Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовча робота.

Виконання завдань № 692, 693 (з коментуванням).

2. Пояснення матеріалу. Робота з таблицями.

— Ознайомимося з правилами про порядок виконання дій у виразах.

а) Якщо у виразі без дужок є тільки додавання і віднімання або тільки множення і ділення, їх виконують у тому порядку, в якому вони записані.

50 - 12 + 7 = 45 36 - 6 - 15 = 15

25 : 5 • 8 = 40 2 • 2 • 5 = 20

б) Якщо у виразі немає дужок, то спочатку виконують множення і ділення за порядком, а потім — додавання і віднімання. 32 - 16 : 2 = 24 5 • 3 + 2 • 9 = 33

Учні читають правила; перевіряють обчислення виразів, наведених до кож­ного правила (за № 694).

3. Первинне закріплення.

а) Обчислити тільки першу дію кожного виразу.

27 – 6 : 2 2•5+16 4 • 3 + 5 • 8

б) Знайти значення виразів, у яких останньою є дія віднімання.

36 + 2 • 9 6:3 +24 - 11 5 • 9 – 4 • 3

25 - 8 : 2 (13 - 7) : 3 32 : 4 - 6 + 15

в) Виконання завдання № 695 (з коментуванням).

IV. Розвиток математичних знань.

  1. Пояснення даного розв'язання задачі № 696.

  2. Розв'язування задачі № 697.

Учитель пропонує сильнішим учням скласти вираз для розв'язування задачі.

  1. Робота над задачами

Перший рівень.

Задача. У саду росло 15 яблунь, 5 груш, а слив — у 4 рази менше, ніж яблунь і груш разом. Скільки слив росло в саду?

Другий рівень.

Задача. З одного дерева зібрали 8 кг слив, а з другого — у 2 рази більше. Скільки всього слив зібрали?

Третій рівень.

Задача. У книзі 24 сторінки. Першого дня учень прочитав четверту її части­ну, а другого дня — у 2 рази більше, ніж першого. Скільки сторінок лишилося ще прочитати учневі?

Четвертий рівень.

Задача. Тетянці мама подарувала 8 книжок, це у 2 рази більше, ніж пода­рував тато. На скільки книжок збільшилася бібліотека дівчинки?

V. Підсумок удюку.

VI. Домашнє завдання. №№ 698, 699; правила на с. 106.

Урок № _____ Дата _____

Тема. Застосування порядку виконання арифметичних дій. Задачі на дві дії, які вміщують збільшення (зменшення) числа у кілька разів (№№ 700—709).

Мета. Вправляти учнів у застосуванні порядку виконання арифметичних дій; розв'язуванні задач на 2 дії (на збільшення, зменшення числа у кілька разів); повторити вивчений матеріал; виховувати почуття взаємодопомо­ги; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.

Зміст уроку

I. Організаційний момент.

— Протягом багатьох уроків ми з вами працювали над вивченням таблич­ного множення і ділення, розв'язуванням виразів і задач. Сьогодні підведемо підсумки: чого і як навчилися.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1.. Перевірка домашнього завдання.

а) Пояснити розв'язання задачі № 698.

б) Із завдання № 699 зачитати значення виразів, у яких останньою була дія віднімання.

2. Математична розминка.

а) Гра «Мовчанка» (№ 700).

— Назвіть кінцевий результат.

б) Знайти «зайве» число.

6, 9, 12, 15, 18, 20, 21, 24, 27. 10, 15, 20, 25, 30, 32, 35, 40, 45.

в) Виконання завдання № 704.

г) Гра «Не помилися!».

30 + 15 : 5 = 24 : 3 + 9 · 3 = 18 : (11 – 5) + 48 =

37 + 9 – 6 : 2 · 3 = 2 · 7 + 8 = 12 : (3 · 2) =

60 : 6 · 3 – 18 = 100 – (72 – 67) · 2 = 70 : (3 + 7) + 24 =