Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

Зміст уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Із завдання № 1009 зачитати значення виразів, які містять множення числа на 10.

б) Змінити дані числа в задачі № 1010 так, щоб у відповіді отримати менше число.

2. Усні обчислення.

6 · 10 = 8 · 10 = 5 · 10 = 4 · 10 =

80 : 10 = 50 : 10 = 60 : 10 = 50 · 10 : 1 =

10 · 5 – 10 = 60 – 10 : 10 = 30 : 10 · 8 = 10 · 7 · 1 =

1 · 1 · 1 + 1 =

Гра «Хто швидше?»

47 + 35 90 – 46

– 28 + 17

– 39 – 35

+ 56 - 19

Розв’язування логічних завдань

1) У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сім’ї? (4)

2) Гуска має масу 3 кг. Якою буде її маса, якщо вона стане на одну ногу? (3 кг)

3)До переправи підійшли 12 туристів. Човен вміщує четверо чоловік, вклю­чаючи перевізника. За скільки рейсів всі туристи переправляться на другий берег? (За 4 рейси.)

Гра «Веселі приклади» (робота з віялом цифр).

• До кількості ніг у павука додайте кількість коліс на автомобілі.

(8 + 4 = 12)

• До улюбленої оцінки учня додайте кількість барв веселки.

(12 + 7 = 19)

• До кількості місяців у році додайте число голів у Змія Горинича.

(12 + 3 = 15)

• Від кількості пальців на двох руках відніміть порядковий номер суботи.

(10 – 6 = 4)

Вправа № 1011.

Фізкультхви линка.

III. Розвиток математичних знань.

1. Розв'язування задач.

а) Задача № 1012.

Доповнити скорочений запис задачі.

• Учні з високим рівнем знань розв'язують задачу складанням виразу, ре­шта — діями з поясненнями.

— Змініть запитання задачі так, щоб останньою була дія віднімання.

б) Задача № 1013.

  • Що означає «три таких будинки»?

  • Який вираз для розв'язування задачі можна скласти?

(4 • 9 + 4 • 3 або 4 • (9 + 3).)

  1. Складання виразів за блок-схемами (№ 1016). Завдання виконують з коментуванням.

  2. Складання блок-схеми міркувань над задачею № 1020.

  1. Складання і розв'язування задач за виразами (№ 1023).

  2. Виконання завдань №№ 1014,( усно) 1015, 1019,(усно) 1021,(усно) 1022 (диференційовано).

  3. Самостійна робота.

Робота на картках (експрес – контроль)

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. №№ 1024, 1025 (с. 151), повторити табличку

Урок № ______ Дата ____

Тема: Повторення вивченого матеріалу. Складання і обчислення виразів. Розв’язування задач.

Мета: повторити усну і письмову нумерацію чисел першої сотні, випадки до­давання і віднімання, пов’язані з нумерацією; вправляти учнів у побудові відрізків; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність.

Хід уроку