Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

3 Розв’язування задач

1) Було дві шовкові стрічки: перша завдовжки 28 дм, а друга — 39 дм. Від довшої стрічки відрізали 10 дм, а від коротшої — 8 дм. якою завдовжки стала кожна стрічка?

  1. — 28 - 8 ? дм

  2. — 39 - 10 ? дм

  • якої довжини стала довга стрічечка? як дізналися?

  • якої довжини стала коротка стрічечка? як дізналися?

2) На одну сторінку альбому вміщується 6 фотографій. Скільки сторінок альбому займуть:

  • 42 фотографії?

  • 48 фотографій?

  • 54 фотографії?

4.Робота в підручнику

№№ 1026 – 1032

ІV . Підбиття підсумків.

V . Домашнє завдання

С. 154 № 1033 , № 1034 повторити таблицю множення і ділення

Урок № ______ Дата ______

Тема: Розв’язування виразів і задач

Мета: повторити додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати вміння розв’язувати складені задачі, знаходити периметр геоме­тричної фігури; розвивати просторову уяву; вдосконалювати навички конструювання; виховувати акуратність.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Гра «Жива нумерація».

Троє учнів виходять до дошки, кожен отримує набір цифр. Пер­ший показує число десятків, другий — число одиниць. Учитель на­зиває число, учні мають показати це число. (Варіанти таких за­вдань можуть бути різні.)

2) Робота за таблицею чисел першої сотні.

  • Прочитати парні/непарні числа.

  • назвати (показати) числа, у яких : 2 дес. і 3 од.; 1 дес. і 5 од.; 7 дес. і 7 од.

— Показати числа, у яких сума цифр у розряді десятків і оди­ниць дорівнює 5 (14).

3) Представити числа у вигляді суми розрядних доданків.

— Представити числа у вигляді розрядних доданків і помножити другий доданок на 2; 3; 4.

2 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

  • Дані числа: 7; 5; 3; 4; 1; 2; 6. Запишіть ці числа в порядку зростання.

  • Запишіть ці числа в порядку спадання.

3 Розв’язування прикладів з поясненням

15 + 4 = 36 + 4 = 33 – 3 – 1 = 15 + 40 =

20 – 6 = 49 + 1 – 40 = 77 – 60 = 86 + 4 =

97 – 90 + 3 = 77 – 6 = 50 – 9 = 20 + 80 – 1 =

4 Розв’язування задач

  1. Від шматка тканини відрізали 20 м, а потім — ще 10 м. У шматку залишилося 29 м. Скільки метрів тканини було в шматку?

  2. Господарка спекла 15 пиріжків з м’ясом і 9 з цибулею. Вона розклала їх на тарілки, по 4 штуки на кожну. Скільки знадобилося тарілок?

  3. Сестрі 9 років, а її братові — у 3 рази менше. Скільки років братові?

5 Замість «віконечка» вставте числа

16 – = 7 : 6 = 4 7 · = 28

6 + = 14 : 8 = 4 · 4 = 36

6 Геометричний матеріал

1) назвіть геометричні фігури.

— на які групи поділимо фігури і чому?

2) Гра «Склади трикутник, знайди периметр».

У кожного гравця першої команди — набір деталей а; у кожного гравця другої команди — набір деталей Б.

У грі беруть участь дві команди. Учитель пояснює, що кожному гравцеві необхідно скласти з наявних у нього деталей трикутник, виміряти довжини всіх сторін і знайти периметр. результат учні повинні записати у зошитах. Після закінчення роботи вчитель пере­віряє правильність виконання завдання. За кожну правильну від­повідь команді присуджується один бал. Виграє команда, яка на­брала найбільшу кількість балів.

►► Фізкультхвилинка