Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

3. Творча робота над задачею.

а) Змініть задачу так, щоб її можна було розв'язати виразом 6 : 2—1.

б) Завдання № 587.

4. Робота в парах. Задача.

Пасічник накачав 40 л меду. Частину меду він налив у 9 трилітрових банок. Скільки меду ще треба розлити пасічнику?

5. Розв'язування задачі з логічним навантаженням (№ 590*).

  • Чи можна одразу дати відповідь на запитання задачі?

  • Чому?

  • Про що дізнаємося спочатку?

  • Якою дією? Чому?

  • Про що дізнаємося потім?

  • Якою дією? Чому?

  • Складіть вираз.

  1. Усне виконання завдання № 589.

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. №№ 591, 592 (с. 91):

УРОК _______ Дата ______________

Тема. Складання і розв'язування задач на дві дії різного ступеня. Знаходження значень виразів на дві та три дії

Мета. Вправляти учнів у розв'язуванні задач на дві дії різного ступеня; учити творчо

працювати над задачами; формувати вміння знаходити значення виразів; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Гра «Не помилися!».

На дошці написані числа від 1 до 30. Завдання: назвати числа,

які зустрічаються в таблиці множення на 3.

2) Гра «Вгадай приклад».

Учитель показує картку з відповіддю до таблиці множення числа 2, діти мають згадати приклад.

3) Гра «Який ряд кращий?».

На дошці — 3 стовпчики прикладів (для кожного ряду свої).

Учні по одному з кожного ряду виходять і пишуть відповіді. Перевірка — колективно. Перемагає ряд, учні якого розв’яжуть свої приклади швидше і без помилок.

24 : 3 + 18 (48 – 32) : 2 18 : 3 + 25

12 : 3 + 14 27 : 3 + 9 24 : 3 + 12

18 : 3 + 26 24 : 3 + 48 3 · 2 + 42

2 · 9 + 53 15 : 3 + 17 3 · 5 + 28

100 – 3 · 8 80 – 3 · 5 90 – 3 · 9

2. Розв’язування задач

1) Школярі для своєї їдальні зібрали 35 кг журавлини, а брусниці — на 8 кілограмів більше. Скільки всього кілограмів ягід зібрали школярі?

2) В одному відрі 7 л молока, а в іншому — 5 л. Скільки знадобиться дволітрових банок, щоб розлити все молоко?

Складіть подібну задачу за виразом:

(15 + 12) : 3 =

3) У 3 однакових банках міститься 21 кг фарби. Скільки кілограмів фарби в одній банці?

Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних знань

1 Математичний диктант

• Частку чисел 15 і 3 збільшити на 3.

• Суму чисел 8 і 16 поділити на 3.

• Добуток чисел 9 і 2 поділити на 3.

• Добуток чисел 7 і 2 зменшити на 3.

2 Практична робота із взаємоперевіркою

— Накресліть відрізок завдовжки 9 см і поділіть його на три рівні частини.

3 Знаходження значення буквеного виразу біля дошки

— Обчисліть значення виразу 3 · a + 43, якщо a = 6.

4 Усна вправа

22 +□ = 60 □ – 20 = 50 15 – □ = 9

— Як знайти доданок?

— Як знайти зменшуване?

— к знайти від’ємник?

5 Самостійна робота

1 варіант

1) Задача.

У чотирьох коробках лежало по 3 іграшки. Принесли ще одну коробку, у якій було 5 іграшок. Скільки іграшок в усіх коробках?

2) Обчислити.

24 : 3 : 2 27 : 3 + 27

16 : 2 + 26 3 · 9 – 25

3 · (91 – 85) 12 : 3 + 40

3) Знайти значення виразу 3 · a + 15, якщо a = 9.

2 варіант

1) Задача.

У мами було 30 грн. Вона купила два букети троянд по 6 грн. Скільки грошей залишилося у мами?

2) Обчислити.

3 · 6 + 27 27 : 3 – 0

3 · 4 + 49 15 : (12 – 9)

2 · 8 + 28 16 : 2 + 16

4) Знайти значення виразу 3 · a + 29, якщо a = 6.

Розв’язування логічних завдань

1) Три хлопчики мають зріст 80 см, 85 см і 90 см. Яким є зріст Петрика, якщо Петрик не нижче за всіх, а Вітя вище Петрика? (85) Яким є зріст Миколки? (80)

2) Грицько, Іванко і Миколка живуть в одному будинку. Один з хлопчиків — блондин, інший — русявий, третій — брюнет. Відомо, що Грицько дружить із брюнетом; русявий хлопчик і Іванко вчаться

в одному класі; Миколка запросив на свій день народження Грицька і блондина.

Назвіть ім’я блондина. Назвіть ім’я русявого хлопчика.

Відповідь:

Грицько Іванко Миколка

Блондин – + –

Русявий + – –

Брюнет – – +