- •Лекція № 9 тема: рухливі ігри. Особливості методики проведення рухливих ігор. Українські народні рухливі ігри
- •Хід заняття
- •1. Мотивація навчальної діяльності
- •2. Повідомлення теми, плану План
- •1. Рухлива гра – засіб різнобічного розвитку дитини.
- •2. Види рухливих ігор.
- •3. Вибір рухливої гри залежить від:
- •4. Визначення програмових завдань рухливих ігор.
- •5. Методика керівництва рухливою грою в різних вікових групах:
- •5.1. Підготовка до гри
- •5.3. Прийоми збору:
- •5.5. Розподіл ролей
- •6. Дозування фізичного навантаження в грі. Варіативність та ускладнення рухливих ігор.
- •3. Перевірка навчальних досягнень студентів.
- •Самостійна робота № 7
Лекція № 9 тема: рухливі ігри. Особливості методики проведення рухливих ігор. Українські народні рухливі ігри
МЕТА: розкрити значення рухливих ігор для всебічного розвитку дитини, їх види і вимоги до підбору. Ознайомити з методикою проведення рухливих ігор в різних вікових групах. Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, вміння вирішувати навчально-педагогічні завдання. Виховувати любов до дітей, бажання збагатити себе новими знаннями.
НАОЧНІ ПОСІБНИКИ: дрібний спортивний інвентар, атрибути до рухливих ігор («чарівні» ковпаки), виставка основної та додаткової літератури.
ЛІТЕРАТУРА:
Богініч О.Л. Фізичне виховання дітей дошкільного віку засобами гри. – К., 2001.
Вільчковський Е.С. Рухливі ігри в дитячому садку. – К.: Вища школа, 1989.
Вільчковський Е.С. Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку. – Львів, ВНТЛ, 1998. – С. 153-176.
Калуська Л.В., Калуський З.В., Гуменюк М.М. Дошкільне тіловиховання. Вплив рухової активності на здоров’я дитини дошкільного віку. – Тернопіль: Мандрівець, 2008. – 184 с.
Кенеман А.В. Теория и методика физического воспитания детей дошкольного возраста. – М., 1985. – С. 161-176.
Кильпио Н.Н. 80 игр для детского сада. – М., 1973.
Тимофєєва Є.Н. Подвижные игры для детей младшего дошкольного возраста. – М., 1978.
Хухлаєва Д.В. Методика физического воспитания в детском саду. – М., 1984. – С. 126-176.
Шейко М.К. Рухливі ігри дошкільників. – К., 1973.
Хід заняття
1. Мотивація навчальної діяльності
Рухливі ігри є одним із важливих засобів фізичного виховання дітей дошкільного віку. Вони сприяють формуванню та вдосконаленню життєво необхідних рухів, всебічному фізичному розвитку та зміцненню здоров’я дитини, вихованню позитивних моральних і вольових якостей. Підкреслюючи універсальність цього засобу виховання, А.С. Макаренко писав: «Гра має важливе значення в житті дитини, має те саме значення яке в дорослого має діяльність, робота, служба. Яка дитина в грі, такою з багатьох поглядів вона буде в роботі, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається насамперед у грі».
В нормативно-правовій базі України в «Інструктивно-методичних рекомендаціях щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі» (лист МОН України за № 1/9-348 від 27.08.2004 р.) зазначено, що розвивально-виховний та оздоровчий ефект рухливих ігор у повсякденній забезпечується правильним їх добором відповідно віку дітей, рівня їхньої рухової підготовленості та стану працездатності, базових рухів в іграх та впливу їх на різні м’язові групи і системи організму, пори року і погоди, місця в режимі дня та місця проведення, а також належним педагогічним керівництвом, дотриманням оптимальних навантажень, введенням до рухового режиму різних видів ігор (сюжетних, безсюжетних, у тому числі змагального та естафетного характеру, атракціонів, спортивних ігор та забав, ігор з елементами спортивних вправ).
2. Повідомлення теми, плану План
1. Рухлива гра – засіб різнобічного розвитку дитини.
2. Види рухливих ігор.
3. Вимоги до підбору рухливих ігор.
4. Визначення програмових завдань до рухливих ігор.
5. Методика керівництва рухливою грою в різних вікових групах:
5.1. Підготовка до ігри.
5.2. Збір дітей на гру.
5.3. Прийоми створення інтересу до гри.
5.4. Пояснення гри в різних вікових групах.
5.5. Розподілення ролей.
5.6. Керівництво ходом гри та підведення підсумків.
6. Дозування фізичного навантаження в грі. Варіативність та ускладнення рухливих ігор.
