Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать
  1. Повідомлення теми і мети уроку

  2. Робота з підручником

С. 154 № 1035 (кругові приклади) – усно

1036 – 1040

ІV . Підбиття підсумків.

V . Домашнє завдання

С. 154 № 1041 , № 1042

Урок № ______ Дата ______

Тема: Випадки додавання і віднімання виду 45 + 7; 45 - 7. Знаходження значень виразів зі змінною на одну та дві дії. Розв’язування задач.

Мета: повторити табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток; вдосконалити вміння розв’язувати прості і складені задачі; розвивати увагу, навички самоконтролю; виховувати працьовитість.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Обчисліть.

  1. + 6 = 12 - 6 = 17 - 8 = 6 + 7 = 11 - 4 = 13 - 4 =

  2. + 4 = 15 - 8 = 18 - 9 = 8 + 8 = 14 - 5 = 16 - 7 =

2) розв’яжіть (усно) зручним способом.

17 - (7 + 3) = 8 + (2 + 4) = 19 - (9 + 1) =

3) Переконайтеся у справедливості поданих рівностей. 36 : (2 · 3) = 36 : 6;

64 : 2 : 2 : 2 = 64 : 8.

4) Кожне число ряду 1; 5; 4; 7; 10; 9 збільште:

  • у 6 разів; у 7 разів;

  • у 8 разів; у 9 разів.

2 Розв’язування задач

  1. Уздовж шкільної огорожі росте 17 тополь, а беріз — на 8 менше. Скільки всього дерев росте уздовж шкільної огорожі?

  2. У хлопчика були 4 моделі вантажних автомобілів, а легко­вих — на 7 моделей більше. Скільки всього моделей було в колекції хлопчика?

3 Складання прикладів

1) Запишіть усі вирази для суми одноцифрових чисел, що до­рівнює 11, у порядку зростання першого доданка.

  • Скільки різних виразів вийшло?

  • чому дорівнює перший доданок у першому виразі?

  • чому дорівнює другий доданок в останньому виразі?

2) Запишіть усі вирази для суми одноцифрових чисел, що до­рівнює 12, в порядку спадання другого доданка.

  • Скільки різних виразів вийшло?

  • Запишіть перший доданок у другому виразі.

4 Геометричний матеріал

А В С Б

— намалюйте задану фігуру. Скільки тут прямокутників, що не є квадратами? Видаліть один відрізок так, щоб залишилося три ква­драти. Укажіть назву відрізка, який ви прибрали.

5 Хвилинка каліграфії із завданням

1) Змініть розмір.

2) Змініть форму.

►► Фізкультхвилинка

  1. повідомлення теми і мети уроку

  1. повторення додавання і віднімання з переходом через десяток

1 Поясніть, як можна обчислити значення виразів

8 + 6; 15 - 9.

2

Обчисліть

7 + 9

9 + 9

3 + 15

15 – 7

19 – 6

13 – 9

14 – 8

7 + 7

16 – 9 + 7

5 + 9 – 7

3 Розв’язування задачі

Подвір’я прибирали 34 дорослих, а учнів старших класів — на 18 більше. Їм допомагали 19 учнів середніх класів. Скільки всього учнів працювало?

на дошці — коротка умова задачі.

чи можна відповісти на питання задачі? чому?Що треба дізнатися спочатку? якою дією? чому?якою дією відповісти на питання задачі?(Звернути увагу учнів на те, що в другій дії знаходимо суму трьох доданків.)

4 Порівняння виразів

14 > 8 на 6 5 < 11 на

5 Обчисліть

8 · 6 - 8 = 8 · 7 - 8 =

9 < 13на 16 > 9 на

56 : 7 · 8 = 35 : 5 · 9 =

63 : 9 + 35 = 54 : 6 + 44=

6 Розв’язування задач

  1. Даний прямокутник зі сторонами 2 см і 3 см. накресліть пря­мокутник, сторони якого в 3 рази більше, ніж у даного. Знайдіть периметр нового прямокутника.

  2. Складіть задачу та розв’яжіть її.

7

V . Робота з підручником

Ст. 155 № 1043 – 1048

VІ. Підсумок уроку

VІІ. Домашнє завдання

Ст. 156 № 1049 , № 1050

Урок № ____ Дата ________

Тема. Усне додавання виду 76 + 4; 38 + 52. Розв’язування задач.

Мета: повторити складання і віднімання виду 76 + 4; 38 + 52; вдосконалити вміння розв’язувати складені задачі, що містять співвідношення «менше на...», «більше на...»; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати уважність.

Хід уроку