- •3. Гра «Подаруй квітку»
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 58-60)
- •1. Робота за підручником (с. 61-64)
- •2. Фізкульгхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Моделювання ситуацій «я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 61-64)
- •2. Фізкульгхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Моделювання ситуацій «я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 65-67)
- •1. Робота за підручником (с. 68-72)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Опитування «Як ми дивимося телевізор»
- •2. Практична робота
- •3. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 73-76)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Практична робота
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1. Робота за підручником (г. 77-79)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •VI. Підсумок уроку
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Розповідь учителя
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 84-86)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 87-88)
- •1. Робота за підручником (с. 89-92)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Читання й обговорення вірша л. Вознюк «Як потрібно засмагати»
- •2. Тест «Так чи ні?»
- •3. Робота над загадками
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 93-94)
- •VI. Підсумок уроку
- •3. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 98-100)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 101-103)
- •5. Гра «Закресли зайве»
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 106-107)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 108)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Демонстрування плакатів із зображенням людей, що вживають алкоголь
- •2. Бесіда «Як протидіяти шкідливим звичкам»
- •VI. Підсумок уроку
2. Тестування
1) Якщо ти один (одна) удома, а в двері дзвонить незнайомець і говорить, що привіз подарунок від знайомих, ти:
а) відчиниш двері і візьмеш подарунок;
б) у жодному разі не відчинятимеш двері і скажеш, що ніяких подарунків ви не чекаєте.
2) Якщо незнайома людина спробує сама відчинити двері, ти:
а) зателефонуєш у міліцію;
б) покличеш з вікна або з балкона знайомих і перехожих;
в) сховаєшся.
VI. Підсумок уроку
— Розкажіть, як треба поводитися, якщо ви залишилися вдома одні.
— Чому не можна чіпати такі речовини: фарби, ацетон, кислоти, відбілювачі, бензин, гас?
— Чим вони можуть бути небезпечними?
Урок № _______ Дата _______
Тема: Один удома. Як уникнути небезпечної ситуації. Вогонь – друг, вогонь – ворог
Мета: формувати в учнів уміння й навички, що допоможуть уникнути небезпечних ситуацій удома під час відсутності батьків; навчити дітей відмовлятися відчиняти двері свого дому незнайомим людям; розповісти учням про небезпеку ігор із сірниками, розвивати вміння чинити розсудливо;
виховувати обережність, бажання чинити розсудливо.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Чи залишаєтеся ви вдома наодинці?
— Чим ви займаєтеся в цей час?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ви дізнаєтесь, як уникнути небезпечних ситуацій удома під час
відсутності батьків. А також ви дізнаєтесь, що слід робити, якщо виникла пожежа.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 61-64)
— Залишаючи вас самих удома, батьки довіряють вам і мають надію, що ви будете добре поводитися. Намагайтеся не засмучувати їх.
— Розгляньте малюнки на с. 64, пригадайте правила безпечної поведінки, які ви вивчали у першому класі. Дотримуйтеся їх.
— Удома можуть зберігатися різні небезпечні речовини. Розгляньте малюнки, назвіть їх.
— Де зберігають небезпечні речовини? Які заборони щодо цих речовин існують?
— До чого може призвести порушення цих заборон?
— Якщо вам цікаво, для чого ці речовини призначені, запитайте у батьків, вони пояснять.
— Розгляньте малюнок на с. 62. Небезпечними можуть бути й ліки, якщо їх неправильно вживати.
— Що робити, якщо в двері вашої квартири подзвонили?
• Подивись у вічко;
• якщо за дверима незнайомець — не відчиняй;
• ніколи не кажи незнайомим людям, що батьків немає вдома;
• не впускай незнайомих людей у квартиру, хоч би що вони тобі казали.
— Порадьтеся із батьками, як слід поводитися, якщо в двері подзвонить електрик, сантехнік, листоноша.
— Розгляньте малюнок на с. 63. Що слід робити, якщо задзвонив телефон?
— Відгадайте загадку.
• Є у мене вірний друг. Як же звати мого друга?
Має він чудовий слух — Всім відомо, це папуга.
І говорить голосами — Помиляєшся, Антон.
Моїх друзів, тата й мами. Зветься друг мій... (телефон).
— Розгадайте ребуси (с. 64).
— Розіграйте в класі такі ситуації.
• Подзвонили у двері. Ти бачиш у вічко незнайомця, який просить дозволу зателефонувати від вас.
• Задзвонив телефон. Жінка відрекомендувалася подругою твоїх батьків і питає, коли вони будуть удома.
