Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

Контрольна робота

  1. варіант

1) Розв’яжи задачу.

Дівчинка купила 21 зошит у клітинку, а в лінійку — у 7 разів менше. Скільки всього зошитів купила дівчинка?

2) Розв’яжи приклади.

19 + 7 · 8 7 · 9 – 6 · 7

87 – 5 · 4 28 : 7 + 32 : 4

54 – 36 : 6 50 – 7 · 4 + 12

(54 – 36) : 6 50 – (7 · 4 + 12)

3) Встав пропущені числа.

44 – □ = 18 □ · 7 = 35

4) Знайди значення виразів.

1 дм – 5 см 1 м 2 дм : 3 4 дм + 5 см

Додаткове завдання

Накресли два такі відрізки, щоб різниця їх довжин дорівнювала 4 см.

Урок № _____ Дата ____

Тема: Аналіз контрольної роботи

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними

помилками; формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве і кратне порівняння

на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення,

математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Аналіз контрольної роботи

1) Колективна робота над типовими помилками.

2) Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.

2 Математичний диктант

• Число 28 зменшити в 7 разів.

• Ділене — 49, дільник — 7. Знайти частку.

• Другий множник — 7. Добуток — 35. Чому дорівнює перший множник?

• Доповнити частку чисел 63 і 7 до 60.

• Суму чисел 29 і 27 зменшити в 7 разів.

• Різницю чисел 22 і 15 збільшити в 6 разів.

• Н а скільки 43 менше від добутку чисел 7 і 7?

• Перший множник — 7, другий — різниця чисел 44 і 35. Чому дорівнює добуток?

• Маса поросяти 7 кг, а вівці — у 6 разів більше. Яка маса вівці?

• Для виготовлення 6 кг цукру використали 36 кг цукрового буряка. У скільки разів маса цукру менше маси буряка?

Відповіді: 4; 7; 5; 51; 8; 42; 6; 63; 42; 6.

3 Завдання для опитування

1) Складання виразів за таблицями.

— Запишіть вирази та обчисліть їх значення.

Ділене 36 + 18 56 – 28 50 – 8 12 + 28 63 : 7 3 · 6

Дільник 6 4 7 5 3 2

2) …· 4 = 36; 6 ·… = 48.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми розв’язуватимемо задачі на дві і три дії; будемо швидко і правильно виконувати обчислення.

IV. Вивчення нового матеріалу

V. Розвиток математичних знань

1 Робота над задачею

Лисиця — 8 кг

Леопард — ?, у 9 разів >

Вовк — ?, на 30 кг <

Запис розв’язання задачі за діями і виразом.

1) 8 · 9 = 72 (кг) — маса леопарда

2) 72 – 30 = 42 (кг) — маса вовка

8 · 9 – 30 = 42

2 Робота з геометричним матеріалом

Накресліть три відрізки.

I — 8 см

II — ?, у 2 рази довше

III — ?, на 2 см коротше

3 Самостійне розв’язування задачі

Для озеленення території навколо школи привезли 14 саджанців беріз, саджанців липи — у 2 рази менше, ніж беріз, а саджанців тополь — на 5 більше, ніж саджанців липи. Скільки привезли саджанців тополь?

5 Розв’язування логічних завдань

— Назвіть у добутку невідомий множник.

2 ·… = 16 … · 3 = 21 …· 6 = 48

… · 3 = 24 4 ·…. = 32 5 ·…. = 35

4 ·… = 28 …· 5 = 40 …· …= 56

( — 8, — 7)

VI. Підбиття підсумків.

— Що нового дізналися на уроці ?

VІI. Домашня робота (завдання на окремих листках)

Урок № ____ Дата _____

Тема. Складання таблиці множення числа 8. Розв'язування задач на дві та три дії (№№ 860-868).

Мета. Ознайомити учнів із таблицею множення числа 8; формувати уміння розв'язувати задачі на дві та три дії, знаходити значення виразів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення,

математичне мовлення; виховувати інтерес до математики.

Зміст уроку