Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

IV. Розвиток математичних знань.

  1. Обчислення виразів з іменованими числами (№ 641). Завдання виконують біля дошки з детальним поясненням. Сильнішим учням можна запропонувати працювати самостійно.

  2. Самостійна робота.

а) Розв'язування виразів № 642.

б) Складання і розв'язування задачі № 643.

V. Підсумок уроку.

VІ. Домашнє завдання

№ № 645, 646 ст. 99

Урок № _____ Дата ______

Тема. Складання таблиці множення числа 5. Застосування таблиці для зна­ходження значень виразів і розв'язування задач. Знаходження значень виразів, в яких одна й та сама буква повторюється двічі. (№№ 647—657).

Мета. Ознайомити учнів з таблицею множення числа 5 та її практич­ним застосуванням; вправляти учнів в обчисленні значень виразів і розв'язуванні задач; формувати уміння знаходити значення виразів з буквою, що повторюється.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Пояснити розв'язання задачі № 645. — Який з виразів є розв'язанням задачі?

1)13 + 2-3; 2) (ІЗ + 2) : 3; 3)13 + 2-3.

б) Із завдання 646 зачитати результати виразів, в яких останньою є дія додавання.

2. Завдання для опитування.

а) Виміряти довжину смужки і знайти довжину четвертої частини.

б) Знайти половину 1 дм; четверту частину 2 дм.

3. Робота з картками для опитування. № 1.

1) Заштрихувати третю частину смужки.

2) Маса дині 6 кг. Яка маса половини дині? третини дині?

№ 2.

  1. Заштрихувати п'яту частину смужки.

2) У книжці 20 сторінок. Скільки сторінок становить чверть книжки?

4. Усні обчислення. а) Гра «Жонглери».

Двоє учнів змагаються, хто швидше обчислить «ланцюжок». Виграє той, хто не допустить помилки в обчисленнях.

б) Задачі.

• Знайти половину числа 18.

  • Маса поросяти 12 кг. Яка маса третини поросяти?

  • Довжина стрічки 24 см. Яка довжина чверті стрічки?

• В класі 16 дівчаток. Половина всіх дівчаток займається танцями. Скільки дівчаток займається танцями?

Фізкультхвилинка.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовча робота.

Фронтальна робота над вправами №№ 647, № 648.

2. Складання таблиці множення числа 5.

2

3

4

5

6

7

8

9

Учні з'ясовують, що в усіх виразах першим множником буде число 5.

— Складіть перший вираз за таблицею.

5 • 2

— Замініть вираз на множення виразом на додавання і назвіть результат.

5 + 5 = 10

Учитель записує вирази на дошці, учні одночасно пишуть їх у зошитах.

Після обчислення додаванням трьох виразів учні помічають закономірність утворення кожного наступного результату: до попереднього числа додають 5.

Учні пояснюють, чому так відбувається. Далі вирази обчислюють з вико­ристанням вказаної закономірності.

  • Прочитайте результати таблиці множення числа 5 (за № 649).

  • Що ще цікавого ви помітили? (Числа закінчуються нулем або цифрою 5.)

3. Первинне закріплення.

а) Колективне розв'язування виразів (№ 650). Учні пояснюють порядок виконання дій.

б) Усне розв'язування задачі № 651.

в) Самостійне розв'язування задачі № 652.