- •3. Гра «Подаруй квітку»
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 58-60)
- •1. Робота за підручником (с. 61-64)
- •2. Фізкульгхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Моделювання ситуацій «я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 61-64)
- •2. Фізкульгхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Моделювання ситуацій «я вдома сам», «Несподіваний дзвоник»,
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 65-67)
- •1. Робота за підручником (с. 68-72)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Опитування «Як ми дивимося телевізор»
- •2. Практична робота
- •3. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 73-76)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Практична робота
- •VI. Підсумок уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності
- •III. Повідомлення теми і мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1. Робота за підручником (г. 77-79)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •VI. Підсумок уроку
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Розповідь учителя
- •2. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 84-86)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 87-88)
- •1. Робота за підручником (с. 89-92)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Читання й обговорення вірша л. Вознюк «Як потрібно засмагати»
- •2. Тест «Так чи ні?»
- •3. Робота над загадками
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 93-94)
- •VI. Підсумок уроку
- •3. Тестування
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 98-100)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 101-103)
- •5. Гра «Закресли зайве»
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (с. 106-107)
- •VI. Підсумок уроку
- •1. Робота за підручником (г. 108)
- •2. Фізкультхвилинка
- •V. Узагальнення та систематизація отриманих знань
- •1. Демонстрування плакатів із зображенням людей, що вживають алкоголь
- •2. Бесіда «Як протидіяти шкідливим звичкам»
- •VI. Підсумок уроку
VI. Підсумок уроку
— Яка дорожня розмітка є на дорозі до школи?
— Що називають перехрестям?
— Які перехрестя є там, де ви живете?
— Як потрібно переходити регульоване перехрестя?
— Як слід переходити нерегульоване перехрестя?
— У чому слід переконатися, перш ніж ступити на проїжджу частину?
— На яке світло забороняється переходити дорогу?
Урок № __________ Дата _________
Тема: На відпочинку
Мета: розповісти учням про правила поведінки під час відпочинку; розвивати навички безпечної, обачливої поведінки; виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Робота із загадкою
— Як ви вважаєте, чи корисно відпочивати?
— Чи може відпочинок бути небезпечним?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Усі ми любимо відпочивати. Але під час відпочинку слід пам’ятати певні
правила безпечної поведінки. Про них ми сьогодні й поговоримо.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 87-88)
— Люди не тільки навчаються і працюють, але й відпочивають. Коли людина відпочиває, у неї відновлюються сили. Під час відпочинку дорослі й діти займаються улюбленими справами: читають, малюють, вишивають, грають в ігри, гуляють тощо.
— Розгляньте малюнки на с. 87. Чим займаються діти під час відпочинку?
— Доведіть, що від того як ви відпочиваєте, залежить і ваше здоров’ я.
Чому особливо корисний відпочинок на свіжому повітрі?
— Де найкраще відпочивати? Чому?
— Прогулянки на природі — чудовий відпочинок для всієї родини. Але ідучи до лісу чи парку, не забудьте одягнути міцне взуття і щільний одяг, який захистить від подряпин і кліщів.
— Прочитайте і запам’ятайте правила безпеки на відпочинку (с. 88).
— Чому людині потрібно відпочивати?
— Розкажіть про свій відпочинок. Якому відпочинку ви віддаєте перевагу?
2. Фізкультхвилинка
Раз, два, три, чотири, п’ять!
Час прийшов нам спочивать.
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі.
А тепер всі руки в боки,
Як зайчата,— скоки-скоки!
Десять, дев’ять, вісім, сімі
Час за парти нам усім.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Читання й обговорення вірша Л. Вознюк «Правила поведінки у лісі»
Ми помітили — в дуплі
білченята е малі.
Та казали мама й тато,
що не слід їх зачіпати,
їжачка в траві знайшли,
оминули та й пішли.
Раптом зайчик довговухий
дременув з кущів щодуху.
Зупинились зачекати,
Щоб його не налякати.
Ми звіряток розумієм,
шкоди їм не заподієм,
щоб мандрівка лісова
всім приємною була.
— Які поради дає автор?
2. Гра «Доповни поради»
... до лісу тільки з дорослими.
... гнізда птахів і нори тварин.
... до рук дитинчат диких тварин — вони можуть через це загинути.
. . .у чагарники — там можна подряпатись і натрапити на змію.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Яких правил слід дотримуватися, щоб відпочинок був безпечним?
— Чи завжди ви дотримуєтеся цих правил?
Урок № _____ Дата ______
Тема: Літні та зимові розваги
Мета: розповісти учням про правила літнього відпочинку; ознайомити із впливом сонячних променів на організм людини, який призводить сонячного удару і сонячного опіку; виховувати обережність, відповідальність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Робота над загадками
• Сонце пече, • Сніг на полях.
Липа цвіте, Лід на річках.
День прибуває. Метелиця гуляє.
Коли це буває? (Влітку) Коли це буває? (Узимку)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Під час канікул у вас найбільше часу для розваг та відпочинку. Сьогодні ми поговоримо про правила безпечної поведінки під час літніх та зимових розваг.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
