Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспекти ІІ с.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.07 Mб
Скачать

Зміст уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Прочитати результати виразів № 608 від найбільшого до найменшого.

б) Пояснити розв'язання задачі № 609.

2. Завдання для опитування.

а) Розказати таблицю множення числа 4.

б) Показати результати за допомогою сигнальних карток.

4 • 8; 4 • 7; 4• 4; 4• 6; 4 • 9; 4 • 3;

3. Робота з картками для опитування. № 1.

1) Обчислити.

4 • 9 - 12 4• 8 + 8

2) Задача. Петрик посадив 6 рядів полуниць, по 4 кущики полуниць у кожному ряду. Скільки кущиків полуниць посадив Петрик?

№2.

1) Обчислити.

4 • 7 + 32 4•4-9

2) Задача. Оленка склала з паличок 4 квадрати і один трикутник. Скільки паличок використала Оленка?

4. Усні обчислення.

а) Гра «Сплети мереживо».

  • 2 + 2 - .. .... 20;

  • 3 + 3 - ... … 30; '

  • 4 + 4 ... … 40;

б) Вправи №№ 610, 611 (2).

в) Задачі-вірші.

  • Змерзли троє поросят, зіщулились і тремтять. Щоб їх відігріти, скільки валянок купити?

  • По шосе йшли дві машини, шур, шур, шур — під ними шини.

Не спиняючи машин, полічи-но, скільки шин.

  • 4 ведмеді — на велосипеді, п'ятий пішки біг.

А ви швидко полічіть, скільки у них ніг.

Фізкультхвилинка.

III. Розвиток математичних знань.

1. Виконання завдання № 611 (1).

Учні виписують і розв'язують письмово тільки приклади на множення; підкреслюють у кожному множники.

Завдання виконують з коментуванням.

2. Розв'язування задач.

а) На подвір'ї — 6 курей і 2 кози. Скільки ніг у всіх цих тварин?

б) Маса одного кроля 4 кг. Яка маса п'яти таких кролів?

в) Скільки разом ніг у 4 поросят і одного індика?

3. Складання задач за малюнками.

а) Виконання завдання № 612.

За малюнком і поданими запитаннями учні складають і розв'язують задачі. Прості задачі розв'язують усно.

б) Виконання завдання № 613 (у парах).

Сильнішим учням учитель пропонує скласти задачі на 2 дії, а слабшим — прості.

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання. №№ 614, 615 (с. 95).

Урок № _______ Дата ______

Тема. Знаходження значень виразів на дві дії різного ступеня. Задачі на дві дії, які включають знаходження зменшуваного (№№ 616—621).

Мета. Формувати уміння знаходити значення виразів на дві дії різного ступе­ня, розв'язувати задачі на дві дії, які включають знаходження зменшу­ваного; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання.

а) Із завдання № 614 зачитати значення виразів на множення числа 4.

б) Пояснити розв'язання задачі № 615.

— Яка відстань буде між хлопчиками, якщо кожен зробить назустріч ін­шому ще 2 кроки?

2. Завдання для опитування.

Знайти вирази зі значенням 25 (із завдання № 616).

3. Робота з картками для опитування. № 1.

1) Порівняти.

5 + 2□2•5; 4•7□З•7.

2) Задача. Один учень розв'язав 2 стовпчики прикладів, по 4 у кожному; другий — стільки ж. Скільки прикладів розв'язали обидва учні?

№2.

1) Обчислити.

21 : 3 + 18 4•9 + 4

4 • 7+15 18 : 3 + 34

2) Задача. Скільки коліс мають чотири машини «Жигулі»?

4. Усні обчислення. а) Гра «Естафета».

За сигналом учителя перший учень ряду обчислює один із виразів, записаних на аркуші, і передає аркуш наступному учневі. Виграє той ряд, який швидше і правильно обчислить усі вирази.

І ряд

II ряд

III ряд

4 • 9 + 5 = □

4•7+15 = □

4 •6+16 = □

3• 8 - 12 = □

2•8-9 = □

2•9 - 9 = □

12 : 2 + 7 = □

14 : 2 + 8 = □

18 : 3+11=□

4 • 4+16 = □

3•4+18 = □

4 • 2 + 24 =□

3 • 3 + 8=□

4 • 5 + 25 = □

27 : 3 + 5 = □

б) Гра «Урівноваж терези».


Фізкультхвилинка.