Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовча робота.

З кожної рівності на множення скласти рівності на ділення. 3 •4= 12 2•4 = 8

2. Складання таблиці ділення на 4.

На дошці — таблиця множення числа 4. Учні по черзі називають відповідні вирази ділення на 4. Учитель записує їх на дошці, а учні — у зошитах.

3. Первинне закріплення.

а) Виконання вправи № 622.

б) Пояснити, як дізналися, що 28 : 4 = 7.

(28: 4 = 7, тому що 4 •7 = 28.)

в) Коментоване обчислення виразів № 623.

г) Усне розв'язування задачі № 624 (1, 2). — Чим схожі і чим відрізняються ці задачі?

IV. Розвиток математичних знань.

  1. Самостійне обчислення виразів № 625 (за варіантами).

Варіант І обчислює вирази, записані у верхньому рядку.

Варіант II — обчислює вирази, записані у нижньому рядку.

2. Складання і розв'язування задачі за схемою (про капусту). На дошці — схематичний малюнок до задачі.

Сильніші учні розв'язують задачу самостійно складанням виразу. Слабші — працюють колективно під керівництвом учителя.

  1. Складання аналогічної задачі про яблука.

  2. Виконання завдання № 626.

V. Підсумок уроку.

VI. Домашнє завдання.

№№ 627, 628 (с. 96); повторити таблицю ділення на 4.

Картка № 1

18 : 3 + 28 24 : 3 + 69 4•5 + 56

15: 3 + 88 12 : 3 + 49 4•8-16

__________________________________________________________________

Картка № 2

Задача.

На яблуні росло 12 яблук, а на груші — 15 груш. Усі фрукти зірвали і розклали порівну в 3 вази.

Скільки фруктів у кожній вазі?

Картка № 1.

Задача. Білочка роздала по 4 горішки трьом білченятам. У неї залишилося 5 горішків. Скільки горішків було у білочки?

________________________________________________

Картка № 2.

Задача. У Юрка 18 олов'яних солдатиків і 10 пластмасових. Він розділив своє військо на 4 рівні загони. Скільки солдатиків у кожному загоні?

___________________________________________________________

Урок № _____ Дата _____

Тема. Засвоєння таблиці ділення на 4. Складання задачі за її розв'язанням (№№ 629-636).

Мета. Закріпити таблицю ділення на 4; формувати уміння складати задачі за поданим розв'язанням; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Записати розв'язання задачі № 627 на дошці.

б) Змінити умову задачі так, щоб розв'язання мало вигляд 28 : 4 + 3.

в) Із завдання № 628 назвати ділені у порядку зростання.

2. Завдання для опитування. Робота з тестами. Варіант І.

1) Вибрати правильну відповідь.

4+4+4+4+4=

в) 5 4.

в) 3 + 3 + 3 + 3.

а) 4 • 4; б) 4 • 5;

3 • 4 =

а) 7; б) 10;

2 • 8+13 =

а) 23; б) 29; в) 21.

2) Задача. У банки розлили 16 л молока, по 4 л в кожну. Дві банки молока витратили. Скільки банок молока залишилося?

Який вираз відповідає розв'язанню задачі?

а) 16 + 4 - 2; б) 16 - 4 + 2; в) 16 : 4 — 2.

Варіант II.

) Вибрати правильну відповідь.

3+3+3+3=

а) 3 3;

б) 3 • 4;

в) 3 • 5.

2 • 4 =

а) 6;

6)8;

в) 2 + 2 + 2

16 : 4 + 8 =

а) 11;

6)10;

в) 12.

2) Задача. У їдальню привезли 12 кг яблук і 16 кг груш. Усі фрукти розклали порівну у 4 ящики. Скільки кілограмів фруктів у одному ящику?

Який з виразів відповідає розв'язанню задачі?

а) 12 + 16 - 4; б) (12 + 16) : 4; в) 12 + 16 : 4.