Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

III. Розв'язування задач.

  • Продовжимо роботу над задачами.

1. У своєму житті людина використовує різні види транспорту. Ми часто буваємо пасажирами. Складіть умову задачі і доповніть запитаннями. На дошці — скорочений запис задачі.

Їхали — 45 пасажирів

Вийшли — ?, у 5 разів менше

  • Які запитання можна поставити до задачі? (Скільки вийшло пасажирів? Скільки пасажирів залишилося в автобусі?)

  • Розв'яжемо складену задачу.

Сильніші учні розв'язують задачу складанням виразу, слабші — діями.

}?

2. —Розв'яжіть задачу

Автомобіль — 6 р. по 4 пасажири

Автобус — 54 пасажири

а) розв'язуємо задачу діями.

б) складає вираз.

в) змінює запис так, щоб останньою була дія віднімання.

Фізкультхвилинка.

IV. Робота за підручником.

  1. Розв'язування задачі № 701 (з поясненням).

  2. Самостійне розв'язування задачі № 702 (із взаємоперевіркою).

  3. Диференційована робота.

а) Перша група учнів виконує завдання № 703.

б) Друга група учнів виконує завдання № 705.

в) Третя група (найсильніша) виконує завдання № 706.

V. Підсумок уроку

VII. Домашнє завдання. №№ 708, 709 (с. 108).

Урок № ______ Дата _______

Тема. Повторення і закріплення вивченого. Розв'язування задач на знаходжен­ня зменшуваного (№№ 710—719).

Мета. Повторити знання табличних випадків множення і ділення; закріпити знання правил порядку виконання дій у виразах, вміння збільшувати (зменшувати) число у кілька разів; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.

Зміст уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Пояснити розв'язання задачі № 708.

б) Змінити одне з даних задачі так, щоб у відповіді отримати 60.

2. Завдання для опитування.

  • Число 25 зменшити у 5 разів.

  • Число 30 збільшити на 5.

  • Число 7 збільшити у 4 рази.

  • Знайти третину від числа 24.

  • Знайти чверть від числа 36.

3. Усні обчислення «Хто швидше?».

(З 'ясувати з учнями, в якому порядку необхідно виконувати дії.)

ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

1. Обчислення значень виразів.

12 : 4 + 28 32 : 4 + 55

4 • 8 + 46 30 : 5 + 18

16 : 4 + 96 3•7-17

2. Розв'язування задач.

а) У саду росте 5 кущів порічок, а смородини — у 4 рази більше. На скільки більше кущів смородини, ніж порічок росте у саду?

б) У господаря 18 гусей, а індиків — у 3 рази менше. Скільки всього птиці господаря?

в) У відрі 8 л води, а в каструлі — у 4 рази менше. Скільки води у п'яти каструлях?

3.Робота з картками

Фізкультхвилинка.

ІУ. Вправи і задачі на знаходження зменшуваного.

  1. Виконання завдання № 710 (усно).

  2. Виконання завдання № 711 (з коментуванням).

  3. Перевірка віднімання додаванням (№ 712).

  4. Обчислення виразів з перевіркою (№ 713).

  5. Самостійна робота (№ 714).

  6. Складання і розв'язування задач № 715 (за варіантами).

  7. Розв'язування задачі № 716 (з коментуванням).

У. Робота з геометричним матеріалом.

Знайти і порівняти периметри трикутників АВС і КМО (№ 717).

УІ. Підсумок уроку.

УІІ.Домашнє завдання. №№ 718, 719 (с. 109).

Урок № ______ Дата _______

Тема: Застосування порядку виконання арифметичних дій. Розв'язування задач

Мета : вправляти учнів у застосуванні правил про порядок виконання арифметичних дій, розв’язуванні задач на дві дії на збільшення та зменшення числа у декілька разів; повторити вивчений матеріал; розвивати пам’ять, увагу; виховувати почуття колективізму, охайність, самостійність.

Хід уроку