Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

Зміст уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань,

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Зачитати результати обчислень у порядку спадання (№ 833).

б) Пояснити розв'язання задачі № 834. — Складіть обернену задачу.

2. Завдання для опитування.

а) Відтворити таблицю ділення на 7 за схемою:

б) Усне виконання вправи № 835.

3. Робота з картками для опитування. №1.

  1. Задача. Торт коштує 42 гривні, а морозиво — у 7 разів дешевше. На скільки гривень торт дорожчий, ніж морозиво?

  2. Обчислити.

63 : 7 + 48 : 6 49 : 7 + 36 : 6

№2

  1. Задача. В акваріумі 6 золотих рибок, а мечоносців — на 12 більше. У скільки разів більше мечоносців, ніж золотих рибок?

  2. Обчислити.

28 : 3 + 35 : 7 42 :7 + 54 : 6

4. Усні обчислення.

Гра «Хто швидше добереться до верхівки ялинки?»

Троє учасників гри одночасно починають обчислення з найнижчих «гілок ялинки», вписуючи результат обчислення у відповідний кружечок справа. Ви­грає учень, який першим добереться до верхівки.

5. Хвилинка каліграфії із завданням. Записати результати обчислень у пря­мокутниках.

Фізкультхвилинка.

III. Розвиток математичних знань.

1. Складання правильних рівностей (№ 836).

Учні складають рівності з поданих виразів та їх числових значень (за зразком).

2. Робота над задачами.

а) Задача № 837.

  • Яку дію потрібно виконати, щоб відповісти на запитання задачі? Чому?

  • Які запитання можна поставити за умовою задачі?

б) Складання задач за малюнками і запитаннями (№ 838). Учні записують вирази і знаходять їх значення самостійно.

в) Самостійна робота над задачею № 839.

3. Виконання завдання № 840*. Знайти невідомі числа і скласти рівності.

28 більше від 7 у \_ _] рази 28 : 7 = 4

56 більше від 6 у \_ _] разів 56 : 6 = 9

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. №№ 841, 842 (с. 126).

Урок № ______ Дата _____

Тема: Обчислення виразів і розв'язування задач

Мета: закріплювати знання учнями таблиці ділення на 7; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; розширювати світогляд.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. К онтроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Повторення таблиці множення 6 і 7.

— Л ічіть шестірками до 60, сімками — до 70.

3) Математична «доріжка».

63 56 49 42 35 28 21 14 7 /: 7

— Заповніть нижній рядок таблиці.

2 Завдання для опитування

1) Закінчити фразу.

• Щоб дізнатися, на скільки одно число більше або менше іншого, потрібно...

• Щоб дізнатися, в скільки разів одно число більше або менше іншого, потрібно...

2) Р озв’язування задач.

— Р озв’яжіть задачі, записуючи тільки вирази.

• Зібрали 7 кг жовтих помідорів і 56 кг червоних. У скільки разів червоних помідорів більше, ніж жовтих? (56 : 7 = 8 (р.))

• Маса гусака 7 кг, а маса страуса — 63 кг. У скільки разів страус важчий від гусака? (63 : 7 = 9 (р.))

• Батькові 42 роки, він у 7 разів старший за свого сина. На скільки років син молодший від батька? (42 – 42 : 7 = 36 (р.))

3) 87 –… = 55; 78 – … = 59.