Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Із завдання № 576 зачитати результати виразів із дужками.

б) Пояснити розв'язання задачі № 577.

2. Завдання для опитування.

Розказати таблицю ділення на 3.

Робота з картками для опитування. № 1.

1) Обчислити.

24 : 3 + 18 (48 - 32) : 2

18 : 3 + 25 12 : 3 + 14

2) Задача. Маса трьох динь 12 кг. Яка маса однієї дині?

3) Задача. 27 м тканини розрізали на куски, по 3 м у кожному. Скільки вийшло кусків?

4. Усні обчислення.

а) «Математична скринька».

Учні по черзі виймають картки із завданнями зі скриньки і відповідають на запитання. Наприклад:

  • Як називається число 3 у виразі 18:3?

  • Яке значення виразу 24 : а, якщо а = З?

  • Який із виразів відповідає розв'язанню задачі?

Задача. Скільки листівок по 3 грн можна купити на 15 грн? а) 15 + 3; б) 15 - 3; в) 15 : 3.

• Який вираз розв'язано правильно?

27 : 3 + 9 = 18 24 : 3 + 12 = 22

б) Гра «Хто швидше?» (ланцюжки).

18 : 3 3 9 24 : З

+6 -9 +2

: 2 : 3 : 2

-5 :2 +6

Фізкультхвилинка.

III. Розвиток математичних знань.

  1. Виконання завдання № 579 (із взаємоперевіркою).

  2. Розв'язування задачі № 578 (колективно).

  3. Пояснення розв'язання задачі № 581.

  4. Виконання завдання № 580

  5. Виконання завдання 582*.

  6. Самостійна робота.

Варіант І.

Задача. Три кульбабки мали по 8 парашутиків кожна. 9 парашутиків здув вітер. Скільки парашутиків залишилося?

Варіант II.

Задача. У 3 коробках було по 8 тістечок. 5 тістечок з'їли.. Скільки тістечок залишилося в коробках?

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. №№ 583, 584 (с. 90-91).

Урок № ________ Дата ______

Тема. Розв’язування задач на вивчені випадки арифметичних дій. Знаходження значень

Виразів на дві та три дії.

Мета: формувати поняття про таблицю множення і ділення на 3; вдосконалювати

навички множення і ділення на 2 і 3; розв’язувати задачі з використанням таблиці

множення; закріплювати знання про порядок дій у виразах без дужок, обчислювальні

навички; розвивати увагу, пам’ять, творчі здібності; прищеплювати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. К онтроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Гра «Не помилися!».

Учитель називає числа. Якщо учні почують число, яке ділиться на 3, — вітають його, піднявши руки вгору, якщо ж число не ділиться на 3 — ховаються від нього, обхопивши себе руками.

12; 10; 15; 18; 22; 21; 25; 27.

2) Заповніть таблицю.

Зменшуване

53

35

62

12

Від’ємник

18

35

17

Різниця

46

19

34

7

17

3) Гра «Мовчанка».

12

: 3 18

24

6

8

• 3 6

7

9

15

: 3 21

27

9

4) Бліцопитування за таблицею.

7 · 3 =

7 · 2 =

2 · 4 =

8 · 2 =

2 · 3 =

3 · 5 =

3 · 3 =

8 · 3 =

6 · 3 =

2 · 5 =

6 · 2 =

2 · 2 =

2 · 7 =

2 · 2 =

2 · 8 =

5 · 2 =

3 · 2 =

9 · 3 =

3 · 6 =

4 · 3 =

21 : 3 =

10 : 5 =

14 : 2 =

9 : 3 =

12 : 2 =

27 : 3 =

15 : 3 =

18 : 2 =

18 : 3 =

4 · 2 =

2 · 6 =

2 Розв’язування задач

1) У трьох відрах знаходиться 21 л води, у кожному відрі порівну. Скільки літрів води знаходиться в одному відрі?

2) З кошика яблука поклали на 6 тарілок, по 2 яблука на кожну, у кошику залишилося ще 5 яблук. Скільки яблук було в кошику?

3 Хвилинка каліграфії з логічним завданням

1) Продовжіть ряди чисел.

10; 12; 14…

11; 13; 15…

2) Продовжіть візерунок.

Фізкультхвилинка