- •3. Гра «Подаруй квітку»
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 58-60)
- •1. Робота за підручником (с. 61-64)
- •2. Фізкульгхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Моделювання ситуацій «я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 61-64)
- •2. Фізкульгхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Моделювання ситуацій «я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 65-67)
- •1. Робота за підручником (с. 68-72)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Опитування «Як ми дивимося телевізор»
- •2. Практична робота
- •3. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 73-76)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Практична робота
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1. Робота за підручником (г. 77-79)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •VI. Підсумок уроку
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Розповідь учителя
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 84-86)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 87-88)
- •1. Робота за підручником (с. 89-92)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Читання й обговорення вірша л. Вознюк «Як потрібно засмагати»
- •2. Тест «Так чи ні?»
- •3. Робота над загадками
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 93-94)
- •VI. Підсумок уроку
- •3. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 98-100)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 101-103)
- •5. Гра «Закресли зайве»
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 106-107)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 108)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Демонстрування плакатів із зображенням людей, що вживають алкоголь
- •2. Бесіда «Як протидіяти шкідливим звичкам»
- •VI. Підсумок уроку
VI. Підсумок уроку
— Розкажіть, як треба поводитися, якщо ви залишилися вдома одні.
— Чому не можна чіпати такі речовини: фарби, ацетон, кислоти, відбілювачі, бензин, гас?
— Чим вони можуть бути небезпечними?
Урок № _____ Дата ______
Тема: Вогонь – друг, вогонь – ворог
Мета: розповісти учням про небезпеку ігор із сірниками, розвивати вміння чинити розсудливо;
виховувати обережність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— У наших оселях багато предметів, які легко загоряються — папір, тканина,
деревина. Інколи достатньо однієї іскри, щоб спалахнула пожежа. Вона
здатна знищити все майно, та найголовніше, що під час пожежі можуть постраждати
люди.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ви дізнаєтесь, що слід робити, якщо виникла пожежа.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (г. 65-67)
— Розгляньте малюнки на с. 65. Доведіть, що вогонь — друг людини.
— Доведіть, що вогонь може стати і ворогом.
— Прочитайте вірш Грицька Бойка «Сірничок» (с. 66). Яка головна думка цього вірша?
— Які протипожежні правила ви знаєте?
— Відгадайте загадку.
• Скільки б не їв, ніколи ситий не буду.
— Розгляньте малюнки на с. 67. Назвіть причини виникнення пожеж.
— За яким номером телефону викликають пожежно-рятувальну службу?
— Розгляньте малюнки. Чи всі діти дотримуються правил протипожежної безпеки?
Гра «Так чи ні?»
— Якщо ви згодні із тим, що почуєте, скажіть: «Так» — і плесніть у долоні.
• Гратися із сірниками можна. Так чи ні?
• Дітям не можна самим запускати феєрверки. Так чи ні?
• Можна гратися із запаленими свічками. Так чи ні?
• Не можна залишати непогашеного вогнища. Так чи ні?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над загадкою
Доки батько народився,
Син по світу находився. (Вогонь і дим)
— Запам’ятайте! Найчастіше пожежі виникають через пустощі дітей з вогнем!
2. Тестування
— Якщо будинок охоплений полум’ям, потрібно:
О покликати дорослих;
О самостійно почати гасити пожежу;
О покинути квартиру;
О зателефонувати «101» і чекати пожежників.
3. Робота в зошиті з друкованою основою
VІ. Підсумок уроку
Які основні причини пожеж?
— Що робити, якщо виникла пожежа?
— Як викликати службу екстреної допомоги?
Урок № ______ Дата _______
Тема: Телевізор, комп’ютер, мобільний телефон
Мета: ознайомити учнів з інформацією про шкідливий вплив на здоров'я сучасної техніки
(телевізор, комп'ютер, мобільний телефон), з правилами безпеки користування сучасною технікою з метою збереження здоров'я; дати поради щодо перегляду телепередач та користування комп'ютером; виховувати відповідальність за власне здоров'я.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Телевізор, комп’ютер, телефон — корисні речі. Але тим, хто неправильно ними користується, вони не залишають часу для навчання, прогулянок і допомоги батькам. А ще можуть зіпсувати зір, поставу і навіть спричинитизалежність.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ви дізнаєтесь про шкідливий вплив на здоров’я сучасної техніки (телевізора, комп’ютера, мобільного телефону), ознайомитеся з правилами безпеки користування ними.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
