Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

Контрольна робота

Варіант І

  1. Задача.

Петрик знайшов 8 грибів, а Миколка — у 7 разів більше. На скільки біль­ше грибів знайшов Миколка, ніж Петрик?

2. Обчислити.

72 : 9 + 56 : 8 8 • (35 - 26)

60 - (54 : 9) 4 • 7 + 63 : 7

9 • 7 – 8 • 6 48 : 8 • 5

  1. Довжина прямокутника 6 см, а ширина — у 3 рази коротша. Знайти периметр прямокутника.

Додаткове завдання.

Розставити дужки так, щоб рівності були правильними.

32:8-2•2 = 4 32:8-2•2 = 8

__________________________________________________________________

Контрольна робота

Варіант II

1. Задача.

Гончар виготовив 9 глечиків, а тарілок — на 18 більше. У скільки разів більше виготовив гончар тарілок, ніж глечиків?

2. Обчислити.

63 : 9 + 42 : 6 80 - 48 : 6

8 • 9 – 7 • 9 7 • (43 - 38)

4 • 8 - 54 : 9 64 : 8 + 45 : 5

  1. Ширина прямокутника 4 см, а довжина — у 2 рази більша. Знайти пе­риметр прямокутника.

Додаткове завдання.

Розставити дужки так, щоб рівності були правильними.

32:8-2•2 = 4 32:8-2•2 = 8

Урок № ______ Дата ______

Тема: Аналіз контрольної роботи.

Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу

над ними; повторити усну і письмову нумерацію чисел першої сотні, випадки додавання

і віднімання, пов’язані з нумерацією; вправляти учнів у побудові відрізків;

розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

III. А наліз помилок і виконання відповідних завдань

IV. Повідомлення теми і мети уроку

V. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

Гра «Хто швидший?».

Навпроти кожного ряду прикріплюється картинка, під якою записані приклади.

7 + 8 = 9 + 5 = 6 + 7 = 12 – 8 =

12 – 5 = 13 – 6 = 8 + 9 = 14 – 7 =

29 + 1 = 70 – 1 = 89 + 1 = 50 – 1 =

0 – (4 + 2) = 7 + (9 – 6) = (7 + 2) – 6 = (2 + 8) – 5 =

40 + 7 = 80 + 6 = 38 – 8 = 46 – 40 =

40 + 50 = 80 – 60 = 30 + 70 = 100 – 40 =

2 Математичний диктант

• Запишіть цифрами числа.

Вісімнадцять; тридцять дев’ять; п’ятдесят шість; сорок два; сімдесят чотири.

• Запишіть числа, що складаються:

а) з п’яти десятків і трьох одиниць;

б) з семи десятків і п’яти одиниць;

в) з чотирьох десятків і дев’яти одиниць.

3 Складання прикладів

• Укажіть найбільшу суму двох різних одноцифрових чисел.

• Складіть усі можливі приклади на віднімання одноцифрових чисел з відповіддю 2 і з відповіддю 3.

— Скільки вийшло прикладів з відповіддю 3?

— Скільки вийшло прикладів з відповіддю 2?

4 Розв’язування задач

1) У городі працювали 10 хлопчиків, а дівчаток — на 4 менше. Скільки дівчаток було на городі?

2) Школярі працювали в саду. Першого дня вони зібрали 20 ящиків яблук, а другого дня — на 10 ящиків більше. Скільки

ящиків яблук зібрали школярі другого дня? Скільки ящиків зібрали за два дні?

5 Запис виразів, обчислення їх значень

• Суму чисел 4 і 6 помножити на 8.

• Число 9 помножити на різницю чисел 12 і 4.

• різниця добутку чисел 7 і 9 і їх суми.

6 Геометричний матеріал

— Намалюйте два відрізки: один завдовжки 12 см, а другий — на 2 см коротший.

7 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

Числа 35; 28; 75; 19; 93; 87 запишіть у порядку спадання.

VI. Повторення усної і письмової нумерації чисел першої сотні

1 Кожне з поданих чисел запишіть у вигляді суми його розрядних доданків

85; 36; 64; 77.

Зразок: 52 = 50 + 2

2 Самостійна робота

1-й рядок — колективно.

63 : 9 · 9 = 64 : 8 · 9 = 64 : 8 : 2 =

54 : 6 · 9 = 72 : 9 · 8 = 12 : 6 · 3 =

36 : 9 · 4 = 81 : 9 : 3 = 6 · 3 : 2 =

1 варіант — 2-й рядок;

2 варіант — 3-й рядок.

Двоє учнів працюють біля дошки.

Перевірка

Фізкультхвилинка

4 Розв’язування задач

1) Було дві шовкові стрічки: перша завдовжки 28 дм, а друга —39 дм. Від довшої стрічки відрізали 10 дм, а від коротшої — 8 дм. Якою завдовжки стала кожна стрічка?

I — 28 – 8 ? дм

II — 39 – 10 ? дм

— Якої довжини стала довга стрічечка? Як дізналися?

— Якої довжини стала коротка стрічечка? Як дізналися?

2) Н а одну сторінку альбому вміщується 6 фотографій. Скільки сторінок альбому займуть:

• 42 фотографії?

• 48 фотографій?

• 54 фотографії?

5Розв’язування логічних завдань

1) Костик уважає, що квиток, куплений у кондуктора в автобусі або в трамваї, може приносити щастя. Для цього треба, щоб сума перших трьох цифр його шестицифрового номера і сума останніх його цифр були рівні між собою. Одного разу в автобусі йому дістався щасливий квиток. Костик заховав його, а коли потім вийняв з кишені, то побачив, що остання цифра стерлася. Перші ж п’ять цифр були такі: 32875. Допоможіть Костикові відновити номер квитка.

Розв’язання. Номер квитка виглядає так: 32875*. Оскільки квиток щасливий, то 3 + 2 + 8 = 7 + 5 + *, звідки і виходить відповідь.

Відповідь: 328751.

2) З 25 учнів класу 17 вивчають англійську мову, а 15 — французьку, причому кожен учень класу вивчає одну з цих мов. Скільки дітей вивчає обидві ці мови?

Розв’язання ілюструється схемою, у якій ліве коло означає дітей, що вивчають англійську мову, а праве — що вивчають французьку. У перетині кіл — діти, що вивчають обидві мови.

Схема заповнюється в процесі розв’язання задачі.

1) Скільки учнів не вивчає французьку мову (вивчає тільки англійську)?

25 – 15 = 10

2) Скільки учнів не вивчає англійську мову (вивчає тільки французьку)?

25 – 17 = 8

3) Скільки учнів вивчає тільки одну мову (французьку або англійську)?

10 + 8 = 18

4) Скільки учнів вивчає обидві мови?

25 – 18 = 7

Відповідь: 7.

VII. Підбиття підсумків. Рефлексія

VIIІ. Домашнє завдання

Повторити табличку множення і ділення

Урок № ____ Дата ____

Тема: Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0. Розв'язування задач

(№№ 973-979).

Мета. Ознайомити учнів із множенням чисел 1 і 0 та множенням на 1 і на 0;

закріплювати вміння учнів розв'язувати задачі на дві і три дії; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність.