- •Лекція № 14 тема: забезпечення рухової активності в повсякденному житті дітей
- •Хід заняття
- •1. Мотивація навчальної діяльності
- •2. Повідомлення теми, плану
- •1. Загальна характеристика різних видів активної рухової діяльності у дошкільному закладі.
- •2. Методика організації та проведення Дня здоров’я.
- •3. Методика організації та проведення фізкультурних свят.
- •Педагогічні вимоги до організації свята
- •Програма свята
- •Сценарій свята
- •Підготовка дітей та оформлення свята
- •Керівництво фізкультурним святом. Суддівство
- •Ведучий свята
- •4. Методика організації та проведення фізкультурних розваг.
- •Обсяг рухової активності дітей дошкільних навчальних закладів
- •5. Значення і місце в роботі дошкільного закладу з фізичного виховання елементарного туризму.
- •6. Підготовка і організація дитячого туризму.
- •Підготовка вихователя до прогулянок-походів
- •Правила поведінки дітей на природі під час прогулянок-походів
- •Рекомендовані вправи з використанням природного оточення
- •7. Методика проведення елементарного дитячого туризму.
- •Рекомендації до написання конспекту прогулянок-походів
- •8. Керівництво самостійною руховою діяльністю дітей.
- •3. Перевірка навчальних досягнень студентів.
- •4. Підсумок заняття. Аналіз роботи студентів викладачем та оцінка їх роботи.
- •Самостійна робота № 12
- •Аналізу фізкультурного свята, розваги
Лекція № 14 тема: забезпечення рухової активності в повсякденному житті дітей
МЕТА: надати теоретичні знання студентам про призначення, зміст, організацію та методику проведення різних форм активного відпочинку у дошкільному закладі; вчити аналізувати, знаходити спільне та відмінне у змістові та проведенні їх. Формувати уміння ілюструвати теоретичний матеріал прикладами спостереження на педагогічній практиці різних форм активного відпочинку дітей дошкільнят. Розвивати творчі здібності, професійну майстерність, вміння працювати з комп’ютером. Спонукати студентів до активної участі у роботі протягом заняття. Розвивати вміння працювати з інформаційними картками і літературою; Спонукати до активної участі в процесі уроку. Виховувати інтерес до теми і бажання творчо запроваджувати знання в практиці роботи з дітьми.
НАОЧНІ ПОСІБНИКИ:
виставка літератури до теми
ескізів емблем для команд
орієнтовних ескізів для індивідуальних та командних нагород
інформаційні картки «Таблиця тривалості різних форм активного відпочинку», «Вимоги програми «Малятко» до проведення пішохідних переходів» – 15 шт.
«Підготовка вихователя до прогулянок-походів», «Правила поведінки дітей на природі під час прогулянок-походів» – 15 шт.
«Рекомендації до написання конспекту прогулянок-походів», «Схема написання конспекту прогулянки-походу» – 15 шт.
ЛІТЕРАТУРА:
Вільчковський Е.С., Курок О.І. Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку. – Суми: Університетська книга, 2005.
Гребняк Л.С. Рухова активність дітей у повсякденному житті/Дошкільне виховання. – 1972. – № 7. – С. 23-26.
Дмитренко Т.І. Руховий режим у дитячому садку. – К.: Радянська школа, 1980. – 96 с.
Дмитренко Т.І. Теорія і методика фізичного виховання дітей раннього і дошкільного віку. – К.: Вища школа, 1979.
Дмитренко Т.І. Шляхи активізації рухового режиму діяльності дітей/Дошкільне виховання. – 1971. – № 6. – С. 8-11.
Калуська Л.В., Калуський З.В., Гуменюк М.М. Дошкільне тіловиховання. Вплив рухової активності на здоров’я дитини дошкільного віку. – Тернопіль: Мандрівець, 2008. – 184 с.
Кенеман А.В., Хухлаева Д.В. Теория и методика физического воспитания детей дошкольного возраста. – М.: Просвещение, 1984.
Коломієць Х.В. Забезпечення рухової активності дітей протягом дня /Дошкільне виховання. – 1972. – № 11. – С. 26-29.
Лайзане С.Я. Рухова активність малят на заняттях з фізичної культури/Дошкільне виховання, 1972. – №1, С. 18-22.
Осокина Т.И. Физическая культура в детском саду. – М.: Просвещение, 1986.
Хухлаева Д.В. Методика физического воспитания в дошкольном учреждении. – М.: Просвещение, 1984.
Хід заняття
1. Мотивація навчальної діяльності
В теперішній час в дошкільних закладах використовують такі форми роботи з фізичного виховання і оздоровлення дітей, як канікули, дні здоров’я. В їх зміст входять різні заходи-дозвілля, вечори розваг, спортивні свята, а також пішохідні переходи, екскурсії за межі дошкільного закладу або елементарний дитячий туризм.
Термін “елементарний” говорить про те, що це не справжній туризм. Для вихователя – це прогулянки, заповнені різним руховим і пізнавальним змістом, а для дітей – справжній похід. І якщо на сьогодняшньому занятті ви добре розберетеся в матеріалі засвоїте особливості організації пішохідних переходів, то в подальшому у вас не виникнуть проблеми під час проведення таких заходів. Крім того в літературі (А.В. Кенеман, Д.В. Хухляєва, Т. І. Оськіна) це питання освітлене недостатньо і розробок практично немає, а досвід роботи зарубіжних дошкільних закладів нам не зовсім підходить. Наприклад, в Германії дітей вивозять на природу, вони цілий день проводять на свіжому повітрі. У нас, нажаль, не всі дошкільні заклади можуть дозволити собі це. Тому, ваша задача – озброїтися максимально знаннями з теми і ефективно використовувати їх у фізкультурно-оздоровчій роботі з дітьми в дошкільних закладах.
