Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать
  1. Офтальмологічна пауза

  2. Розв’язування логічної задачі

3 клітки з курчатами і кроликами стирчать 15 голів і 36 ніг. Скільки у клітці курчат і скільки кроликів?

Розв’язання. якби всі в клітці були курчатами, то ніг було б 15 · 2 = 30. а оскільки їх більше на 36 - 30 = 6 ніг, то 6 ніг на­лежать кроликам. У кролика на 4 - 2 = 2 ноги більше, ніж у курчати, отже, зайві 6 ніг належать 6 : 2 = 3 кроликам. а курчат в клітці 15 - 3 = 12.

Відповідь: 12 курчат і 3 кролики.

Відповідь доцільно перевірити: у 12 курчат 24 ноги, у 3 кроликів 12 ніг, разом 15 голів і 36 ніг.

  1. Робота в підручнику

Ст. 156 № 1051 - 1055

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

Vіi. Домашнє завдання

Ст. 157 № 1056, № 1057

Урок № _______ Дата ______

Тема: Контрольна робота

Мета : перевірити рівень сформованості обчислювальних навичок, знання порядку виконання дій одного ступеня і різних східців, уміння порівнювати іменовані числа та уміння розв’язувати задачі;; виховувати культуру письма.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Контрольна робота

  1. варіант

Задача

18 кг борошна розсипали в пакети по 2 кг у кожний. 4 пакети борошна витратили на печиво. Скільки пакетів борошна зали­шилося?

Приклади

80 – 24 : 3 4 · 9 + 40 : 5

5 · 4 · 0 60 - 36 : 9 · 1

72 : 8 + 49 : 7 80 - 2 · 3 · 6

54 - (19 + 28) 48 + (43 - 15)

Порівняй. Постав необхідні знаки( >, <, = )

  1. дм 4 см ….. 4 дм 8 см 81 см …. 9 дм 3 м 6 дм …. 36 дм

Задача

Довжина прямокутника 6 см, а ширина — 3 см. На­креслити прямокутник. Визначити периметр.

Додаткове завдання

Встав замість зірочки відповідний знак дії, щоб рівності були правильні. (14 * 2) * 3 = 4 24 * 4 * 3 = 18

2варіант

Задача

16 кг яблук розсипали в пакети, по 2 кг у кожний. 3 пакети про­дали. Скільки пакетів яблук залишилося?

Приклади

50 – 27 : 3 2 · 8 + 24 : 4

6 · 3 · 0 3 2 + 49 : 7 · 1

72 : 9 + 64 : 8 60 - 2 · 3 · 4

39 + (54 - 26) 82 - (38 + 26)

Порівняй. Постав необхідні знаки. ( >, <, = )

  1. дм 8 см ….. 3 дм 5 см 64 см …. 5 дм 9 м 2 дм ……92 дм

Задача

Довжина прямокутника 5 см, а ширина — 3 см . На­креслити прямокутник. Визначити периметр.

Додаткове завдання

Встав замість зірочки відповідний знак дії, щоб рівності були правильні.

54 * 6 + 48 * 8 = 15 32 * 8 * 2 = 8

ІІІ. Підсумок уроку

ІУ. Домашнє завдання

Повторити табличку множення і ділення

Урок № _______ Дата ______

Тема. Аналіз контрольної роботи.

Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; розвивати мислення, мовлення учнів; виховувати наполегливість і пра­цьовитість.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

  3. Аналіз помилок і виконання відповідних завдань

  4. Завдання для учнів, які успішно виконали контрольну роботу

1 Задачі

  1. У першому пакеті 16 кг картоплі, в другому — у 2 рази менше. Скільки кілограмів картоплі в другому пакеті?

  2. На стіл поставили 16 чашок, а склянок — на 2 менше. Скільки склянок поставили на стіл?

  3. До шкільного буфету привезли 36 кг яблук, а груш — у 4 рази менше. Скільки кілограмів груш привезли до буфету?

  4. Столяр за один день виготовляє 2 віконних рами. Після семи днів роботи йому залишилося зробити ще 16 рам. Скільки рам мав виготовити столяр?

  5. Для уроків праці купили кольоровий папір. На першому уроці використовували 8 аркушів, а на другому — вдвічі більше. Після цього залишилося 6 аркушів. Скільки аркушів паперу ку­пили?

  6. У класі 9 хлопчиків, а дівчаток — удвічі більше. Скільки учнів у класі?

2 Не обчислюючи, поставте знак <, >.

4 · 8 4 · 7 42 : 2 … 42 : 3

15 · 4…15 · 5 50 : 10 … 50 : 5

►► Фізкультхвилинка

3.Задача

Михайлик зібрав 35 грибів, а Оксана — у 5 разів менше. на скільки більше грибів зібрав Михайлик, ніж Оксана?