Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

vі. Домашнє завдання

№ № 1063, 1064 повторити табличку

Урок № _________ Дата __________

Тема. Перевірка додавання відніманням. Одиниця вимірювання маси — центнер. Співвідношення між одиницями вимірювання величин. Дії з іменованими числами.

Мета: узагальнювати вміння виконувати перевірку додавання відніманням; вправляти у розв’язуванні задач на знаходження числа, яке на декілька одиниць більше (менше) суми двох чисел; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Гра «Садівники».

На аркуші паперу намальовано дерево — яблуня. До неї при­кріпляються яблука, на зворотному боці яких записані приклади. До дошки виходять учні, зривають яблука і розв’язують при­клади.

98 - 64 = 36 + 24 = 90 - 8 = 24 - 12 - 12 =

80 - 35 = 90 - 16 = 18 - 6 - 6 =

57 - 44 = 90 - 32 = 36 + 8 + 8 =

90 - 64 =

80 - 64 =

2) Перевірте, чи правильно розв’язані приклади.

50 + 24 = 74 50 - 24 = 34 32 + 60 = 90

80 - 7 = 83 43 + 7 = 50 28 + 3 = 58

3) Розгляньте приклади і поясніть, чому перевірка не допомогла знайти помилку в обчисленнях.

60 - 27 = 47 54 + 6 = 50 87 - 5 = 37

47 + 27 = 60 50 - 6 = 54 37 + 5 = 87

2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

  • Збільшіть у 4 рази числа 3; 5; 7; 9.

  • Кожне число з ряду 24; 64; 40; 72; 16; 32; 48; 56 зменшіть у 8 разів.

3 Математичний диктант

— Запишіть вирази та обчисліть їх значення.

  • Від суми чисел 21 і 35 відняти 46.

  • До різниці чисел 78 і 26 додати 18.

  • Від числа 70 відняти суму чисел 17 і 18.

  • До 30 додати різницю чисел 32 і 18.

4 Розв’язування задач

  1. Привезли 53 труби, щоб прокласти газову лінію. Уздовж про­вулка проклали 6 труб, уздовж вулиці — 23 труби, а інші труби — у дворі будинків. Скільки труб проклали у дворі?

  2. Довжина першої сторони трикутника 7 см, другої — 9 см, а третьої — на 4 см менше, ніж сума довжин першої і другої сторін. Якою є довжина третьої сторони?

5 Відповіді на запитання

  • Скільки кілограмів в 1 центнері?

  • Назвіть найбільшу одиницю маси?

  • Яка бочка легша — повна чи порожня?

  • Хто легший: півень чи гусак, якщо їх маси однакові?

6 Гра «Я знаю...»

Учням пропонується назвати одиниці вимірювання величин зі словами: «я знаю 5 одиниць вимірювання часу: 1 — …, 2 — … (маси, довжини)».

►► Фізкультхвилинка

  1. повідомлення теми і мети уроку

  2. Розвиток математичних знань

1 Колективна робота над задачею

Першого дня бригада відремонтувала 46 м шосейної дороги, другого — 39 м, а третього — на 27 м менше, ніж першого і дру­гого днів разом. Скільки метрів дороги відремонтувала бригада третього дня?

  • Що треба дізнатися спочатку? якою дією? чому?

  • Що треба дізнатися другою дією?

  • якою дією відповісти на питання задачі? чому?

2 Самостійне розв’язування задачі із взаємоперевіркою

У саду зібрали першого дня 45 кг слив, другого — на 8 кг більше, ніж першого. Третього дня зібрали на 17 кг менше, ніж другого. Скільки кілограмів слив зібрали третього дня?

3 Дії з іменованими числами

1) розв’язування з коментуванням.

2) робота біля дошки.

5 дм 6 см + 3 см 5 дм 6 см + 3 дм 8 дм 7 см - 5 дм 8 дм 7 см - 5 см

1 ц - 5 кг 1 ц - 50 кг

4.Робота з підручником

№ № 1065 – 1071

Підсумок уроку

Домашнє завдання

1072, 3 1073

Урок № _____ Дата _____

Тема: Додавання і віднімання двоцифрових чисел з переходом через розряд виду 57 + 26; 42 - 14;

84 - 53. Перевірка віднімання додаванням. Розв’язування задач.

Мета: узагальнити різні способи усного додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд; формувати вміння розв’язувати задачі, що містять поняття «стільки ж»; розвивати вміння складати задачі за їх розв’язанням; виховувати уважність.

Хід уроку