Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

Зміст уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

Учні обмінюються зошитами і здійснюють взаємоперевірку.

2. Завдання для опитування. а) Заповнити таблицю.

б) Висота пожежної вишки 36 м, а будинку — 4 м. У скільки разів пожежна вишка вища за будинок?

в) На спортмайданчику було 9 хлопчиків, а дівчаток — на 9 більше. У скільки разів більше було дівчаток, ніж хлопчиків?

  1. Усні обчислення.

а) Гра «Естафета». (Учні по черзі працюють біля дошки)

б) Виконання завдання № 965.

Фізкультхвилинка.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. — Порівняйте множники і добутки.

2 • 5 • 3 = ЗО 3 • 2 • 5 = ЗО

  • Що змінилося? Що спільного?

  • Який можна зробити висновок? (Від перестановки множників добуток не змінюється.)

  • Розгляньте вправу № 966. Переконайтеся, що значення виразів однакові.

  • Прочитайте правило на с. 143.

2. Первинне закріплення. Виконання завдання № 967.

  • Чи можемо обчислити вираз без переставляння множників? (Ні.)

  • Чому? (Бо ми ще не вміємо множити двоцифрові числа на одноцифрові.)

  • Переставте множники і знайдіть значення виразів.

2 • 7• 3 = 2• 3• 7 = 6• 7 = 42

2 • 9• 3 = 2• 3• 9 = 6• 9 = 54 і т. д.

IV. Розвиток математичних знань.

1. Виконання завдання № 968.

Першу частину завдання учні виконують самостійно (відновлюють рівності). Другу частину розв'язують з коментуванням.

— При яких значеннях к нерівність к • 7 > 40 буде правильною? Способом випробувань учні приходять до висновку, що к • 7 > 40, якщо к = 6; к = 7 (і більше).

2. Розв'язування задачі № 969.

Учні разом з учителем заповнюють таблицю

Було

Витратили

Залишилося

20 п.

?, по 3 палички

11 п.

  • Про що дізнаємося спочатку? (Скільки всього паличок витратив хлопчик.)

  • Якою дією? (Відніманням: 20 — 11 = 9 (п.).)

  • Як дізнатися, скільки трикутників склав хлопчик? (9:3 — 3 (тр.).)

  • Розв'яжіть задачу діями, а потім виразом.

3. Розв'язування задачі № 970.

Учитель звертає увагу учнів на те, що фігури у задачі рівносторонні, тобто мають однакову довжину.

  • Скільки сантиметрів дроту використали на трикутник і шестикутник разом? (54 см)

  • Як знайти довжину однієї сторони? (Спочатку треба додати всі сторо­ни: 3 + 6 = 9, а потім 54 : 9, буде 6.)

  • Знайдіть периметри трикутника і шестикутника.

(6 3 = 18 (см); 66 = 36 (см).)

— Порівняйте їх суму з довжиною дроту.

(36 + 18 = 54 (см).)

V. Підсумок уроку.

— Обчисліть: 6• 3• 2.

VI. Домашнє завдання.

№№ 971, 973 (с. 144).

Урок № ____ Дата ______

Тема: Знаходження значень виразів. Розв'язування складених задач

Мета: закріпити вміння розв’язувати завдання на застосування табличного ділення на 9; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії, обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно; прищеплювати інтерес до точних наук.

Хід уроку