- •3. Гра «Подаруй квітку»
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 58-60)
- •1. Робота за підручником (с. 61-64)
- •2. Фізкульгхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Моделювання ситуацій «я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 61-64)
- •2. Фізкульгхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Моделювання ситуацій «я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 65-67)
- •1. Робота за підручником (с. 68-72)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Опитування «Як ми дивимося телевізор»
- •2. Практична робота
- •3. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 73-76)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Практична робота
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1. Робота за підручником (г. 77-79)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •VI. Підсумок уроку
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Розповідь учителя
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 84-86)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 87-88)
- •1. Робота за підручником (с. 89-92)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Читання й обговорення вірша л. Вознюк «Як потрібно засмагати»
- •2. Тест «Так чи ні?»
- •3. Робота над загадками
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 93-94)
- •VI. Підсумок уроку
- •3. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 98-100)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 101-103)
- •5. Гра «Закресли зайве»
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 106-107)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 108)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Демонстрування плакатів із зображенням людей, що вживають алкоголь
- •2. Бесіда «Як протидіяти шкідливим звичкам»
- •VI. Підсумок уроку
3. Тестування
1) Грати за комп’ютером можна:
а) скільки хочеш;
б) 5 год на день;
в) 3 год на день;
г) 30 хв на день.
2) Скільки часу ти проводиш перед телевізором?___ . А треба?___ .
Скільки часу ти проводиш перед комп’ютером?___ . А треба?___ .
3) Що слід пам’ятати під час роботи на комп’ютері?
VI. Підсумок уроку
— У чому полягає шкідливий вплив на здоров’я сучасної техніки (телевізор, комп’ютер, мобільний телефон)?
— Які правила безпеки користування сучасною технікою з метою збереження здоров’я ви запам’ятали?
— Які поради щодо перегляду телепередач та користування комп’ютером ви запам’ятали?
— Як ви користуєтеся вдома комп’ютером чи телевізором?
Урок № ______ Дата _______
Тема: Небезпечні ситуації в школі. План евакуації
Мета: поглибити знання учнів про правила безпечної поведінки в школі; вчити організовано евакуюватися з різних приміщень школи; виховувати відповідальність засвої вчинки.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Яких правил поведінки необхідно дотримуватися учням у школі?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про правила безпечної поведінки в школі; навчитеся організовано евакуюватися з приміщення школи у разі небезпеки.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 73-76)
— Нас оточує чимало небезпек удома, на вулиці, у школі. Але надто боятися небезпечних ситуацій не слід. Головне про них знати, вміти уникати і знаходити правильні рішення.
Небезпечні ситуації з дітьми найчастіше виникають через порушення ними правил поведінки (с. 73).
Багато серйозних травм школярі отримують на перервах між уроками, коли бігають і граються у не встановлених для цього місцях. А буває й так, що між учнями відбуваються сварки та бійки, які також можуть закінчитися травмою.
— Що треба робити, щоб уникнути небезпечних ситуацій у школі?
— Які інші небезпеки інколи трапляються в школах (с. 74)?
— Як слід діяти, якщо сталася пожежа в школі? Від чого часто гинуть люди під час пожеж? Чому?
— Що слід добре знати, щоб швидко та організовано вийти з палаючого приміщення?
Евакуація — організоване виведення людей з небезпечних місць.
План евакуації — це документ, у якому вказано шляхи і виходи з приміщення, встановлено правила поведінки людей при виникненні пожежі чи іншої небезпечної ситуації.
— Якщо всі люди, які перебувають у школі, спробують одночасно вийти з неї, у коридорах, на сходах і у дверях утвориться натовп. А це дуже небезпечно.
Адже від того, як швидко люди покинуть приміщення під час пожежі або іншої небезпечної ситуації, залежить їхнє життя.
Тому в небезпечних ситуаціях евакуація здійснюється не лише через основні, а й через запасні виходи. На дверях запасних виходів є спеціальний знак. Запам’ятайте його.
У кожній школі є план евакуації. Він указує, як виходити з різних приміщень, щоб уникнути скупчення.
— Розгляньте план евакуації (с. 74). Прочитайте і запам’ятайте основні правила, яких слід дотримуватися під час пожежі в школі.
— Розгляньте малюнки на с. 75. Які правила проілюстровано?
— Назвіть основні причини небезпечних ситуацій у школі (с. 76).
— Як слід діяти під час пожежі?
— Намалюйте у зошиті план евакуації з класу у випадку пожежі.
