Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Гра «Склади приклад».

Даються числа 5; 8; 12; 18; 36. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення і ділення із цими відповідями.

2) Полічіть четвірками до 40. Полічіть п’ятірками до 50.

3) Бліцопитування за таблицею.

8 · 3 =

5 · 8 =

4 · 5 =

2 · 8 =

3 · 4 =

2 · 2 =

5 · 2 =

3 · 6 =

4 · 2 =

7 · 3 =

6 · 4 =

3 · 3 =

2 · 6 =

7 · 5 =

4 · 9 =

5 · 4 =

7 · 2 =

3 · 4 =

9 · 5 =

2 · 2 =

4 · 5 =

4 · 8 =

8 · 3 =

5 · 7 =

2 · 5 =

9 · 3 =

6 · 2 =

7 · 4 =

5 · 6 =

9 · 4 =

4 · 7 =

6 · 5 =

4 · 4 =

3 · 2 =

5 · 9 =

9 · 2 =

5 · 3 =

3 · 9 =

8 · 4 =

2 · 7 =

5 · 5 =

5 · 3 =

5 · 5 =

8 · 2 =

3 · 6 =

4 · 4 =

3 · 2 =

4 · 6 =

7 · 3 =

2 · 4 =

2 · 9 =

8 · 5 =

3 · 3 =

3. Розв’язування задач

1) Михайлик знайшов 7 білих грибів, а маслюків — у 3 рази більше. Скільки всього грибів знайшов Михайлик?

2) Оленка знайшла 7 білих грибів, а маслюків — на 3 більше. Скільки маслюків знайшла Оленка?

3) Першого дня доярка надоїла 18 л молока, другого — у 2 рази менше, ніж першого, а третього — на 2 л менше, ніж другого. Скільки літрів молока надоїла доярка третього дня?

4) З трьох кущів смородини зібрали 30 кг ягід. З перших двох кущів зібрали порівну, а з третього — на 6 кг більше, ніж з кожного з перших двох. Що ми дізнаємося, якщо виконаємо дії:

1) 30 – 6 = А

2) А : 3 = Б

3) Б + 6 =

Фізкультхвилинка

III. Р озвиток математичних знань

1 Розв’язування задачі з поясненням

В авторемонтній майстерні працювали 21 слюсар, а механіків — у 7 разів менше. Скільки всього робітників працювало в майстерні?

— Ч и можна відразу відповісти на питання задачі? Чому? Що

треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Я кою дією дамо відповідь на питання задачі? Чому?

2 Розв’язування задачі з взаємоперевіркою

Було — 20 прикл.

Розв’язав — по 4 прикл. 2 стовп.

Залишилося — ?

3 Розв’язування прикладів на порядок дій (біля дошки з поясненням)

57 + 32 : 4 72 – 24 : 3

36 : 4 + 68 4 · 9 + 2 · 7

51 – 18 : 2 27 : 3 – 32 : 4

4 Виконання завдання (усно)

— Знайдіть третину кожного з чисел: 18; 12; 27.

5 Колективне розв’язування задачі

До секції боксу записалося 15 хлопців, а до лижної секції — у 3 рази менше. Скільки всього хлопців записалося до цих секцій?

6 Офтальмологічна пауза

7 Розв’язування логічних завдань

1) Три білочки збирали горіхи. Перша зібрала 6 горішків, друга — 5, а третя — лише один. Але білочки поділили всі горішки порівну. Скільки горіхів віддала третій білочці перша і скільки —

друга? (Перша 2, друга 1)

2) Н а галявині гралися зайці, всього вони мають 18 вух. 4 зайці сховалися у нори. Скільки зайців залишилося на галявині? (5)

IV. Підбиття підсумків.

V. Домашнє завдання

Самостійна робота

1 варіант

1) Задача. У Ніни 6 зошитів у лінійку, а в клітину — у 2 рази більше.

Скільки всього зошитів у Ніни?

2) Обчислити.

45 : 5 + 36 36 : 4 + 48

2 · 4 + 83 (30 – 12) : 2

27 – 6 : 2 4 · 3 + 5 · 8

2 варіант

1) Задача. З однієї клумби зрізали 15 троянд, а з іншої — в 3 рази менше. Скільки всього троянд зрізали?

2) Обчислити.

20 : 5 + 29 15 : 5 · 9

5 · 9 – 18 (80 – 66) : 2

25 – 16 : 2 5 · 6 – 4 · 3

Урок № _____ Дата ____

Тема. Контрольна робота

Мета: перевірити, як учні засвоїли навички табличного множення і ділення з числами 4 і 5 та вміння розв’язувати задачі, знаходити значення виразів, які включають дії одного ступеня і різних ступенів; виховувати культуру письма.

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Виконання контрольної роботи

Варіант І.

  1. Задача. З однієї ділянки зібрали 5 кошиків моркви, а з другої — у 8 разів більше. Скільки всього кошиків моркви зібрали з двох ділянок?

  2. Обчислити.

25 + 15 : 5 5 • (19 - 12) 40 - 20 : 5 32 : 4 + 27 : З 45 : 5 : 3 2•9:3

(12 + 16) : 4 30 - 20 : 4

  1. Накреслити два відрізки: перший завдовжки 10 см, другий — у 2 рази коротший.

Додаткове завдання.

Вставити відповідні знаки дій, щоб рівності були правильними.

(10 □4) : 2 = 7 40 – 10 □ 2 = 35

24 □ 4 • 3 = 18 (17 □ 7) : 5 = 2

Варіант II.

  1. Задача. Юннати виростили 24 курчат, а каченят — у 4 рази менше. Скільки всього птиці виростили юннати?

  1. Обчислити.

29 + 35 : 5 (33 - 15) : З 24 : 4 + 16 : 2 36 : 4 + 24 40 : 5 : 4 3-6:2

(16 + 16) : 4 56 - 30 : 5

3. Накреслити два відрізки: перший довжиною 4 см, а другий — у 2 рази довший.

Додаткове завдання.

Вставити відповідні знаки дій, щоб рівності були правильними.

(10 □4) : 2 = 7 40 – 10 □ 2 = 35

24 □ 4 • 3 = 18 (17 □ 7) : 5 = 2

ІІІ. Підсумок уроку

1)Михайлик знайшов 7 білих грибів, а маслюків — у 3 рази більше. Скільки всього грибів знайшов Михайлик?

2) Оленка знайшла 7 білих грибів, а маслюків — на 3 більше. Скільки маслюків знайшла Оленка?

3) Першого дня доярка надоїла 18 л молока, другого — у 2 рази менше, ніж першого, а третього — на 2 л менше, ніж другого. Скільки літрів молока надоїла доярка третього дня?

4) В авторемонтній майстерні працювали 21 слюсар, а механіків — у 7 разів менше. Скільки всього робітників працювало в майстерні?