Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки ІІ семестр основи.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
103.95 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

— Яку небезпеку становлять контакти з дикими та бездомними тваринами?

— Які правила поводження у разі зустрічі з бродячими і дикими тваринами

ви запам’ятали?

— Як слід поводитися під час зустрічі з бродячим собакою?

— Чому необхідно мити руки після контактів з тваринами?

Урок № ____________ Дата ________

Тема: Перша допомога при травмах

Мета: формувати в учнів поняття про першу медичну допомогу при незначних травмах;

вчити надавати самодопомогу та допомогу при порізах, подряпинах, забиттях,

укусах комах; виховувати самостійність, дисциплінованість, бажання допомагати одне одному.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Що таке перша медична допомога?

— Чи доводилося вам надавати першу допомогу?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Як це робити, ми й поговоримо на сьогоднішньому уроці.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником ((. 95-97)

— Кожна людина повинна знати, що потрібно робити при отриманні травми і як надати першу допомогу травмованому.

— Як потрібно діяти у таких випадках? Коли без допомоги дорослих і лікаря не обійтись?

— Які рани можна обробити власноруч?

— Розгляньте малюнки на с. 95. Що треба робити при подряпинах і саднах?

— Що треба робити, якщо порізався? Що треба робити, якщо немає марлі?

— Що треба робити, якщо вдарився (с. 96)7

— Що треба робити, якщо вдарився головою? Чому?

— Що треба робити, якщо вжалила бджола або оса?

Словникова скарбничка

Травма — пошкодження тіла внаслідок удару, поранення, опіку тощо.

— Розгляньте малюнки на с. 97, виберіть і назвіть предмети, якими користуватиметеся при наданні першої допомоги товаришу, який порізав палець.

— Розкажіть, як надати допомогу людині, що впала і забила коліно.

— Чи доводилося вам надавати комусь допомогу?

2. Фізкультхвилинка

Вранці часу я не гаю,

На зарядку вибігаю,

Марширую, присідаю,

Легко бігаю, стрибаю

І не стомлююсь нітрішки,

Бо я дужі маю ніжки.

І. Січовик

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Робота в парах

— Що було б, якби не було болю?

— Розкажіть одне одному випадок, коли у вас щось боліло.

• Як це сталося?

• Що ви робили?

• Хто вам допоміг?

— Якщо в тебе щось болить, повідом про це дорослих.

2. Практична робота

— Покажіть, що ви робитимете, якщо:

• подряпали руку;

• твій молодший братик порізався;

• твого друга вжалила оса.

— У парі з однокласником розкажіть один одному як надати першу допомогу при невеликих

подряпинах. Спочатку один із вас буде «лікарем», а потім — другий.

1) Вдягни захисні рукавички.

2) Промий подряпину проточною водою з милом.

3) Продезінфікуй краї йодом чи зеленкою.

4) Заклей лейкопластирем з марлевою вставкою.

— Що робити, якщо місце укусів комарів дуже свербить?

— Що робити, якщо тебе вкусила бджола, оса або джміль?

— У якому разі слід негайно звернутися до лікаря?

3. Тестування

1) Які предмети необхідні для того, щоб витягнути скалку з пальця?

О Пінцет;

О голка;

О ножиці;

О йод;

З вата;

О одеколон.

2) Що треба робити, якщо порізався?

О Пошкоджену ділянку шкіри промити під краном теплою водою.

О Краї ранки змастити йодом.

О Притиснути чисту носову хустку або бинт до пошкодженої ділянки і потримати декілька хвилин.

О Прикласти до пошкодженої ділянки шматочок льоду, загорнутого в серветку.

3. Які предмети необхідні для обробки рани?

О Рушник;

О марлева серветка;

О ножиці;

О йод;

О грілка;

О бактерицидний пластир;

О крем;

О перекис водню.