vіі. Закріплення нового матеріалу.
- •Хід уроку
- •Гра «Весела лічба» :
- •Загадка:
- •V. Порівняння чисел в межах трьох.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •V. Написання цифри 4.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Порівняння чисел у межах 4.
- •Vііі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Гра «Весела лічба» :
- •V. Письмо цифри 5.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота в зошиті.
- •Vііі. Динамічна пауза.
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Геометричний матеріал.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Загадка:
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Хід уроку
- •Гра «Весела лічба» :
- •Загадка:
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 10
- •Хід уроку
- •Загадка:
- •V. Закріплення нового матеріалу.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 11
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Продовження роботи у зошиті.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 12
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 13
- •Хід уроку
- •Загадка:
- •V. Продовження роботи над опрацюванням нового матеріалу.
- •Vі. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Робота над геометричним матеріалом.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 14
- •Хід уроку
- •2 Е р і (двері)
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Повторення складу чисел 5 і 6 з двох та більше доданків. Склад чисел 9 і 10.
- •Гра «Засели будинки».
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 15
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vііі. Підсумок уроку.
- •Урок 17 Математика
- •Хід уроку
- •Загадка:
- •V. Фізкультхвилинка.
- •Vі. Робота з геометричним матеріалом.
- •Vіі. Підсумок уроку.
ФІЗИКО – МАТЕМАТИЧНА ГІМНАЗІЯ № 17
ДО ЗОШИТА З МАТЕМАТИКИ № 2
ДЛЯ ПЕРШОГО КЛАСУ
Г. А. Іваниці, В. А. Іваниці
«ПРИГОДИ МАТЕМАТИЧНОЇ ТОЧКИ»
Вчителі ФМГ № 17
Крутенюк Л. А.
Совко Н. М.
Вінниця
2007
УРОК 1
ТЕМА: |
Число і цифра 1. Лічба предметів. Поняття «довгий – короткий» |
|
|
МЕТА: |
На основі розгляду предметних малюнків, практичних дій з предметами організувати сприймання числа 1, навчити писати цифру 1. Повторити і закріпити поняття: промінь, відрізок, пряма, кути, «довгий – короткий». Розвивати дрібну моторику руки, вміння креслити геометричні фігури, розрізняти їх. Виховувати бажання вчитися, старанно і охайно писати і креслити в зошиті. |
|
|
ОБЛАДНАННЯ: |
Демонстраційний матеріал: малюнок їжачка (або іграшка), силуетні картинки овочів та фруктів, таблиці : «Письмо цифри 1», «Геометричні фігури», індивідуальний матеріал: лічильний матеріал, кольорові олівці. |
Хід уроку
І. Повторення вивченого матеріалу.
Вправляння у лічбі предметів.
Називання чисел від 5 до 9; від 2 до 6; від 8 до 3; від 5 до 1.
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
|
Це кому у нірці сниться, Що достигли вже суниці, Дикі яблучка, грушки, І чорниці, і грибки? Влігся зручно на бочок В ліжку з листя … (Їжачок) |
Веселий їжачок зустрічає нас на 2 і 3 сторінці нового зошита «Пригоди математичної Точки». Обведіть по контуру коричневим олівцем малюнок їжачка на сторінці 3. (За бажанням вчителя штрихування малюнка виконується в класі або вдома).
На дошці вчитель вивішує малюнок їжачка та корзини з овочами й фруктами (серед них є один гриб).
Порахуйте тільки фрукти, тільки овочі. Що ми не рахували? Скільки їх? Викладіть на парті стільки червоних кружечків, скільки фруктів; скільки синіх кружечків, скільки овочів.
Яких предметів багато, а який один?
Про яке число будемо говорити? Викладіть один жовтий кружечок.
Оголошення теми уроку.
Учитель вивішує таблицю «Письмо цифри 1» і пояснює, що число 1 позначається цифрою один або одиницею.
Чим відрізняється число від цифри? Писана та друкована цифри?
Робота за підручником М. Богдановича (сторінка 9) № 1.
Слухання вірша:
Вийшла Надя на
поріг,
Бачить – Сонце
угорі.
Стала Надя
міркувати:
Як же Сонце
рахувати,
Раптом песик каже:
«Гав!»
Вмить його порахував
Як песик порахував Сонце? Обведіть жовтим олівцем сонечко на сторінці 3 нашого зошита.
Що буває тільки одне (Земля, Місяць, голова, ніс …)
ІІІ. Фізкультхвилинка.
ІV. Робота в зошиті.
Читання вірша (сторінка 2).
– Роздивіться малюнок у колі. Скільки зображено їжачків? Скільки яблучок у їжачка? Якою цифрою позначимо кількість яблук?
– Порахуйте кількість їжачків і цибулинок праворуч від кола. Домалюйте ще одного їжачка і одну цибулинку. (За бажанням вчителя діти заповнюють рядок до кінця).
Робота у таблиці.
Обведіть кольоровими олівцями 1 яблучко, 1 грибок. Намалюйте на місці однієї точки один листочок.
Вправляння у написанні похилих паличок: з верхнього правого кута клітинки до нижнього лівого кута цієї ж клітинки; з верхнього правого кута клітинки до середини нижньої сторони клітинки.
Вчитель показує, як пишеться цифра 1.
Перший елемент (коротка пряма похила лінія) пишеться трохи вище середини клітинки до правого верхнього кута, звідти продовжуємо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони клітинки.
Написання цифри 1 по точках та без них. (Вчитель може задавати темп написання цифри за допомогою рахунку: і – раз - , або сплесків у долоні. Аналогічно вправи виконуються при написанні решти цифр).
Зорова гімнастика.
Виконання третього завдання у зошиті.
Їжачок приніс яблучка. Обведіть одне червоним олівцем, а друге – жовтим. Грибочки – коричневим. Між малюнками напишіть цифру 1.
