Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

3 Розв’язування задач

1) У зв’язці було 17 червоних і 18 синіх кульок. Діти взяли 15 кульок. Скільки кульок залишилося у зв’язці?

розв’яжіть цю задачу трьома способами.

  1. До майстерні з пошиття одягу завезли 2 шматки тканини. У першому шматку були 32 м, а в другому — на 5 м менше. Скільки всього тканини завезли в майстерню?

  2. У магазині продали 75 кг сметани, і ще залишилося 45 кг. На скільки кілограмів менше сметани залишилось, ніж продали?

►► Фізкультхвилинка

  1. Повідомлення теми і мети уроку

  2. Розвиток математичних знань

1 Розв’язування задач з поясненням

  1. В авторемонтній майстерні працювали 21 слюсар, а механі­ків — у 3 рази менше. Скільки всього робітників працювало в май­стерні?

  2. Учень і майстер за тиждень відремонтували 16 приладів. Май­стер відремонтував у 3 рази більше приладів, ніж учень. Скільки приладів відремонтував майстер?

3) Було 17 м тканини. Майстер зшив з них 7 дитячих костюмів, витрачаючи на кожний по 2 м. Скільки метрів тканини залиши­лося?

2 Запишіть вирази

  1. Суму чисел 7 і 5 розділити на 4. Чому дорівнює значення цього виразу?

  2. Різницю чисел 21 і 18 помножити на 5. Чому дорівнює зна­чення цього виразу?

3 Обчисліть

90 - 12 - 18 = 90 - 12 + 18 = 4 · 3 : 2 =

68 + 8 + 24 = 32 : 8 : 2 =

53 - 16 - 8 = 20 : 5 · 9 =

28 : 7 · 9 = 30 : 5 · 4 =

40 : 5 : 4 =

  1. Офтальмологічна пауза

  2. Розв’язування логічних завдань

1) Дідові 60 років, а онукові 10. Коли дід буде втричі старший за онука?

Відповідь: через 15 років.

  1. Підбиття підсумків.

  2. Домашнє завдання

Повторити табличку

Урок № ____ Дата _____

Тема. Повторення таблиць множення і ділення.

Мета: узагальнити знання учнів про дії множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії, обчислювальні навички: розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно; виховувати уважність.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Гра «У кого більше прикладів?».

Учням пропонується скласти і записати табличні випадки мно­ження з числами: 12; 24; 18 і так далі. Приклади складаються в зо­шитах. Перевірка здійснюється так: один з учнів читає приклади з відповіддю 12, решта підкреслюють у себе приклади з цією відпо­віддю. Виграє той, хто складе більше прикладів.

2) Гра «Так. ні».

На дошці — приклади: 4 · 6; 3 · 8; 4 · 5; 3 · 7; 4 · 9; 5 · 6. Учитель показує картки з числами. якщо число є відповіддю, учні хором го­ворять «Так», потім читають приклад 4 · 6 = 24. якщо число не є від­повіддю, говорять «ні».

3) робота за таблицею.

Множник

8

4

3

4

Множник

4

4

3

Добуток

36

28

27

24

24

2 Розв’язування задачі

У пакет вміщується 3 кг яблук. Скільки треба таких пакетів, щоб розкласти 18 кг яблук?

  • Складіть дві обернені задачі та розв’яжіть їх.

  • які числа є відповідями до складених обернених задач?

3.— Полічіть трійками до 45. Запишіть отримані відповіді. ►► Фізкультхвилинка

  1. повідомлення теми і мети уроку

  2. узагальнення і систематизація знань учнів

1 Запишіть вирази та обчисліть їх значення

  • Суму чисел 2 і 7 помножити на 4.

  • різницю чисел 90 і 45 розділити на 5.

  • До 18 додати частку чисел 35 і 7.

  • Від частки чисел 28 і 4 відняти частку чисел 18 і 6.

2 Розв’язування задач з поясненням

  1. По трилітрових банках розлили 27 л молока, і 6 банок молока відправили до дитячого саду. Скільки банок молока залишилося?

  2. Столяр з двома учнями виготовили 20 табуретів. Столяр ви­готовив на 5 табуретів більше, ніж кожен з учнів. Скільки табуретів виготовив кожен з учнів?

  3. Маса курки 2 кг, а маса індика — у 4 рази більше. Знайдіть масу індика.

  4. Маса курки 2 кг, а маса гусака на 4 кг більша. Знайдіть масу гусака.