Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать
  1. Приклади

60 – 36 : 4 3 · 6 + ( 87 – 29)

  1. · 3 + 2 · 5 (100 – 44) : 7

  1. Робота з картками

У. Підсумок уроку

УІ. Домашнє завдання

Повторити табличку множення

Урок № ______ Дата ________

Тема. Віднімання виду 40 - 8; 50 - 34. Розв’язування складених задач.

Мета: повторити випадки віднімання виду 40 - 8; 50 - 34; вправляти у розв’язуванні задач на знаходження третього доданка; вдосконалювати вміння знаходити значення виразів зі змінною; розвивати мислення, мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Обчислити приклади з усним поясненням. 70 - 8 = 47 + 6 =

94 - 7 = 38 + 12 =

2) Гра «який ряд кращий?».

на дошці — 3 стовпчики прикладів (для кожного ряду свої). Учні по одному з кожного ряду виходять і пишуть відповіді. Пере­вірка — колективна. Перемагає ряд, учні якого розв’яжуть свої при­клади швидше і без помилок.

37 + 5 = 43 - 6 = 50 - 8 =

53 - 8 = 58 + 4 = 72 - 20 =

86 + 9 = 30 - 7 = 63 + 7 =

55 - 8 = 88 + 8 = 18 + 60 =

8 - 8 = 0 + 5 = 9 - 0 =

3) Заповнити порожні клітини.

Доданок

7

3

9

Доданок

6

20

30

Сума

11

28

10

47

50

56

4) Відповіді на запитання.

  • У скільки разів 70 більше, ніж 10?

  • на скільки 70 більше, ніж 10?

2 Розв’язування задач

  1. У каністрі було 25 л бензину. З неї спочатку взяли 3 л, а по­тім — 6 л. Скільки літрів бензину залишилося в каністрі?

  2. розв’яжіть задачу різними способами.

Для гербарію засушили 20 квіток, з них 12 волошок, а решта — ромашки. На скільки більше засушили волошок, ніж ромашок?

3 Математичний диктант

— Запишіть вирази і знайдіть їх значення.

  • Сума чисел 22 і 9; 35 і 6; 47 і 7.

  • різниця чисел 26 і 7; 24 і 6; 32 і 4.

  • Сума різниць чисел 25 і 6 і 23 і 7.

  • Від 90 відняти добуток чисел 9 і 9.

  • число 63 розділити на різницю чисел 12 і 5.

  • Суму чисел 38 і 34 розділити на 8.

4 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Збільште кожне парне одноцифрове число в два рази. Отри­мані числа розділіть на 4. Що дістали?

►► Фізкультхвилинка

  1. повідомлення теми і мети уроку

  2. повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел

1 Поясніть, як виконали обчислення

40 - 8 = 30 + (10 - 8) = 30 + 2 = 32 50 - 34 = (50 - 30) - 4 = 20 - 4 = 16

2 Обчисліть

8 + 8 55 - 9 16 + 7 75 - 7

67 - 9 23 - 6 15 + 80 69 - 62

3 Розв’язування задачі

У трьох класах — 75 учнів. У першому — 27 учнів, у другому — 33. Скільки учнів у третьому класі?

  • Що відомо в задачі? Що треба знайти? чи можна це дізнатися однією дією?

  • Що треба дізнатися спочатку? якою дією? чому?

  • якою дією відповісти на питання задачі?

  1. Розв’язування завдань з підручника

№ 1058 - № 1062