Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

III. Розвиток математичних знань.

1. Розв'язування задач. а) Задача № 617.


— Які числа потрібно додати, щоб терези були у рівновазі?

На дошці — скорочений запис задачі.

Відлили — 3 б., по 4 кг

на скільки менше? Залишилося — 8 кг

Сильнішим учням учитель пропонує розв'язати задачу самостійно. Слабші — працюють під керівництвом учителя: складають план розв'язування задачі; пояснюють, якою дією знаходитимуть відповідь на кожне запитання плану.

б) Задача № 618 (робота в парах).

в) Творча робота над задачею № 618.

Змінити запитання задачі, щоб її можна було розв'язати таким виразом:

4-3-8

  1. Складання задач за короткими записами (№ 619).

IV. Самостійна робота

1)Приклади

4 · 6 + 18 4 · 9 – 17

4 · 7 + 9 4 · 8 – 6

4 · 5 + 53 4 · 4 – 4

Задачі

2) Через 2 роки Тамарі буде 12 років. Скільки років зараз Тамарі? (10) Скільки років їй буде через 4 роки? (14)

3) Після того, як з трамвая вийшли 7 осіб, а потім — ще 8 осіб, трамвай спустів. Скільки пасажирів було в трамваї? (15)

4) Юрко після прогулянки розповів: «Біля озера я бачив жука, 3 гусаки, 2 качки, жайворонка і 4 бабки». Скільки птахів бачив Юрко? (6)

5.Завдання

Випишіть правильні записи

36 + 8 = 45 34 – 8 = 31 – 5 46 + 7 > 50

17 + 5 > 18 + 3 55 – 6 = 49 71 – 9 < 63

V. Підсумок уроку.

Vі. Домашнє завдання. №№ 620, 621 (с. 95).

Урок № ______ Дата ______

Тема. Складання таблиці ділення на 4. Застосування таблиці для знаходження значень виразів і розв'язування задач (№№ 622—628).

Мета. Ознайомити учнів із таблицею ділення на 4; формувати уміння застосовувати таблиці для знаходження значень виразів і розв'язування задач; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

2. Завдання для опитування.

а) Вибіркове називання табличних результатів (множення на 2, 3, 4) за до­помогою математичних віял.

б) Робота з картками для опитування. № 1.

18 : 3 + 28 24 : 3 + 69 4•5 + 56

15: 3 + 88 12 : 3 + 49 4•8-16

№ 2.

Задача. На яблуні росло 12 яблук, а на груші — 15 груш. Усі фрукти зірвали і розклали порівну в 3 вази. Скільки фруктів у кожній вазі?

3. Усні обчислення.

а) Із кожної трійки чисел скласти вирази на множення і ділення:

З, 8, 24; 2, 9, 18; 3, 4, 12.

б) Кожне з чисел подати як добуток двох множників:

10, 12, 15, 18, 24, 32.

в) На галявині пасеться кілька кіз. У них 12 ніг. Скільки голів у цих кіз? Скільки рогів?

Фізкультхвилинка.