Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

VI. Домашнє завдання.

№№ 789, 790 (с. 119-120).

Урок № ____ Дата ____

Тема. Розв'язування простих задач на порівняння. Задачі на зведення до оди­ниці. Дії над величинами (№№ 791—798).

Мета. Вправляти учнів у розв'язуванні задач на порівняння та на зведення до одиниці, у складанні обернених задач; формувати вміння виконувати дії над величинами, знаходити невідомі компоненти дій додавання та від­знімання; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність.

Зміст уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Прочитати вирази, назвати їх значення (№789).

б) Пояснити розв'язання задачі № 790.

2. Завдання для опитування.

а/Маса кавуна 4 кг, а маса гарбуза 12 кг. У скільки разів маса кавуна мен­ша, ніж маса гарбуза?

На скільки кілограмів маса гарбуза більша, ніж маса кавуна?

б) У б однакових пакетах 18 кг цукру. Скільки кілограмів цукру в одному пакеті?

в) В одній клітці 3 кролі. Скільки кролів у 7 таких клітках?

3. Усні обчислення.а) Гра «Мовчанка».

в) Вправа № 791.

Фізкультхвилинка.

III. Розвиток математичних знань.

1. Розв'язування задач на порівняння.

а) Задача № 792 (з коментуванням).

б) Задача № 793 (самостійно).

в) Складання оберненої задачі (№ 793).

(Для приготування клею взяли 2 склянки крохмалю, а води — у 9 разів більше. Скільки склянок води взяли для приготування клею ?)

2. Виконання завдання № 794 (з коментуванням).

— Як знайти невідомий від'ємник? Невідоме зменшуване? Невідомий до­данок?

3. Дії з іменованими числами (№ 795).

Перші два вирази обчислюють з коментуванням, решту — самостійно (із взаємоперевіркою).

1 м — 5 дм = 10 дм — 5 дм = 5 дм 15 см : 5 = 3 см

4. Робота над задачею № 796*.

На дошці скорочений запис задачі. 1 оператор —► 3 год —► 15 сторінок

4 оператори —►1 год —► ? сторінок

  • Чи можемо одразу дати відповідь на запитання задачі? (Ні.)

  • Чому? (Бо невідомо, скільки сторінок набирає один оператор за 1 годину.)

  • Яку дію виконаємо спочатку? (15 : 3 = 5 (ст.).)

  • Яку дію треба виконати, щоб відповісти на запитання задачі? (5 • 4 = 20 (ст.).)

  • Запишіть розв'язання, склавши вираз.

(15:3 • 4 = 20 (ст.))

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. №№ 797, 798 (с. 120).

Урок № _____ Дата ____

Тема: Складання та обчислення виразів. Розв'язування за­дач

Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати прості задачі на порівняння; повторити правило знаходження невідомого від’ємника; вчити виконувати дії з іменованими числами, у яких необхідно здійснювати перетворення в дрібніші одиниці вимірювання; удосконалювати обчислювальні навички; сприяти розвитку творчих здібностей; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

І.Організаційний момент